خاندان بلک وود

UnderConstructionOrange.png
در حال ترجمه
این موضوع توسط کاربر:Amg76 در حال ترجمه است.
این الگو برای این قرار داده شده است که سایر اعضا به صورت موازی این مقاله را ترجمه نکنند.
خاندان بلک وود
House Blackwood.png
نشان تعدادی کلاغ در زمینه ی قرمز است که دور نقش درخت ویروود ریون‌تری هال، روی یک سپر
جایگاه ریون تری هال
لرد فعلی تایتوس بلک وود
منطقه سرزمین های رودخانه
عنوان لرد ریون تری هال
وارث برندن بلک وود
لرد بالا دست خاندان تالی (قبل از بازی تاج وتخت)
خاندان بیلیش از هارن هال (پس از رقصی با اژدهایان)
تاریخ شکل گیری عصر قهرمانان

خاندان بلک وود از ریون‌تری هال یکی از خاندان های قدیمی سرزمین های رودخانه است. یکی از خاندان های کلیدی که به خاندان تالی سوگند وفاداری خورد.آن‌ها مدتی به عنوان پادشاه در دوره قهرمانان حکومت می‌کردند.نشان خاندان آن‌ها تعدادی کلاغ در زمینه ی قرمز است که دور نقش درخت ویروود ریون‌تری هال، روی یک سپر هستند. شعار خاندان آن‌ها هنوز گفته نشده است.

ریون‌تری در دره ی بلک وود، در شمال ریورران و ردفورک قرار دارد.تعدادی از بلک وود ها در روستای کرینز دفن شده‌اند، اما بیشتر آن‌ها در زیر درخت ویروود مرده‌ی ریون‌تری هال دفن شده‌اند

تاریخ

دوره‌ی قهرمانان

خاندان بلک وود یکی از خاندان های باستانی است که ریشه‌ی آن به نخستین انسان‌ها می‌رسد. طبق رمزگشایی های استاد بارنبی از زبان باستانی، قبل از آن که جنگ گرگ‌ها به دست شمالی ها بیفتد، توسط خاندان بلک وود اداره می‌شد.

بلک وود ها دشمنی دیرینه و سختی با همسایه های خود در سرزمین های رودخانه، براکن ها دارند. که از دوره‌ی قهرمانان نشأت می‌گیرد. زمانی‌ که هر دو خاندان به عنوان شاه حکومت می‌کردند. طبق گفته‌ی بلک وود ها، براکن ها لرد های کوچکی بودند که با استخدام مربی اسب و خرید شمشیرزن آزاد سعی در تصاحب پادشاهی آن‌ها داشتند. بلک وود ها اعتقاد دارند این ماجرا به پانصد سال قبل از ورود آندال ها باز می‌گردد.اما منابع تاریخی به هزار سال قبل از ورود آندا ها اشاره دارد.

ورود آندال ها

بلک وود ها و براکن ها با هم بر ضد آندال ها متحد شدند، اما در نبرد بیتر ریورز شکست خوردند. دشمنی این دو خاندان باعث شد تا خاندان براکن به هفت ایمان بیاورد. به تلافی آن خاندان براکن اعتقاد خود به خدایان قدیم را نگه داشت و تبدیل شد به یکی از معدود خاندان های جنوب نک، که به خدایان قدیم ایمان داشتند. بلک وود ها براکن ها را متهم به مسموم کردن درخت ویروود ریون‌تری هال کردند.تیتس، دره‌ی نزاع و دهکده‌ی بلک‌باکل جزو زمین‌هایی است که این دو خاندان بر سرش نزاع دارند. بار ها بین این دو خاندان صلح شده که خیلی از آن‌ها به وسیله‌ی ازدواج بوده، اما بعد از مدتی دشمنی دوباره از سر گرفته می‌شود.بندیکت ریورز حرامزاده‌ای بود که خون هر دو خاندان در رگ هایش بود و بعد از مدتی با تاسیس خاندان جاستمن، تبدیل به بندیکت جاستمن شد. و خاندان او برای سه قرن بر سرزمین های رودخانه حکومت کرد. پس از مرگ آخرین پادشاه جاستمن یعنی برنار جاستمن دوم، به مدت یک قرن پادشاهه های کوچکی به وجود آمد ،خاندان بلک وود جزو خاندان هایی بودند که خود را پادشاه نامیدند.

با کمک پادشاه طوفان، آرلان دوراندون سوم، لرد رودریک بلک وود بر ضد هامفری تیگ نخست، پادشاه رودخانه ها و تپه ها شورید. رودریک در جنگ شش پادشاه کشته شد و به تلاش آرلان برای به سلطنت رساندن رودریک پایان داد. بعد از آنکه اربابان رودخانه پیشنهاد به سلطنت رسیدن دختر رودریک، شیرا بلک وود را رد کردند. و این موضوع باعث شد آرلان سرزمین های رودخانه را به قلمرو‌ی خود اضافه کند.

سه قرن بعد زمانی که پادشاه جزایر آهن از خاندان هور به سرزمین های رودخانه حمله کرد، بانو اگنس بلک وود جبهه‌ی پایداری در سرزمین های رودخانه را رهبری کرد. اما لرد لوثار براکن به او خیانت کرد و هاروین هور او را کشت. و بعد از آن آهن‌زادگان سرزمین های رودخانه را از ارک دوراندون گرفتند.

دوره تارگرین ها

در زمان فتح اگون، خاندان بلک وود بر ضد هرن سیاه قیام کرد و به اگون پیوست. بلک وود ها و براکن ها به‌خاطر جنگی که نسل قبل آن‌ها داشت ضعیف شده بودند.

در شورای بزرگ سال ۱۰۱ ب.ف، لرد بلک وود از لینور والریون طرفداری کردند، اما شورا در آخر ویسیریس تارگرین را به عنوان جانشین جهریس انتخاب کرد. یک بلک وود با یک براکن بر سر بانو رینیرا تارگرین مبارزه کرد ولی در آخر شه‌دخت با سر لینور ازدواج کرد.بلک وود ها در جریان رقص اژدهایان، طرف سیاه ها را گرفتند.لرد بنجیکات بلک وود و راب ریورز سرخ، کمان‌داری از ریون‌تری، در نبرد لیک‌شور شرکت کردند.بیلی بورلی یکی از بهترین کمانداران لرد بنجیکات، تساریون را در دومین نبرد تامبل‌تون کشت. بعد از پایان جنگ داخلی، برای آنکه حکم بخشش اگان سوم برای کورلیس والریون بتواند اجرا شود، الی بلک وود سیاه با لرد کرگان استارک ازدواج کرد.

بانو ملیسا بلک وود ششمین معشوقه‌ی اگون نالایق بود و سه حرامزاده‌ی او میا، گویینز و بریندن ریورز نام دارند، که آخرین آن‌ها با نام لرد بلادریون نیز شناخته می‌شود.

سر آتو براکن، براکن حیوان صفت. در تورنمنت بارانداز پادشاه که سه سال قبل از تورنمنت اشفورد برگذار شده بود، لرد کوئنتین بلک وود را کشت.که دشمنی قدیمی را تازه کرد.بنیفر، رابرت، رونالد و راجر بلک وود در تورنمنت اشفورد حضور داشتند. سر استفورن فاسووی می‌خواست بلک وود ها یا آتو براکن را برای مبارزه برای دانکن، در محاکمه‌ به وسیله‌ی هفت راضی کند اما به این نتیجه رسید که امکان ندارد این‌ها در یک جبهه بجنگند. زمانی که لرد براکن در حال مرگ بود، سپتون سفتون بیان کرد که در صورت مرگ لرد براکن، حکومت به آتو براکن می‌رسد و بلک وود ها این را نمی‌خواهند و این یعنی جنگ. دست پادشاه آینده لرد بلادریون بود، که خون بلک وود ها در رگ هایش جریان داشت و احتمالش کم بود که به این نزاع خاتمه دهد. زمانی که بلادریون در وایت‌والز، دومین شورش بلک‌فایر را سرکوب کرد، در میان لرد های رودخانه که حامی او بودند، لرد بلک وود هم حضور داشت.

زمان کودکی لایسا تالی، لرد های بلک وود و براکن برای قضاوت پیش لرد هاستر تالی آمدند.

وقایع اخیر

بازی تاج و تخت

پس از آن که جیمی لنیستر، لرد های رودخانه را شکست داد و ادمیور تالی را دستگیر کرد، لرد تایتوس بلک وود بازماندگان را برای بازگشت به ریورران رهبری کرد. وظیفه‌ی دفاع از قلعه در زمان محاصره به او محول شد. ریون‌تری هال در برابر لنیستر ها تسلیم شد.تایتوس در میان اشراف زادگانی بود که جافری براتیون، برای سوگند خوردن در برابر تخت آهنین فراخوانده بود. زمانی که راب استارک به پایگاه لنیستر ها در بیرون ریورران حمله کرد، ایتوس حمله‌ای ناگهانی را به پیش قراول سپاه لنیستر ها را رهبری کرد و باعث آزادی ادمیور شد. بعد از پیروزی، کتلین استارک لرد بلک وود را دید که به همراه راب در جنگل خدایان ریورران برای پیروزیشان از خدایان تشکر می‌کردند( در‌واقع «دعا می‌کردند‌» بود اما اینجوری بهتر منظورو می‌رسونه). در شورای جنگی ریورران، لرد تایتوس خواست که به جنگ ادامه دهند و به سمت لرد تایوین در هرن‌هال لشکرکشی کنند. او به لرد هایی که راب را پادشاه شمال خواندند ملحق شد.

نزاع شاهان

در جریان جنگ پنج پادشاه، تایتوس، لنیستر ها را از زمین‌های خاندان بلک وود بیرون راند، اما مهاجمان قبل از رفتنشان، دره‌ی بلک وود را سوزاندند.استاد لوین پیشنهاد کرد دانلا هورن‌وود بیوه با یک بلک وود ازدواج کند.پسر دوم تایتوس، لوکاس بلک وود از افرادی بود که بانو کتلین را تا اردوگاه رنلی براتیون همراهی کرد.

یورش شمشیر ها

سر گرث گرین‌فیلد در ریون‌تری هال دستگیر شد. لرد تایتوس بلک وود جزو هفت اشراف‌زاده ای بود که در مراسم تشییع جنازه هاستر تالی شرکت کرد.

لوکاس بلک‌وود، فرزند دوم تایتوس، توسط هاستین فری در عروسی سرخ به قتل رسید. پس از آنکه براکن ها به تخت آهنین تسلیم شدند و به صلح پادشاه بازگشتند، به بلک وود ها حمله کردند، کسانی که در کنار جیسون ملیستر و بریندن تالی جزو تنها افرادی بودند که تسلیم نشده بودند.لرد جونوس براکن، ریون‌تری را محاصره کرد.

ضیافتی برای کلاغ ها

طبق گفته‌ی برادر بزرگ‌تر، سربازان مرده با ردای خاندان بلک وود از طریق رودخانه به جزیره سکوت(یا شایدم شاکت) می‌رسند، آن‌ها در کنار سربازان براکن ها دفن شده‌اند.

رقصی با اژدهایان

با محاصره‌ی ریورران، ریون‌تری آخرین مکانی است که به استارک ها وفادار مانده. جیمی لنیستر با یک مذاکره‌ی موفق آمیز با لرد تایتوس، در جریان محاصره‌ی ریون‌تری، پرچم استارک ها را پایین می‌کشد و هاستر بلک وود را به عنوان گروگان با خود می‌برد. جونوس براکن می‌خواهد که کناره‌ی شرقی ویدو واش، از تپه کراس‌بو تا دشت روتینگ، آسیاب گریندکان(؟ و بعدی ها رو هم چک کن)، مادی هال، رویش‌منت، جنگل هج، باکل و هانی‌تری را از زمین‌های بلک وود ها به غنیمت بگیرد.

اشخاص خاندان بلک وود در اواخر قرن سوم

 • لرد تایتوس بلک وود، لرد ریون‌تری هال
  • بریندن بلک وود، پسر بزرگ‌تر و جانشینش
  • لوکاس بلک وود، پسر دومش، کشته شده در عروسی سرخ
  • هاستر بلک وود، پسر سومش که با نام «هاس» هم صدا زده می‌شود
  • ادمیور بلک وود، پسر چهارمش که با نام «بن» هم صدا زده می‌شود
  • آلاین بلک وود، پسر پنجمش
  • بتانی بلک وود، دخترش
  • رابرت بلک وود، پسر ششمش
 • دو برادر نامشخص
 • یک خواهر نامشخص
 • دو عمه‌ی بیوه، چندین عمو زاده ، عمه زاده ، خواهر زاده و برادر زاده

(اشخاص پایین رابطه‌ی خیلی خاصی با شاخه اصلی بلک وود ها ندارند)

 • آلیسا بلک‌وود،چهارمین همسر والدر فری، مادر پنج فری به شرح لوثار، جاموس، والن، موریا و تایتا

اشخاص تاریخی

 • بندیکت ریورز، حرامزاده ای که تبدیل به پادشاه بندیک جاستمن نخست شد
 • لرد رودریک بلک وود در جنگ شش پادشاه کشته شد
  • شیرا بلک‌وود، همسر رودریک، دختری از خاندان دوراندن
 • بانو اگنس بلک‌وود، توسط هاروین هور به قتل رسید
 • پسر لرد بلک وود که در سال ۱۱۲ ب.ف با پسر لرد براکن، بر سر ازدواج با رینیریا تارگرین مبارزه کرد
 • راب ریورز، ملقب به راب ریورز سرخ یا کماندار ریون‌تری، حرامزاده‌ای از خاندان بلک وود
 • آلیسانا بلک وود که با نام الی سیاه هم شناخته می‌شود، که پس از رقص اژدهایان با کرگان استارک ازدواج کرد
  • لرد بنجیکات بلک‌وود، برادر زاده‌ی آلیسانا بلک وود که به بن خونی(شاید هم بن لعنتی) شهرت دارد، لرد ریون‌تری هال، او در رقص اژدهایان جنگید
 • ملیسا بلک‌وود، ششمین معشوقه‌ی اگون نالایق
  • میا ریورز، بزرگترین حرامزاده‌ی او از اگون
  • گویینز ریورز، دومین حرامزاده‌ی او از اگون
  • بریندن ریورز، کوچکترین حرامزاده‌ی او از اگون، که بعد ها به نام بلادریون شناخته می‌شود
 • لرد کوئنتین بلک‌وود، که در دوره‌ی دیرون دوم در یک تورنمنت کشته شد
 • سر بنیفر بلک‌وود، جزوه شرکت‌کنندگان در تورنمنت اشفورد در سال ۲۰۹ ب.ف است
 • رابرت بلک‌وود، جزوه شرکت‌کنندگان در تورنمنت اشفورد است.
 • راجر بلک‌وود، جزوه شرکت‌کنندگان در تورنمنت اشفورد است.
 • ملانتا بلک‌وود، همسر لرد ویلام استارک، مادر ادوایل و جوسلین استارک
 • بتا بلک‌وود، ملکه‌ی همسر اگون پنجم

نقل قول ها

ما صد ها بار با براکن ها صلح کردیم، که خیلی هاشون با ازدواج بود.خون بلک وود ها در رگ هر براکنی جریان دارد و خون براکن ها در رگ هر بلک‌وودی جریان دارد. صلح پادشاه پیر فقط نیم قرن دوام آورد. و پس از آن نزاعی جدید درگرفت. و زخم های کهنه سر باز کرد و دوباره شروع به خونریزی کرد. همیشه همینطور بوده. پدرم می‌گوید تا زمانی که مردان اشتباه گذشتگان خودشان را به یاد می‌آورند، هیچ صلحی دوام نمی‌آورد. پس ما قرن به قرن جلو می‌رویم و همیشه براکن ها از ما متنفرند و ما از براکن ها متنفریم. پدرم می‌گوید که این ماجرا هرگز پایان نمی‌گیرد.

—هاستر بلک وود به جیمی لنیستر

منابع