خانه > اخبار > اخبار سریال > دایانا گابالدون نویسنده مجموعه تلویزیونی «اوتلندر (غریبه)» از تحریف شدن پایان داستان جورج آر آر مارتین خبر داد!

دایانا گابالدون نویسنده مجموعه تلویزیونی «اوتلندر (غریبه)» از تحریف شدن پایان داستان جورج آر آر مارتین خبر داد!

دو سالی از پخش فصل نهایی سریال «بازی تاج و تخت» می‌گذرد و پایان این مجموعه برای بسیاری از بیننده‌ها تمسخرانگیز بوده است. چه آن را دوست داشته باشید و یا از آن متنفر باشید، پایان مجموعه به دلیل برانگیختن نارضایتی‌های زیاد برای طرفداران بسیار بد نام شده است. فقط طرفداران نیستند که از این موضوع شاکی هستند، بلکه دایانا گابالدون نویسنده مشهور مجموعه «اوتلندر» هم با این پایان بد مشکل دارد.

یک توضیح مختصر: (دایانا گابالدون دوست جورج آر آر مارتین بوده و در حال حاضر بر روی رمان «برو به زنبورها بگو که من رفته‌ام» که نهمین کتاب مجموعه «اوتلندر» هست کار می‌کند).

دایانا گابالدون به روزنامه گاردین گفته است که نام یکی از فصل های کتابش را «بادهای زمستان» گذاشته است، که برگرفته از نام کتاب ششمین جلد از مجموعه کتاب‌های ترانه یخ و آتش مارتین است. وی افزود:

من برای اتفاقی که برای پایان مجموعه جورج رخ داد واقعا ناراحتم. جورج با تهیه کنندگان مجموعه بازی تاج و تخت ملاقات کرد و پایان داستان را برای آن‌ها شرح داد اما تهیه کنندگان پایان را تغییر دادند و به کلی مجموعه را تحریف کردند.

با توجه به تغییرات دیوید بنیاف و دی. بی. وایس در پایان داستان ما از پایان اصلی داستان بی‌خبر هستیم اما بنا به گفته خود مارتین محتملاً پایان اصلی تفاوت آنچنانی با مجموعه تلویزیونی نخواهد داشت. دایانا گابالدون اضافه کرد:

هیچ راهی وجود نداشت که کاملاً مجموعه را بر اساس کتاب جلو ببرند و تمام جزئیات و کاراکترهای ثانویه را در مجموعه اعمال کنند. در غیر این صورت مجموعه باید پنج فصل دیگر ادامه پیدا می‌کرد.

به هر حال دایانا گابالدون مصمم است که بر خلاف مارتین قبل از پایان مجموعه «اوتلندر» داستانش را به پایان برساند. در حالی که تنها پنج فصل از مجموعه «اوتلندر» اکران شده، وی در حال نوشتن کتاب پایانی است و گفته که مجموعه هرگز به رمان‌های من نخواهد رسید و مطمئناً کتاب دهم را قبل از اینکه مجموعه به پایان برسد تمام خواهم کرد.

نظر شما چیست؟ آیا مارتین هم باید زود تر از پایان مجموعه رمان هایش را منتشر می‌کرد؟

۲ دیدگاه

  1. سلام، ویرایش و ساختن صفحات در ویکی به چه صورت هست؟؟ شاید سوال مسخره ای به نظر بیاد ولی گزینه ویرایش نداره.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*