خانه > مقالات > سرنخ هایی که “اژدها و گرگ” برای ما به جا گذاشت!

سرنخ هایی که “اژدها و گرگ” برای ما به جا گذاشت!

بیش از یک سال است که از پخش آخرین قسمت از فصل هفت بازی تاج و تخت، با نام اژدها و گرگ، می‌گذرد، اما همچنان یک سوال باقی مانده است که تنها با پخش فصل جدید پاسخ داده می‌شود، آخرین قسمت فصل هفت چه سرنخ هایی از فصل جدید به ما می‌دهد؟

ما در این مقاله با در نظر گرفتن اتفاقاتی که در قسمت اژدها و گرگ افتاد، کمی اتفاقاتی که ممکن است در فصل هشت بیفتد را ترسیم می‌کنیم.

 ظهور سانسا به عنوان رهبر وینترفل

سانسا استارک در شروع سریال، دختر کوچکی بود که رویای تبدیل شدن به یک بانو، ازدواج با جافری و حتا تبدیل شدن به یک ملکه را داشت. اما نه تنها رویا هایش به وقوع نپیوست، بلکه با کشته شدن پدرش، زندگی او سراسر عذاب و بدبختی شد. او ابتدا تبدیل به گروگان لنیستر ها شد و بعد ها افرادی مانند پتایر بیلیش از او به عنوان ابزاری برای رسیدن به قدرت استفاده کردند. اما این موضوع که او سختی ها را پشت سر گذاشت و حالا به عنوان یک رهبر و تصمیم گیرنده، شروع به گرفتن تصمیم های مهم و کلیدی همچون کشتن لرد بیلیش را می‌کند، قابل ستایش است. هیچ بعید نیست که ما شاهد آن باشیم که سانسا در فصل هشتم تصمیم هایی می‌گیرد که حتا پذیرش آن تصمیم ها برای خودش هم سخت باشد.

 گله زنده می‌ماند؟

آخرین صحنه ای که آریا و سانسا در کنار هم بودند، نه تنها گویای آن بود که ما شاهد یک اتحاد دوباره هستیم، بلکه یادآور روز های خوش گذشته هم بود. هر دو ی آن ها درباره آنچه که پدرشان درباره زمستان گفته بود صحبت کردند. سانسا به آریا یادآوری کرد، “وقتی زمستان فرا می‌رسد، و باد های سرد شروع به وزیدن می‌کند، گرگ تنها می‌میرد ولی گله زنده می‌ماند” . این یعنی حالا که تمام گرگ های گله جمع شده‌اند، هیچ کسی نمی‌تواند به آنان آسیب بزند. اما برای یک پایان تلخ و شیرین نمی‌توان گفت که چه کسی می‌میرد و چه کسی زنده می‌ماند.

 آیا متوجه خواهیم شد که تیریون و سرسی به چه توافقی رسیدند؟

سرسی لنیستر، جان اسنو، دنریس تارگرین و خیلی های دیگر در دراگون پیت، گرد هم آمدند تا درباره خطر وایت والکر ها گفتگو کنند. و سرسی در آخر به این شرط حاضر به کمک شد، که جان اسنو او را به عنوان ملکه اش قبول کند. جان اسنو که دنریس را به عنوان ملکه خود می‌دانست و نمی‌توانست امزمان به دو ملکه خدمت کند، این پیشنهاد را قبول نکرد. این باعث عصبانیت و رفتن سرسی شد. اگر به خاطر تیریون نبود، سرسی اتحاد با آن ها را قبول نمی‌کرد. در پایان مکالمه خصوصی تیریون و سرسی، تیریون متوجه باردار بودن سرسی شد. اما آیا متوجه خواهیم شد که تیریون و سرسی چه قراری با هم گذاشتند؟ ولی خب، در هر حال سرسی به آن ها خیانت می‌کند، مگه نه؟

 چرا تیریون هنگامی که متوجه رفتن جان به اتاق دنریس می‌شود، نگران است؟

همه ی ما می‌دانیم که تیریون یک سیاستمدار خوب است، و نه یک شمشیرزن درست و حسابی. و به عنوان سیاستمدار می‌خواست که با زانو زدن جان در برابر دنریس، خاندان های استارک و تارگرین را متحد کند‌. به احتمال زیاد تا پایان سریال مشخص می‌شود که دلیل نگرانی تیریون هنگام دیدن ورود جان به اتاق دنریس چه بوده است.

 تئون گریجوی دوباره قدرتمند می‌شود

پس از ملاقات کوتاهی میان جان و تئون ، تئون متوجه شد که لازم نیست میان استارک و گریجوی یکی را انتخاب کند، در آخر تئون تصمیم گرفت آن چیز هایی را که برای او هست پس بگیرد. او ابتدا به سراغ باقیمانده آهن‌زادگان رفت تا از آن ها برای نجات خواهرش، یارا کمک بگیرد. با آنکه در ابتدا آهن‌زادگان او را مسخره کردند و به او خندیدند، تئون مصمم بود که یارا را از دست عمویش، یورون نجات دهد. او با هاراگ درگیری ای داشت، و در نهایت توانست دوباره قدرت خود را بدست آورد و به خودش اثبات کرد، لیاقت حمایت آهن‌زادگان را دارد. ما از تئون انتظار داریم که در فصل آخر، با نجات خواهرش و نبرد های حماسی، داستانی زیبا از خود به جای بگذارد.

برن و سم با هم متحد می‌شوند تا به اسرار شاه شب پی ببرند.

سموئل تارلی، برن استارک را در وینترفل ملاقات کرد و با استفاده از دانشی که در سیتادل فراگرفته بود، توانست به برن اطلاعاتی بدهد تا با یکدیگر به شخصیت حقیقی جان اسنو پی ببرند. با توجه به این موضوع، این امکان وجود دارد که در فصل هشتم، سم و برن با هم متحد شوند و به اسرار مهمی از جمله اصالت شاه شب و راه یا راه های شکست او دست پیدا کنند.

نزاع کلگان ها

برخورد میان دو برادر، یکی از صحنه هایی است که خیلی ها منتظرش هستند و در قسمت آخر، سندور (هاوند یا سگ شکاری) به برادرش حرف هایی زد که احتمال اتفاق افتادن این نزاع در فصل هشت را بیشتر می‌کند.

“منو یادت میاد؟ آره. یادت میاد. تو از من هم زشت تر شدی. چه بلایی سرت اوردن؟ مهم نیست…ماجرای تو به اینجا ختم نمیشه، برادر…تو می‌دونی که کی قراره سراغت بیاد…همیشه می‌دونستی”

جیمی و برین در کنار هم می‌جنگند

مانند خیلی های دیگر، جیمی لنیستر و برین از تارث هم، یکدیگر را در دراگون پیت ملاقات کردند. پس از آنکه ملکه سرسی لنیستر به دلیل رد درخواستش توسط جان اسنو، با عصبانیت محیط را ترک کرد، برین از جیمی خواست که خواهرش را به هر شکلی قانع کند. حال که جیمی از خواهرش جدا شده، این امکان وجود دارد که برین و جیمی در نبرد پیش رو در کنار هم بجنگند.

آیا وینترفل سقوط می‌کند؟

آخرین صحنه ی پخش شده از فصل هفت، به ما نشان می‌دهد که ارتش مردگان کجا هستند و احتمال دارد هدف بعدیشان کجا باشد. بعضی از طرفداران اعتقاد دارند که الگوی ایجاد شده توسط ارتش مردگان، هنگام عبور از دیوار شبیه گرگ است و این یعنی هدف بعدی شاه شب استارک ها هست.

البته تمام این موارد در حد تئوری هستند و تنها با پخش فصل هشتم، درستی یا نادرستی آن ها مشخص می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*