خانه > اخبار > اخبار کتاب > جرج آر آر مارتین به پیشرفت «نسبتاً خوبی» در نوشتن کتاب بادهای زمستانی رسیده است.

جرج آر آر مارتین به پیشرفت «نسبتاً خوبی» در نوشتن کتاب بادهای زمستانی رسیده است.

خب بیایید سؤالات آشکار را کنار بگذاریم:

نه! جرج آر.آر مارتین هنوز کتاب بادهای زمستانی را تمام نکرده است. در حقیقت به نظر می‌رسد هنوز راه‌هایی برای طی کردن پیش رو دارد. نویسنده نغمه یخ و آتش در وبلاگ شخصی خود، Not a Blog، از پروسه موفقیت آمیز نوشتن کتاب خبر می‌دهد که روند خوبی را پیش می‌برد و به نظر قابل قبول است.
به نقل از مارتین:

«نوشتن دشوار است» و «حتی این اواخر همه چیز به خوبی پیش رفت و سه فصل از کتاب به پایان رسید. پیشرفت‌های خوبی هم در برخی از فصول حاصل شد.»

خب شنیدن این خبرها خوب است ولی مارتین افزود که:

«هنوز راه طولانی را در پیش داریم و خیلی زود است برای هیجان زده شدن.»

صادق باشیم: بعد از انتظار حدود یک دهه برای رسیدن کتاب جدید به قفسه کتابخانه‌ها، فکر نمی‌کنم افراد زیادی از این صحبت‌های مارتین هیجان زده شوند، زیرا ما قبلاً هم در این جایگاه بوده‌ایم.
در آن واحد، به نظر می‌رسد که مارتین بیش از حد معمول درباره پروسه پیشرفت ششمین کتاب از سری مجموعه‌ کتاب‌هایش می‌نویسد، و حتی جزییات هم در اختیار ما قرار می‌دهد. وی در یادداشت‌هایش در ماه ژوئن نوشت:

«اخیراً ملاقاتی با سرسی، آشا (یارا گریجوی)، سر باریستان، و آرئو هوتا داشته‌ام و هفتۀ دیگر هم یک سری به براووس می‌زنم. الآن هم عذرخواهی من را بپذیرید زیرا آریا زنگ می‌زند، من فکر می‌کنم قرار است کسی را بکشد.»

همانطور که مشاهده می‌کنید متوجه می‌شویم که وی با نوشتن طنزآلودش احساس خوبی دارد‌ که این خود حاکی از یک خبر بسیار عالی است. شاید پایان سریال باعث شده تا فشار از دوشش برداشته شود و این امر باعث ایجاد احساس سبکی و بازگشت به نوشتن شده است. و البته با توجه به سرعت نگارش وی، ما هنوز زمان طولانی‌ای را برای انتظار پیش رو داریم. هشدار در مورد هیجان‌زده‌نشدنِ زودرس درست است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*