خانه > اخبار > اخبار سریال > ‎«فابیان واگنر» که فیلمبردار قسمت سوم بود، از سکانس‌های تاریک نبرد وینترفل دفاع کرد

‎«فابیان واگنر» که فیلمبردار قسمت سوم بود، از سکانس‌های تاریک نبرد وینترفل دفاع کرد

اگر بخواهیم راجع به نظرات طرفداران درباره‌ی نبرد وینترفل صحبت کنیم، یک ایراد مشترکی بین ایرادهایی که آن‌ها می‌گیرند وجود دارد و آن، تاریک بودن بسیاری از سکانس‌های نبرد است.

همین دستمایه‌ای شد تا تصاویر طنز (meme) زیادی با این موضوع ساخته شوند؛ آن‌ها از ملیساندر تشکر می‌کردند که با آمدنش و آتش زدن آرخ‌ها و خندق، کمی نور به تصویر داد و همچنین از این گفته‌اند که اژدهایان با آتش‌های‌شان کمی به تصویر نور دادند.

هرچند «فابیان واگنر» که فیلمبرداری این قسمت از سریال را برعهده داشت، مخالف این صحبت‌هاست و نسبت به آن‌ها واکنش نشان داده است.

واگنر در مصاحبه‌ای با Wired، شبکه‌ی HBO را برای شیوه‌ی فشرده‌سازی تصاویر و کاهش وضوح آن سرزنش کرد و گفت این کار باعث شده وضوح تصاویر تاریک و مه‌آلود پایین‌تر بیایند. این فیلمبردار که قبلاً هم فیلمبرداری قسمت‌های «نبرد حرامزادگان» و «هاردهوم» را انجام داده، می‌گوید که اکثر بینندگان سریال را روی نمایشگرهای کوچک نگاه می‌کنند، که این امر روی تجربه‌ی بصری آن‌ها تأثیر منفی دارد. هدف از نشان دادن تاریکی در این جنگ القای حس سرما و تنش بالای جنگ بوده.

واگنر ادعا می‌کند تاریکی تصاویر، هدفش گیج کردن و گمراه‌کننده بودن نیست و برای تجربه‌ی درست این قسمت، باید آن را در اتاقی تاریک و نمایشگری بزرگ دید.

واگنر می‌گوید:

«یکی از مشکلات اصلی این است که مردم بلد نیستند نور نمایشگر خود را چگونه تنظیم کنند. بسیاری از مردم سریال را در آیپدهای کوچکشان تماشا می‌کنند و خب این کار حق مطلب را برای همچین سریالی ادا نمی‌کند!

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*