خانه > اخبار > اخبار سریال > کیت هرینگتون و امیلیا کلارک هردو در راه گلدن گلوب

کیت هرینگتون و امیلیا کلارک هردو در راه گلدن گلوب

Daenerys-Jon-Dragonpit

بنا به گزارش Gold Derby کیت هرینگتون (جان اسنو) و امیلیا کلارک (دنریس تارگرین) هر دو از طرف HBO به عنوان نماینده بهترین بازیگران از سریال بازی تاج و تخت به گلدن گلوب معرفی شدند که کار غیر معمولی از جانب این شبکه بود. ما این حرکت را پیش از این از HBO در سال ۲۰۱۱ و مراسم امی برای فصل اول سریال مشاهده کردیم که لنا هدی (سرسی لنیستر) به همراه شون بین (ند استارک) از جانب شبکه معرفی شده بودند. اما چون سریال شهرت جهانی نیافته بود و همچنین ضد ارزش و فرهنگ جهانی بود، استقبال چندانی نشد و آن دو نامزد نشدند. امیدواریم که کیت هرینگتون و امیلیا کلارک موفق شوند. هرچند هنوز این نامزدی رسما تایید نشده، پس بهتر است فعلا خوشحالی خود را بروز ندهید!

شواهد نشان می دهد که شبکه HBO میداند که چگونه سرمایه های خود را گسترش دهد. مثلا پیتر دینکلیچ بخاطر تنها نامزدی اش در گلدن گلوب یکبار برنده شده (فصل اول) و در شش سال نامزدی در امی توانسته ۲ جایزه  (فصل ۱ و فصل ۵) کسب کند. با این حال از فصل ۳ به بعد افرادی که اسمشان پیتر دینکلیچ نیست نیز در رقابت های امی وارد شدند: دیانا ریگ (اولنا تایرل) نامزد دریافت جایزه به عنوان بازیگر مهمان در فصل ۳ و ۴ و ۵ شد، هدی (سرسی لنیستر) نیز نامزد سه امی در فصل های ۴ تا ۶ شد. میسی ویلیامز (آریا استارک) هم برای فصل ششم نامزد شد. حتی مکس وون سیدو (کلاغ سه چشم) با بازی در تنها یک صحنه در فصل ششم نامزد دریافت جایزه به عنوان بازیگر مهمان شد.

کیت هرینگتون، مانند ویلیامز برای اولین بار در فصل ششم نامزد دریافت جایزه شد اما کلارک سه بار موفق به نامزدی در این جوایز برای فصلهای ۳، ۴ و ۶ شد. با این حال تمامی بازیگران اصلی در بخش بازیگران مهمان و بازیگران مکمل رقابت کردند.

حتی اگر هرینگتون یا کلارک در نظر سنجی پیروز شوند، رقابت برایشان آسان نخواهد بود. درست است که نامزدی سریال بازی تاج و تخت هم در گلدن گلوب و هم در امی بسیار درخشان است اما تا بحال پیش نیامده که هر دو نفر آن ها همزمان به عنوان نامزد بهترین نقش اول این جوایز معرفی شوند.

دیگر چیزی که باعث هیجان می شود، این است که ست میرز اخیرا به عنوان میزبان این جوایز معرفی شده است. او یکی از طرفداران دو آتیشه سریال بازی تاج و تخت است و اخیرا کیت هرینگتون را به یک مهمانی شام دعوت کرده و برای ملیساندر حمام بچه گرفته است. امیدواریم این گلدن گلوب جوایز بسیاری را برای سریال بازی تاج و تخت همراه داشته باشد.

نامزده های این جوایز در ۱۱ دسامبر معرفی خواهند شد. فکر میکنید آنها شانس نامزدی را خواهند داشت؟ چه کسانی با آنها رقابت خواهند کرد؟

۳ دیدگاه

 1. “اما چون سریال شهرت جهانی نیافته بود و همچنین ضد ارزش و فرهنگ جهانی بود، استقبال چندانی نشد.”
  اون قسمت “ضد ارزش و فرهنگ جهانی” را متوجه نشدم!
  ضمناً در تیتر خبر یعنی “کیت هرینگتون و امیلیا کلارک هردو به در راه گلدن گلوب” حرف “به” اضافه است!
  به هر حال، ممنون از خبررسانی.

 2. سلام ببخشید دانریس تایگریان برنده ی چه حایزه ای تو امریکا شد؟

  • تا جایى که بنده اطلاع دارم، امیلیا کلارک براى ایفاى نقش دنریس تارگرین در سال ۲۰۱۱ جایزه EWwy را به دست آورده (این جایزه یه جور دهن‌کجى به امى محسوب میشه و به نوعى دلجویى از کسانى است که – به اعتقاد عده‌اى – به ناحق مورد بى‌اعتنایى امى قرار گرفته‌اند).
   شاید موارد دیگرى هم بوده که من ازشون آگاهى ندارم.
   در متن هم گفته شده که کلارک سه بار موفق به نامزدی جایزه امى به عنوان بازیگر مکمل فصلهای ۳، ۴ و ۶ شده (اما برنده جایزه نشده).

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*