خانه > اخبار > ملاقات های هیجان انگیز مارتین با HBO در لس آنجلس

ملاقات های هیجان انگیز مارتین با HBO در لس آنجلس

خالق مجموعه داستان نغمه هایی از آتش و یخ، جرج مارتین، اخیرا در سفری که به لس آنجلس داشته است، ملاقاتی با HBO و دیگر استودیوهای فیلمسازی داشته است. بنابر آنچه مارتین در بلاگ شخصی خود نوشته است، این ملاقات ها به رخدادهایی درخور توجه در آینده ای نه چندان دور می انجامد.


ضمنا او در بلاگ خود نوشت:

« در لس آنجلس ملاقات هایی داشتم که بیشتر آنها با HBO بود و همه آنها نتایج خوبی داشتند. همچنین جلساتی نیز با دیگر استودیو های بزرگ داشتم که بیشتر درباره اقتباس از سایر نوشته هایم بودند. از ماوقع رضایت دارم. منتظر خبرهای خوبی باشید.»

فی الحال، HBO در حال آماده سازی و توسعه ی پنج پیش نویس برای فیلمنامه های اسپین آف های بازی تاج و تخت است. به احتمال قریب به یقین، مابقی جلسات درباره مجموعه ی درحال آماده سازی HBO، بوده که فیلمنامه آن، اقتباسی است از رمان Who Fears Death که مارتین در حال گسترش آن است.

لازم بذکر است که رمان فوق الذکر، اثری از نندی اکورافور است. اوکورافور در توییتی در دهم جولای سال جاری اعلام کرده بود که HBO کتاب وی را انتخاب کرده و جرج مارتین نیز در حال کار روی آن است.

به قسمت سخت ماجرا میرسیم. «موضوع مذاکرات مارتین با دیگر استودیوها چه بوده است؟»
سئوالی که خود برای درگیر کردن ذهن طرفداران مارتین، کفایت میکند. مارتین پیشینه ای درخشان، قبل از مجموعه داستان نغمه ها نیز دارد که یک قسمت از این پیشینه درخشان، داستان بلند Nightflyers است که در سال ۱۹۸۰ نگاشته شده و این داستان، همانطور که قبلا هم در مورد آن صحبت کرده بودیم، اکنون در شرف تبدیل شدن به یک مجموعه کوتاه در شبکه SYFYاست. شایان ذکر است که رمان Nightflyers، در سال ۱۹۸۷ هم در کانون توجهات قرار گرفت و یک فیلم سینمایی نیز از روی آن ساخته شد.

(اخبار درباره این سریال، را میتوانید در پست ریپلای شده مطالعه کنید.)

براساس قرار دادی که مارتین با HBO منعقد کرده، او به صورت مستقیم نمیتواند در روند تولید یک مجموعه تلویزیونی دخالت داشته باشد. اما این قرارداد به منزله منع مارتین از دخالت در تولید فیلم های سینمایی به طور مستقیم تلقی نمیشود. این موضوع، محتمل ترین فرضیه ایست که میتوان برای دیدار مارتین با دیگر استودیوها در نظر گرفت.

اتفاق دیگری که ذکر آن خالی از لطف نیست، دور هم جمع شدن کادر تولید سریال  دوست داشتنی دیو و دلبر بود. گل سر سبد این جمع هم، ران پرلمن، ستاره ی بی چون چرای دنیای نویسندگان است. سریال دیو و دلبر در سال ۱۹۸۷ اولین قسمت خود را در شبکه  CBSبه نمایش گذاشت و تا سه فصل ادامه یافت. مارتین در این سریال، دستیار نویسنده ، یعنی دستیار پرلمن بود.

حال باید به نظاره نشست و نتایج این دیدارها را در درجه اول بر GoT دید. فیلم های سینمایی که فیلمنامه اش به قلم مارتین باشد هم، موضوع هیجان انگیزیست.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*