خانه > مقالات > از تولد دوباره پادشاه دیوانه تا وحشت در سرتاسر شمال، منفور ترین انتاگونیست بازی تاج و تخت چه کسی است؟

از تولد دوباره پادشاه دیوانه تا وحشت در سرتاسر شمال، منفور ترین انتاگونیست بازی تاج و تخت چه کسی است؟

در دنیای سریال ها هروقت صحبت از بازی تاج و تخت میشود گویی با یک مجموعه متفاوت روبرو هستیم، مجموعه ای که واژه پروتاگونیست برایش معنایی ندارد و در هر اپیزود باید انتظار مرگ یک شخصیت پر طرفدار را داشته باشیم. بله در این مجموعه شخصیت های منفی و یا به اصطلاح انتاگونیست هایی که مقابل قهرمانان اصلی قرار میگیرند وستروس را احاطه کرده اند! امروز قصد داریم به سراغ منفور ترین های وستروس برویم و ببینیم که کدام یک از آنها میتواند بیشتر مخاطب را تحت تاثیر خود قرار دهد،باما همراه باشید.

 

۴ مرین ترانت.

به سراغ یکی از منفور ترین شوالیه های هفت پادشاهی میرویم، کسی که از همان ابتدای سریال با مبارزه ناجوانمردانه ای که با سیریو فورل داشت و او را به قتل رساند نظر منفی مخاطبان را جلب کرد. پس از مرگ ادارد استارک و حملات مداوم راب استارک به وسترلندز جافری که در میدان نبرد کاری از دستش بر نمی آید به مرین دستور میدهد تا سانسا را مورد شکنجه جسمانی قرار دهد و این موضوع تنها به یکبار ختم نمیشود. با وجود نقش نه چندان بزرگ وی در سریال اما تنها حضور کوتاه وی باعث عصبانیت شدید مخاطب میشود و این موضوع زمانی اوج میگیرد که در براووس وی علاقه جنسی خودرا نسبت به کودکان نشان میدهد که البته در نهایت به شکلی فجیع توسط آریا استارک کشته میشود.

۳ والدر فری.

اگر قرار باشد یک لیست از منفعت طلب ترین افراد وستروس وجود داشته باشد مطمئنا پس از بیلیش والدر فری در جایگاه دوم قرار میگیرد. شخصی که در زمان شورش رابرت علیه ریگار در نبرد ترایدنت وارد نبرد نشد تا زمانی که پیروز واقعی میدان مشخص شد. حدود هجده سال پس از این موضوع نیز زمانی که راب و ارتش شمال برای حمله به قوای لنیستر مجبور میشوند از پل عبور کنند با شرط احمقانه والدر نه تنها برای راب بلکه خواهر کوچکترش آریا روبرو میشوند. اما زمانی والدر روی واقعی خودش را نشان میدهد که تایوین لنیستر به وی قول حکمرانی بر ریوران را میدهد و والدر پادشاه شمال را به بدترین شکل ممکن در عروسی به قتل میرساند. موضوعی که حتی بزرگترین متحد وی روس بولتون نیز به غیر قابل اعتماد بودن والدر اعتراف میکند.

۲ رمزی بولتون.

حکمرانی یک سادیسمی در دنیای بازی تاج و تخت موضوعی جدید نیست اما وقتی حرف از حرامزاده دردفورت به میان می‌آید موضوع کاملا تغییر میکند. وی با تمام قتل های بیرحمانه خود اما نسبت به جافری یک خصوصیت مهم و بهتر دارد. تاکتیک و استراتژی هایی که بارها جایگاه وی را در شمال تثبیت میکند و البته دست آهن زادگان را از موت کیلین و سایر سرزمین های شمالی کوتاه میکند که به نوعی یک نوع خدمت مثبت به شمال ارزیابی میشود. اما زمانی مخاطب از این کرکتر متنفر میشود که وی بدترین بلاهای ممکن را بر سر تیون گریجوی می‌آورد، لردهای وفادار به راب را پوست میکند و رفتاری نه چندان مناسب با سانسا برقرار میکند. همچنین در اپیزودهای پایانی ریکون استارک آخرین بازمانده سالم از خاندان استارک را به شکلی بیرحمانه از بین میبرد و همین موضوع باعث میشود تا در لیست منفور ترین های بازی تاج و تخت قرار گیرد هرچند که به نوعی باهوش ترین شمالی از ابتدای سریال محسوب میشود.

۱ جافری براتیون.

بالاخره طبق انتظارات به اولین جایگاه لیست رسیدیم، جافری از محدود افرادی در دنیای تلویزیونی محسوب میشود که با وجود سن کمش اما بیشترین میزان تنفر را از سوی طرفداران دریافت میکند. فردی که بر خلاف سایر گزینه های لیست نه مبارز خوبی مسحوب میشود و نه استراتژیست مناسبی، وی از همان ابتدا باعث شد تا یک شورش گسترده از سوی شمال سرتاسر وستروس را فراگیرد و در این راه هزاران نفر کشته شوند. جافری علاقه خاصی به شکنجه روحی دیگران داشت و اوج این موضوع را میتوان در رفتارش با سانسا استارک مشاهده کرد که پس از مرگ ادارد وی را مجبور میکند به سر بریده شده پدرش خیره شود. جافری اخلاقی بسیار تندخو و البته احمقانه از خود به نمایش میگذارد که هر مخاطبی به شدت از وی متنفر میشود که البته این موضوع را مدیون بازیگری خوب جک گلیسون هستیم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*