خانه > اخبار > اخبار سریال > نگاهی به بازی کاریس فن هاوتن در نقش ملیساندر!

نگاهی به بازی کاریس فن هاوتن در نقش ملیساندر!

در فصل قبلی سریال «بازی تاج و تخت» ملیساندر مرموزانه از سریال حذف شد، همونطور که قبلاً با یک شخصیت تقریبا مرموز به ما نشان داده شد.

در یک چشم به هم زدن، در حالی که نقشی بزرگ در کمک کردن به آریا برای محقق کردن سرنوشتش داشت، از وستروس محو شد. الان که نقشش در سریال به پایان رسیده است، کاریس فن هاوتن با اینترتینمت ویکلی درمورد بازگشت بزرگش به عنوان زن قرمز مصاحبه‌ای دشت.

در جواب اینکه می‌داند قسمت آخرش چطور پیش می‌روند گفت: «می‌دونستم که ربطی به آریا دارم. احتمال می‌دادم یه چیزی مربوط به آتش باشد. می‌دونستم که یه بار دیگه به عنوان یه پیر زن برمی‌گردم» خب، تا سه نشه، بازی نشه.

«انتظار داشتم مدت بیشتری زنده بمونم ولی خیلی خوشم اومد اونطوری به نقشم پایان دادن. واقعا همه رو نجات داد، پس در نهایت یه قهرمان شد که خیلی هم جالب بود. اکثر مردم برای مدت‌ها ازش متنفر بودن که معقول هم هست. وقتی جان رو زنده کردم یکم محبوب شدم، دوست داشتم یکم بیشتر از سرگذشتش بدونم. چون اون یه برده بود. خوب می‌شد اگه اینو نشون می‌دادن که اون هم یه انسان هست و مثل بقیه‌ست. به عنوان یه بازیگر خیلی جالب هستش که نقش اسرار آمیزی داشته باشی و کاش می‌شد اطلاعات بیشتری از این نقش داشته باشیم»

ملیساندر در پایان رموز بود اما فان هاوتن خوشحال است که در این قسمت حداقل به یک سوال در مورد انگیزه و هدفش پاسخ داده شد.

«خیلی خوشم اومد که بالاخره فهمیدیم برای چی اومده بود و این پایان ماجراجویش بود.

گفتم: «الان دیگه می‌تونم برم، وظیفه‌ام رو انجام دادم» و با آرامش رفتم. او صدها سال این زندگی رو داشته است و الان به پایان می‌رسد»

دیدن اینکه نقش ملیساندر به پایان می‌رسد، سخت بود. همیشه شخصیتی متضاد و متناقض اما مجاب کننده داشت. با گذشت چند قسمت، یک بچه بی‌گناه را قربانی کرد و بعداً جان اسنو را احیا کرد و در این قسمت به آریا انگیزه‌ای که برای فهمیدن هدفش نیاز داشت را به او داد.

فن هاوتن گفت: «احساس کردم مثل همون شخصی که توی فیلم‌ها در یه بازی فوتبال، انگیزه نهایی رو میده هستم»

خب ملیساندر توی لحظات آخر چه حسی داشت؟ فن هاوتن گفت: «یه جورایی راحت شد! من سعی کردم‌ که‌ همزمان احساس خستگی و راحت شدن رو در این سکانس نشون بدم. حس اینکه الان دیگه‌ می‌تونم برم و دیگه تموم شد.»

واقعا این حس‌ها رو از روی ایفای نقشش می‌شد برداشت کرد. آخرین خروج ملیساندر از وینترفل ریتم خاصی داشت. در بین تمام مرگ‌هایی که توی این قسمت شاهدش بودیم، مرگ‌ اون از همه‌ی مرگ‌ها تاثیرگذارتر بود. او با کمال میل و در مقابل نور خورشید صبحگاهی با پایان خودش روبرو شد.

فن هاوتن یه جوری بازی می‌کند که انگار خیلی راحت بوده، اما اجرای اعتماد به نفس ملیساندر به مراتب سخت‌تر بوده است.

«برای من واقعا راحت نبود. اینجوری نبود که از خودم مطمئن باشم. روز اول فیلمبرداری باید سوزوندن خدایان رو بازی می‌کردم. باید برای اون همه سرباز سخنرانی می‌کردم. بازیگرای خوب زیادی اونجا بودن و تا حالا توی عمرم اینقدر سرد نبودم و شخصیتم هم هیچوقت نباید سرد می‌بود. توی اون بخش از سریال شانس نداشتم چون توی تابستون سرما خوردم. اون لباس به قدری اندازه‌ام بود که چیزی زیرش نمی‌تونستم بپوشم. برای کاری که باید می‌کردم و نحوه انجامش خیلی مضطرب، خجالت زده بودم و نمی‌تونستم از احساساتم استفاده کنم چون باید همه تمرکزم خداوند روشنایی می‌بود. برای خیلی از مردم اجرای من طبیعی بود و همین جالبش می‌کنه»

آیا واقعا دیگر هیچوقت ملیساندر را نخواهیم دید؟ بالاخره یک پیش درآمد از سریال پخش خواهد شد.

ملیساندر گفت:

«نمی‌خوام بدبین باشم ولی به نظرم در زمان درستش ممکنه ببینیمش. شاید یه نسخه سی جی آی از من رو روی یه دختر جوون بذارن. بالاخره هر چیز خوبی پایانی هم دارد»

از فن هاوتن پرسیدیم که می‌تواند چیزی درمورد پایان بازی تاج و تخت بگوید یا نه. البته نمی‌تواند ولی یک نکته را درباره واکنش ببینده‌ها گفت:

«طرفدارا کلی وقت داشتن که فکر کنن چطوری تموم میشه و داستان خودشون رو ساختن. و به گمونم یه جورایی باورشون شده که اون اتفاقی که می‌خوان میوفته یا از چیزی که می‌ترسن اتفاق نیوفته. بعضی‌ها جا می‌خورن. مهمتر از همه میگن دیگه تموم شده و خیلی سریال خاصیه! باید قبول کرد»

۱ دیدگاه

  1. درود چرا بخش تاریخ به روایت تصویر در بالا قسمت دانلود میزنم چیزی نمیاد؟ مینویسه یافت نشد .. قبلا بودش اگه ممکن یه نگاه بندازید سپاس

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*