خانه > اخبار > اخبار سریال > مارتین از فرایند فصل‌های آخر سریال بی‌خبر بودم.

مارتین از فرایند فصل‌های آخر سریال بی‌خبر بودم.

جورج آر آر مارتین به نیویورک تایمز گفته است که در فاصله کمی از فصل‌های آخر سریال بازی تاج و تخت که بسیاری از طرفداران را ناامید کرد، در جریان تصمیمات خلاقانه آن نبوده است. در طی مصاحبه ای با تایمز، مارتین ۷۳ ساله، نویسنده مجموعه رمان های فانتزی که این مجموعه تلویزیونی بر اساس آن ساخته شده است، ادعا کرد که در فصل های پایانی سریال چندان نقشی نداشته است.

فصل اول و دوم بازی تاج و تخت از روی دو کتاب اول مجموعه «نغمه یخ و آتش» یعنی بازی تاج و تخت و برخورد پادشاهان ساخته شده است. فصل‌های سوم و چهارم نیز از کتاب سوم یعنی طوفان شمشیرها ساخته شده است. سایر فصل ها تا قبل از فصل هفتم و هشتم نیز از دو کتاب دیگر یعنی ضیافتی با کلاغ‌ها و رقص اژدهایان تا حدودی ایده‌برداری کرده است. امل فصل‌های ۷ و ۸ این مجموعه تلویزیونی بر نوشته‌های مارتین سایه انداختند. مارتین گفته است که وقتی رمان‌ها را تمام می‌کند، احتمالاً پایان‌ها با جنبه‌هایی از نحوه پایان سریال تلویزیونی متفاوت خواهد بود.

مارتین در مصاحبه اخیرش گفته:

« در فصل ۵ و ۶، و مطمئناً ۷ و ۸، من تقریباً از جریان ساخت سریال خارج شده بودم.»

حالا چرا باید این اتفاق بیفته؟ مارتین در ادامه با اشاره به تهیه کنندگان سریال می‌گوید:

«نمی‌دانم – باید از (تهیه‌کنندگان نمایش) دن و دیوید بپرسید.»

گزارش تایمز می گوید که دیوید بنیوف و دی. ویس از اظهار نظر خودداری کرد.

یکی از موارد مهمی که نه تنها باعث خواهد شد تا کیفیت چنین سریالی رو به رشد بماند، بلکه باعث اعتماد تماشاگران نیز خواهد شد، حضور نویسنده به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان می‌باشد. مسئله‌ای که برای مجموعه خاندان اژدها به وقوع پیوسته و هیچ تصمیمی بدون نظر مارتین گرفته نشده است.

همچنین ماه گذشته، مارتین در وب‌سایت خود درباره رمان آینده‌اش «بادهای زمستان» نوشت:

«بله، برخی از چیزهایی که در HBO در بازی تاج و تخت دیدید، در بادهای زمستانی نیز خواهید دید (البته شاید نه کاملاً یکسان) … اما بسیاری از موارد دیگر کاملاً متفاوت خواهند بود.»

پس با این اوصاف احتمالا ما پایان کاملاً متفاوتی را نسبت به سریال در کتاب‌ها خواهیم دید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*