خانه > اخبار > اخبار کتاب > جرج آر. آر. مارتین نویسنده‌ی مجموعه‌ رمان‌های نغمه‌ای از یخ و آتش روزهای خوبی را برای نوشتن کتاب بادهای زمستان سپری نمی‌کند.

جرج آر. آر. مارتین نویسنده‌ی مجموعه‌ رمان‌های نغمه‌ای از یخ و آتش روزهای خوبی را برای نوشتن کتاب بادهای زمستان سپری نمی‌کند.

از انتشار کتاب رقصی با اژدهایان که کتاب پنجم مجموعه رمان‌های نغمه‌ای از یخ و آتش بود دوازده سال می‌گذرد. اما چرا نوشتن کتاب بادهای زمستان اینقدر طولانی شده؟
باید در جواب گفت که مارتین از آن دسته نویسنده‌ها نیست که سرعت بالایی در نوشتن دارند و باید حس و حال خوبی داشته و تمام شرایط برای نوشتن مساعد باشد.

شادی و رنج مارتین از نوشتن

چند ماه پیش مارتین در صحبتش با کوین اسمیت گفت که روزهایی وجود دارن که تمام شخصیت‌ها، صحنه‌ها و کلمات همگی زنده می‌شن و این اتفاق حس خوبی برای من داره اما این روزها خیلی تکرار نمی‌شن. و روزهای بد هم برای من وجود دارن که در حالی که نشسته‌م و جملاتی که روز قبل نوشته‌ام رو می‌خونم به خودم می‌گم که این چه چیز مزخرفیه! چرا من تظاهر به انجام دادن این کار می‌کنم؟ این افتضاحه و دوباره شروع به بازنویسی‌ش می‌کنم. شاید چندین روز این کار را تکرار کنم. به پیش همسرم می‌رم و بهش می‌گم استعداد من کجا رفته؟ تو با استعداد من چی‌کار کردی؟ من دیگه نمی‌تونم پیداش کنم.

جرج آر. آر. مارتین برای نوشتن بادهای زمستان عجله‌ای ندارد!

مارتین نویسنده‌ی کندی است و ممکن است بارها مطالب روز قبل را بخواند و دوباره شروع به نوشتن مجدد آن کند. دلیل دیگر آهسته بودن مارتین در نوشتن کتاب بادهای زمستان همکاری در پروژه‌های متعدد به صورت همزمان است. در آخر باید گفت که اگر منتظر بودید که کتاب بادهای زمستان در سال ۲۰۲۳ منتشر شود بهتر است که همین حالا به سال ۲۰۲۴ فکر کنید.

به نظر شما کتاب بادهای زمستان در چه سالی منتشر میشود؟

 

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*