خانه > اخبار > اخبار کتاب > زندانی که به زندانیان اجازه خواندن «نغمه هایی از یخ و آتش» را نمیدهد!

زندانی که به زندانیان اجازه خواندن «نغمه هایی از یخ و آتش» را نمیدهد!

اکثر ما نیاز به جلوگیری از اقداماتی که منجر به زندانی شدن ما بشود، نداریم اما زندان مریلند این نیاز را درون ما ایجاد میکند. در زندان زنانه مریلند کتابهای نغمه هایی از یخ و آتش جرج مارتین جزو اموال قاچاق محسوب میشود. حتما میپرسید چرا؟!

مجله ای نه چندان معروف به نام مارشال پروژکت به نقل از یکی از زندانیان زندان مریلند به نام کیمبرلی هریکو نوشت که کتابهای مارتین در کنار اقلامی چون جواهرات، کارت تبریک، پول نقد و … جزو اقلام قاچاق محسوب میشود. او در ایمیلی این چنین نوشت:

«کتاب بازی تاج و تخت جزو اقلام ممنوعست. چون توش نقشه داره. اینجا نقشه ممنوعه اما فکر میکنم من قصد فرار به وستروس رو ندارم.»

طبق گفته Penn Live زندانیان در پنسیلوانیا ممنوعیتی مبنی بر داشتن نقشه دارند. چرا که ممکن است اطلاعاتی برای روشهای فرار در اختیارشان قرار گیرد. بدیهی است که مسئولین زندان شناختی در مورد تمام نقشه های واقعی و غیر واقعی چون وستروس ندارند. نقشه ای که در Clash of Kings هست، شاید به زندانیان برای فرار به ریورلندز کمکی کند، اما قطعا حوالی مریلند جواب نمیدهد!

این تنها یکی از اقلام ممنوعه عجیب در زندانهاست. البته تمامی آنها به دلیل مشابهی این ممنوعیت را اعمال نمیکنند. مثلا در پنسیلوانیا یکی از بروشورهای مسافرتی بخاطر سیاست محدودکننده پورنوگرافی ممنوع شد و یکی دیگر بخاطر احتمال قیام علیه دولت!

مگر چه چیز مزخرفی در آن بروشورها میتواند باشد؟

سیستم حفاظت زندان، مسئله فرار را بیش از حد جدی گرفته اند. در پنسیلوانیا حتی کتاب سفر آسترال برای مبتدیان ممنوع است که مبادا زندانیان بدون بدنشان بتوانند بگریزند.

اگر زندانیانِ زندانی در تگزاس بخواهند از زندان به سرزمینی خیالی سفر کنند، باید کارتون های خود را از کارگران زندان بدزدند. یکی از افسران سابق، جرمی جورج داستان جالبی را در این باره تعریف کرد:

«وقتی اموال زندانیان رو میگشتیم تا مبادا کالای قاچاقی داشته باشن، یکی از مامورا نقشه یه بازی رو دید و فکر کرد که نقشه فرار یا یه همچین چیزیه اما من سریع بهش توضیح دادم که این نقشه Dungeons and Dragons هست. اون بیخیال موضوع شد و‌ منو احمق خطاب کرد!»

با این حال تمامی زندانیان از داشتن این کتابها محروم نیستند. که خود این مسئله قابل تاملی است و نشان میدهد که هیچ قانون واحد و هماهنگی ای در دولت وجود ندارد. از طرفی هم اگر زندانیان فقط به رمانهای آخر مارتین دسترسی پیدا کنند، زمان کمتری را در انتظار بادهای زمستان خواهند بود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*