خانه > اخبار > اخبار کتاب > جرج مارتین شجره‌نامه تارگرین‌ها را در آتش و خون تغییر می‌دهد

جرج مارتین شجره‌نامه تارگرین‌ها را در آتش و خون تغییر می‌دهد

کتاب تازه‌ای از وستروس امسال منتشر خواهد شد اما همانطور که می‌دانید این کتاب بادهای زمستانی نیست. کتاب آتش و خون مارتین است که یکی از دو جلد تاریخچه تارگرین‌هاست.

این کتاب در واقع توسط میستر اعظم گیلدین نوشته شده که در زمان ریگار تارگرین می‌زیسته است. این کتاب اعماق تاریخچه وستروسی را به تصویر می‌کشد. از فتح اگان تا رقص اژدهایان و جنگ داخلی بین تارگرین‌ها که وستروس را چند‌پاره کرد. در این کتاب شما حتی می‌توانید شجره‌نامه‌ای جدید از خاندان تارگرین ببینید.

احتمالا طرفداران دو‌آتیشه کتاب با شجره‌نامه‌ها آشنا باشند اما ما این تغییرات را بررسی کرده‌ایم:

▫️رینیرا تارگرین زنی است که در رقص اژدهایان با برادر ناتنی‌اش یعنی اگان تارگرین دوم برای به دست آوردن تخت آهنین جنگید. در شجره‌نامه جدید دختر او، ویسنیا، که در کودکی مرد، در این شجره‌نامه هست.

▫️ویسریس تارگرین دوم، پسر کوچک از پسران نجات یافته رینیرا تارگرین در رقص اژدهایان، به عنوان شاه مشخص نشده است. گویا این شجره‌نامه وقتی نوشته شده که برادر بزرگتر ویسریس یعنی اگان تارگرین سوم (اگان بدشانس) هنوز هم پادشاه است و حکومت می‌کند.

▫️پرنس ایرین تارگرین ششمین فرزند شاه جهیریس تارگرین اول و ملکه آلیسانه تارگرین بود. او در کودکی مرد. البته مشکلی برایش وجود ندارد، چرا که دیگر وجود خارجی ندارد اما دختری به نام دنریس تارگرین جای او را گرفت. البته تغییرات دیگری نیز در تولدها بوده است. دنریس فرزند دوم جهیریس و آلیسانه است. پس دنریس جدید باید در کودکی مرده باشد.

چرا مارتین این تغییرات را ایجاد کرد؟ بنا به صحبت‌های الیو‌ گارسیا که هم در نوشتن نغمه‌ها و هم در آتش و خون با مارتین همکاری می‌کند: «جرج یه سری ایده‌های جدید در مورد روایت داستان و کودکانی داره که در بچگی مردن. (در واقع ما اسم تمام بچه هایی که تا پیش از‌ دنیای یخ و آتش بودن، رو جمع کردیم – اونم یک ماه قبل انتشار کتاب – بنابراین زمان زیادی توی بررسیشون نداشتیم.) داستان اون افرادی که تا بزرگسالی میرسن، در دنیای یخ و آتش بود و خب خیلی چیزای شبیه هست. (البته جزئیات بیشتری رو در آتش و خون خواهید خوند.)»

اما فقط اضافه کردن دنریس جدید، تغییرات زیادی را در پی داد. از آنجایی که با کتاب رقص اژدهایان در تضاد است. وقتی کونتین مارتل به میرین رسید، از شاهزاده دنریس که خواهر شاه دیرن بود به عنوان اولین دنریس یاد کرد اما با این حساب اولین دنریس به حساب نمی‌آید و دومی هست و در نتیجه این دنریس نیز سومین دنریس است.

بله، کمی گیج کننده است. دنیای مارتین، مانند تاریخ پر است از پادشاهان، ملکه ها ، حرامزادگان و بسیاری از آنها نامهای مشترک دارند و مرگ تعدادی از آنها هم جعلی است.

با این حال، گارسیا به این نکته هم اشاره کرد که مارتین از این تناقضات با خبر است و در چاپ بعدی رقص اژدهایان، حتما این موضوعات لحاظ خواهد شد. هرچند با وجود اینکه دنریس تارگرین اول در سنین کودکی مرده، پس حرف کونتین خیلی هم نادرست نیست. شاید فقط هنگام صحبت با مادر اژدهایان این را فراموش کرده و یا به طور کلی گفته است.

آتش و خون در بیستم نوامبر امسال منتشر خواهد شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*