خانه > اخبار > اخبار کتاب > جورج آر.آر مارتین: «اگر بادهای زمستانی را تا جولای ۲۰۲۰ تمام نکرده بودم، می‌توانید من را زندانی کنید!»

جورج آر.آر مارتین: «اگر بادهای زمستانی را تا جولای ۲۰۲۰ تمام نکرده بودم، می‌توانید من را زندانی کنید!»

سریال بازی تاج و تخت رسماً به پایان رسید. باعثِ دلخوشی طرفداران است که بعضی چیزها هیچ وقت تغییر نمی‌کنند. یکی از این چیزهایی که در طول این سال‌ها اصلاً تغییر نکرده است اشاراتِ مبهم و سربستۀ مارتین دربارۀ زمانِ انتشارِ کتاب ششم (بادهای زمستانی) است. در واقع انتشار این کتاب خیلی به تأخیر افتاده است و همین دیروز مارتین دربارۀ شباهتِ پایان کتاب‌ها و پایان سریال صحبت کرده بود. (حرف‌های او در این مورد خیلی مبهم بود بنابراین احتمال دارد غافلگیر شویم).

اما همین امروز مارتین مطلبِ جدیدی در پاسخ به ویدیویی که توسط هواپیمایی نیوزیلند ساخته شده منتشر کرد. در این ویدیو از او دعوت شده بود تا به نیوزیلند برود و در آنجا رمانش را تمام کند.

 

 

مارتین، مؤدبانه این دعوت را رد کرد. اما مارتین نوشته است که به هرحال برای شرکت در ۷۸مین همایش علمی تخیلی جهان (WorldCon) که از چهارشنبه، ۲۹ جولای تا یکشنبه، ۲ آگوست ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد، به آنجا خواهد رفت. او نوشته است: «آن‌ها از من خواستند که به عنوان مجریِ مراسمِ جایزۀ هوگو باشم.»

با اینکه مارتین برای تمرکز روی «بادهای زمستانی» حضورش در مراسم عمومی را کمتر کرده ولی همیشه برای WorldCon استثنا قائل بوده است و سال‌هاست که پای ثابتِ شرکت در این همایش است. بنابراین دیدن مارتین در این همایش برایمان عجیب نخواهد بود.

«من این رو به شما قول می‌دم، اگر زمانی که برای شرکت در WorldCon به نیوزیلند رسیدم، اگر «بادهای زمستانی» را همراهم نداشتم شما اجازه نامۀ کتبی از من دارید تا من را در یک سلولِ کوچک در جزیرۀ وایت، مشرف به دریاچه‌ای از اسید سولفوریک زندانی کنید. تا زمانی که این کتاب را تمام کنم. من تا وقتی که بخاراتِ تند و اسیدی پردازشگر کلماتِ قدیمی و مبتنی بر DOS من را خراب نکند، مشکلی نخواهم داشت!»

خب! اولاً باید بگویم که دریاچۀ اسید سولفوریکی که مارتین از آن صحبت می‌کند، واقعی است و واقعاً منظرۀ وحشتناکی دارد!

 

 

دوماً، بعد از مدت‌ها این یک مهلتِ زمانی است که مارتین برای خودش قرار داده است، حتی اگر کلاً شوخی کرده باشد. ما یک تاریخ جدید داریم که منتظرِ رسیدنش باشیم. دوستدارانِ نغمۀ یخ و آتش، منتظرِ ۲۹ جولای ۲۰۲۰ باشید.

البته مارتین در زیر پا گذاشتنِ مهلت‌های زمانی بسیار معروف است و به همین دلیل است که مدت طولانی است که هیچ زمانی برای انتشار کتاب اعلام نکرده است. ولی خب! شاید چشم اندازِ به پایان رساندن بادهای زمستانی در حال تنفسِ بخارات اسیدی او را ترغیب کند تا هر چه زودتر این کتاب را تمام کند!

همچنین من از هواپیمایی نیوزیلند تقاضا می‌کنم تا ویدیوی جدیدی بسازند و در آن سلولی که مارتین باید در آن بماند را در میان بخاراتِ اسیدی نشان دهند!

۱ دیدگاه

  1. با سلام
    میخواستم درخواست کنم اگر ممکنه لینک ترجمه کتاب دوم و سوم دانک و اگ رو در قسمت دانلود کتاب های فارسی سایت آپلود کنید
    دو ساله که لینک ها تو فروم هستن و پیدا کردنشون برای کسی که مطلع نباشه امکان پذیر نیست
    https://westeros.ir/forums/index.php?/topic/45-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%88-%D8%A7%DA%AF/&do=findComment&comment=22942
    https://westeros.ir/forums/index.php?/topic/45-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%88-%D8%A7%DA%AF/&do=findComment&comment=23051

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*