خانه > اخبار > اخبار کتاب > جرج مارتین: «بادهای زمستان بعدی خواهد بود!»

جرج مارتین: «بادهای زمستان بعدی خواهد بود!»

کتاب جدید مارتین در این ماه منتشر می‌شود: آتش و خون که تاریخچه تارگرین‌هاست. همچنین مارتین اخیرا به جز مصاحبه با گاردین و مصاحبه‌های مربوط به تبلیغات کتاب جدید، هیچ گفتگویی نداشته اما گاردین قسمت‌های‌ بی‌نظیری از این مصاحبه را منتشر کرده است.

طرفداران مارتین از سال ۲۰۱۱ منتظر انتشار بادهای زمستان هستند. طرفداران یک میلیون و یک نظریه در مورد اینکه چرا انتشار کتاب آخر اینقدر طول کشیده است، دارند؛ من جمله اینکه مارتین درگیر پروژه‌های دیگری شده است. یکی از آن درگیری‌ها آتش و خون بود. Wild Carts نیز که یک داستان علمی تخیلی است، مورد دیگر است. او همچنین تهیه کنندگی یک سریال را در شبکه HBO به عهده گرفته و بحث سایر اسپین آف‌های شبکه از گات نیز در میان است.

خوب یا بد، همه در مورد نغمه‌ها انتظاراتی را دارند. سری نغمه‌هایی از یخ و آتش به رمانی محبوب در جهان تبدیل شده که همین باعث ایجاد فشار بر مارتین است تا زودتر آن را تکمیل کند.

با این حال گویا مارتین در مصاحبه با گاردین گفته است که «بادهای زمستان» پروژه بعدی خواهد بود:

«بادهای زمستان بعدی خواهد بود. بعدشم من تصمیم میگیرم که چی باید باشه. شاید بعد اون رویای بهار در راه باشه یا شایدم روی نسخه بعدی آتش و خون کار کنم یا اینکه به یکی از پروژه‌های دانک و اگ بپردازم. اما نگرانی الانم بادهاست. اونا خیلی دوره.»

همچنین مارتین از اسپین آف های دیگر شبکه از گات نیز چیزهایی گفت. اول اینکه پنج مورد در دست بررسی اند. با این حال HBO تمرکز بر داستان مرتبط با عصر قهرمانان دارد که هزاران سال پیش از داستان گات رخ می‌دهد و حتی به مرحله جذب بازیگر نیز رسیده است.

از آنجایی که HBO علاقه‌ای به درز اطلاعات سایر اسپین آف‌ها ندارد و در مورد آنها سکوت اختیار کرده، بهتر است ما روی موردی که در دست ساخت است، تمرکز کنیم. اما مارتین در این مورد سکوت نکرده و همچنان از آنها می‌گوید که در دست تولید هستند. در مصاحبه با گاردین او این چنین گفت:

«هیچکدوم از اونا مثل اسپین آف های معمولی که میبینید نیستن. شما قرار نیست دیگه چیزی از آینده آریا، سانسا یا جان اسنو ببینید. در واقع قراره به قبل برگردین. دو‌ مورد از آنها از کل دنیا و حداقل دو مورد برگرفته از آتش و خون هستن که هنوز جان نگرفتن (پیشروی نداشته اند.)»

مارتین اشاره کرده که «حداقل دو مورد از آتش و خون هستن.» خب، این بسیار جالب است‌. آتش و خون شامل اتفاقات پیرامون خاندان تارگرین از اگان فاتح گرفته تا رقصی با اژدهایان و جنگهای داخلی تارگرین‌هاست. هرکدام از این حوادث برای ساخت یک سریال تلویزیونی، می‌تواند جذاب باشد. همچنین شایعه شده که یکی از این اسپین آف ها بر اساس امپراطوری والرین، پیش از اینکه تارگرین‌ها به وستروس بیایند، است. اگرچه این مورد خارج از کتاب آتش و خون محسوب می‌شود.

آتش و خون بیستم نوامبر منتشر خواهد شد‌ و کتاب بعدی بادهای زمستان خواهد بود که البته فقط خدا می‌داند که اینطور می‌شود یا نه!!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*