خانه > اخبار > اخبار کتاب > جرج مارتین درباره نغمه هایی از یخ و آتش و ترامپ میگوید!

جرج مارتین درباره نغمه هایی از یخ و آتش و ترامپ میگوید!

جرج مارتین شناخته شده ترین نویسنده فانتزی زنده است،به استثنای تالکین(نویسنده ارباب حلقه ها).امروزه او موضوع جذاب نیویورک تایمز و چارلز یو است که مشتاقانه در مورد کار های مارتین،ترانه یخ و آتش، سریال بازی تاج و تخت و میراث مارتین به عنوان یک نویسنده و خالق برجسته می نویسد.

وی می‌گویید
« من کتاب های مربوط به کتاب را خوانده ام و تجربیات آن‌ها را درک کرده ام وبه پادکست های مربوط به آن گوش می دهم و حفره‌های عمیق سایت Reddit،که موضوعات و بحث و گفت و گو های آن در حد چیز های بی اهمیت است را می خوانم.»

نقل قول های زیادی ازمارتین وجود ندارد، اما وقتی وی شروع به توضیح دادن در مورد منابع الهام بخش خود می کند می توان اطلاعاتی دریافت کرد، به طور مثال اینکه مرگ دوست و همکاره نویسنده اش به نام (Tim Reamy)در سن ۴٢ سالگی باعث شد که او کار تدریس خود را ترک کند و شروع به نوشتن تمام وقت در سال ١٩٩٧کند.

«من به این فکر کردم که ایا من همیشه در جهان هستم؟من می خواهم تمام این داستان ها را بنویسم.»

او تصمیم گرفت که به سانتافی نقل مکان کند زیرا او فکر می کرد که زمان زیادی در دنیا ندارد. و امیدوارم الان هم همینطوری فکر بکنه و زودتر تموم کن کتابهات رو چون واقعا زمان کافی نداری.

همچنین مارتین در مورد تحسین متقابل خود برای کار تالکین صحبت کرد ،او گفت که برای ترانه یخ و اتش تا حد زیادی از تالکین تاثیر گرفته است،همچنین وی اضافه کرد.

« من یکی از طرفداران بزرگ تالکین هستم ،گاهی اوقات احساس می کنم وقتی در مورد کار های او صحبت می کنم در حال نقد کردن او هستم، اما تحسین من برای او چیز کوچکی است، با این حال گاهی اوقات احساس می کنم که در حال گفت و گو با تالکین هستم.تالکین می خواست اسطوره ای برای انگلستان بنویسد.من می خواستم دنیای کتاب هایم را کامل تر و واقعی تر کنم،پس از پایان ارباب حلقه های ،اراگون(یکی از شخصیت های اصلی) پادشاه بود و او حکومت عاقلانه و درستی برای صد ها سال داشت،اما در واقع این یک مفهوم عمیق دارد.بسیاری از مردان خوب پادشاهان وحشتناکی بوده اند و بسیاری از مردان بد پادشاهان خوبی بوده اند،البته اکنون ما در زمانی زندگی میکنیم که در ان ما یک فرد بد داریم که همچنین یک رئیس جمهور بد است.»

همانطور که می بینید مارتین از این نمی ترسد که سیاسی شود. به زودی شاهد انتشار کتاب جدید مارتین به نام آتش و خون هستیم این کتاب قرار است در ماه آبان منتشر بشود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*