خانه > اخبار > اخبار سریال > پرداخت و بهبود شخصیت بیلا تارگرین در سریال خاندان اژدها

پرداخت و بهبود شخصیت بیلا تارگرین در سریال خاندان اژدها


در فصل دوم سریال خاندان اژدها، به شخصیت‌های فرعی از جمله دختران شاهزاده دیمون تارگرین، بیلا و رینا توجه بیشتری می‌شود. در قسمت سوم، رینا به همراه برادران ناتنی‌اش و تعدادی تخم اژدها به ویل فرستاده می‌شود و بیلا سوار بر اژدهایش، به دنبال نیروهای دشمن می‌گردد. هیچ‌یک از این دو شخصیت هنوز نتوانسته‌اند به شکلی که مثلاً آریا و سانسا در بازی تاج و تخت درخشیدند، درخشش داشته باشند، اما این یک قدم رو به جلو بود.

بخش زیادی از این پیشرفت را باید مدیون کارگردان، گیتا پاتل دانست. پاتل به تازگی درباره‌ی ساختن این شخصیت‌ها به وب‌سایت Screenrant گفت:

یکی از چیزهایی که من به شدت به آن معتقد بودم این است که برای اینکه [بتوانید] به صحنه (جایی که بیلا سوار بر اژدهایش با کریستون کول برخورد می‌کند) اهمیت بدهید، باید به بیلا اهمیت بدهید. و ما هرگز او را نمی‌شناختیم؛ ما نمی‌دانستیم او کیست. ما باید در اینجا بیلا را معرفی می‌کردیم، اما مثل همیشه، باید این [معرفی] را بی‌کلام  انجام می‌دادیم. این کاری است که ما در این سریال می‌کنیم؛ ما نمایش اطلاعات نداریم؛ بنابراین سطح توقع بسیار بالاست. من و بازیگرانی که نقش بیلا و رینا را بازی می‌‌کنند، مدتی طولانی تمرین بداهه‌پردازی کردیم که در آن هر دوی آن‌ها باید به دوران کودکی خود باز می‌گشتند. من این ایده را به آن‌ها پیشنهاد دادم که رینا همیشه نمرات عالی می‌گرفت اما هرگز اژدهایی به دست نیاورد، در حالی که بیلا هرگز کاری را به درستی انجام نداده و همیشه یک بت‌شکن بوده و [با همه‌ی این‌ها] او یک اژدها به دست آورد. این عادلانه نیست.
سپس آن‌ها شروع به ساختن شخصیت‌های خود و دوران کودکی‌شان کردند، و همه‌ی ما شروع کردیم به ارائه‌ی ایده‌ها به نویسنده، ما با نویسندگان و تهیه‌کنندگان شروع کردیم واقعاً لایه‌هایی برای شخصیت‌های بیلا و رینا بسازیم که برای انسانی کردن آن‌ها و این که هر کدامشان در دوران کودکی خود یک درد دراماتیک محوری داشته باشند، به [این لایه‌ها] نیاز داشتیم. من به شما نمی گویم که آن چیست، اما هر دوی آن‌ها آن را ساختند. وقتی به بیلا سوار بر اژدها رسیدیم، فقط درباره‌ی این نبود که “من الان سوار این اژدها هستم و این افراد را آن پایین می‌بینم.” در مورد چیزهای بیشتری بود.
رایان کُندال و تیم نویسندگان با معرفی بیلا از این ایده خوششان آمد، و در طول فصل لایه‌ی دیگری به او اضافه کردند؛ فقط ظرافت‌های کوچک. و همچنین بثانی [آنتونی]، بازیگری که نقش بیلا را بازی می‌کند، همین کار را کرد؛ همه‌ی ما با هم کار می‌کردیم. او هم شروع به نظر دادن کرد:
خب، من فکر می کنم این‌جا این کار را انجام می دادم.
همه‌ی این‌ها منجر به بهترین صحنه‌ی بیلا در این سریال شد: جایی که او در مورد حرکات کریستون به رینیرا گزارش می‌دهد و به راحتی اعتراف می‌کند که با وجود اینکه ظاهراً رینیرا به او گفته بود که درگیر نشود، درست مقابل صورت کریستون ایستاده است. بدیهی است که بیلا کسی است که دوست دارد قوانین را زیر پا بگذارد. ما سعی کردیم این را به سرانجام برسانیم، بنابراین وقتی او [به دشمن] نزدیک می‌شود و قوانین را زیر پا می‌گذارد، او ماوریک(فردی مستقل و قانون‌گریز) است. ما به آن جمله نیاز داشتیم تا در آنجا یک آغاز، یک میانه و یک پایان داشته باشیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*