خانه > اخبار > اخبار کتاب > زمان زندانی کردن مارتین رسیده است، آیا می‌توانیم او را زندانی کنیم؟

زمان زندانی کردن مارتین رسیده است، آیا می‌توانیم او را زندانی کنیم؟


جرج آر آر مارتین، نویسنده‌ی مجموعه‌ی کتاب‌هایی که بعداً به بازی تاج و تخت بدل شدند از سرنوشت خود که زندانی شدن در کنار دریاچه‌ای اسیدی در یک جزیره‌ی آتش‌فشانی در نیوزلند بود فرار کرده است.

این یک پیچش داستانی از یکی از کتاب‌های مارتین نیست. این مسأله برمی‌گردد به قولی که نویسنده، در اوایل سال ۲۰۱۹ داده بود که قسمت بعدی سری نغمه آتش و یخ را که بسیار برای آن صبر کرده‌ایم، در تاریخ امروز کامل کرده باشد.

در حقیقت مارتین در مارس گزارش داد که هنوز در حال متصل کردن قسمت‌های مختلف باد های زمستان است.

مارتین قرار بود این ماه به نیوزلند برود که به همایش داستان‌های علمی تخیلی (worldcon science fiction) بپیوندد. او در ۲۱ ماه می ۲۰۱۹ در بلاگ شخصی خود نوشت:

«در مورد پایان دادن به کتابم… می‌ترسم که نیوزلند حواس مرا به طور کلی پرت کند. برای همین فعلاً بهتر است مرا این‌جا در وستروس تنها بگذارید. اما این را به شما می‌گویم، اگر زمانی که به نیوزلند برای همایش وردکان می‌رسم بادهای زمستان را در دست نداشتم، شما اجازه رسمی نوشته شده‌ی من را دارید که مرا در یک کابین کوچک در جزیره سفید، مشرف به دریاچه‌ی سولفوریک اسید حبس کنید تا آن‌که نوشتن کتاب را تمام کنم. فقط تا زمانی که دودهای اسیدی پردازنده DOS قدیمی من را خراب نکنند، من مشکلی ندارم.»

براساس این متن، ما عملاً نمی‌توانیم مارتین را در جزیره سفید که خانه‌ی آتش‌فشان‌های فعال و دریاچه‌ی اسیدی است حبس کنیم. مارتین به دلیل شیوع کرونا و کنسل شدن همایش وردکان اصلاً به نیوزلند نرفته است. بلکه همایش به یک نسخه‌ی مجازی بدل شده است.

اما جزئیات قولی که مارتین داد، نتوانسته جلوی طرفداران را بگیرد که از آن مسأله نسازند. یک طرفدار حکم بازداشت او را از طریق توییتر صادر کرد، اما شرایط بازداشت انسانی گذاشت.

متن پیام توییتری yekayuriy54@:

«من این‌جا حکم دستگیری جرج آر آر مارتین را صادر می‌کنم، او را بدون وارد کردن هیچ صدمه‌ای به یک سلول جدا از بقیه، به همراه تمام وسایل نویسندگی، غذا و نوشیدنی‌های لازم برای کامل کردن بادهای زمستان بیندازید. او هر روز باید تحت نگهبانی باشد و نمی‌تواند سلول را ترک کند.»

اگر ما چیزی از تأخیر طولانی مدت مارتین یاد گرفته باشیم، این است که او از وقت گذاشتن نمی‌ترسد، حتی اگر پای تهدید به حبس در دریاچه‌ی اسیدی وسط باشد، باز هم دلیل کافی برای او نیست.

مارتین عنوان مجری برنامه مجازی وردکان را خواهد داشت و در چند پنل همکاری خواهد کرد. و این یعنی او هنوز وقت دارد که اخبار خوبی درباره‌ی بادهای زمستان ارائه کند. در این زمان، ما هر ذره امیدی که بتوانیم داشته باشیم را نیاز داریم.

۲ دیدگاه

  1. سلام میگم شاید میخواد هر دو کتاب رو با هم بیرون بده.یا شاید کمبود ایده داره یا زود خسته میشه.یه سوال داشتم خدمتتون : نمیشه تو سایت ثبت نام کرد؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*