خانه > اخبار > اخبار سریال > وقتی جورج آر آر مارتین درخصوص نحوه پایان یافتن سریال ناراحت است

وقتی جورج آر آر مارتین درخصوص نحوه پایان یافتن سریال ناراحت است

نویسنده سری رمان های نغمه آتش و یخ درخصوص راهی که سازندگان سریال برای پایان دادن به آن درنظر گرفته اند کمی ناراحت است و ترجیح می‌دهد که به نحوه ای متفاوت تمام می‌شد اما مقصر اصلی کیست؟

بازی تاج و تخت هرچند دارد به پایان خود نزدیک می‌شود اما برای اولین بار مخاطبین و منتقدین در تحسین آن هماهنگ نیستند. اپیزود سوم فصل هشتم که به نبرد وینترفل اختصاص داشت تبدیل به یکی از ضعیف ترین اپیزود های سریال از لحاظ امتیاز دهی شده و نظرات زیادی که همه در یک چیز مشترک هستند،«سریال دیگر مانند گذشته نیست». یکی از دلایل این موضوع را می‌توان جدا شدن خط داستانی سریال از رمان‌های ناتمام نویسنده سری یعنی جورج آر آر مارتین دانست. هرچند که خود مارتین اکنون به مراتب کمتر در بحث کلی سریال برخلاف فصل های آغازین آن حضور داشت اما وی در یک مصاحبه ۶۰ دقیقه‌ای توضیح می دهد که موضوعاتی که وی برای فصل هشتم در اختیار سازندگان قرار داده تنها به چند روز بحث در خانه خود در سانتافه خلاصه شده است.

برخی خط های داستانی و کاراکترها در سریال نسبت به رمان ها متفاوت و به مراتب از آن فاصله گرفته‌اند و اخیرا مارتین درخصوص آن به صحبت پرداخته است و به rolling stone می‌گوید:

«مسلماً من به این فاصله واکنش نشان دادم. آیا ترجیح می‌دادم که سریال را دقیقاً بر اساس کتاب بسازند؟ بدون شک. در حقیقت این فاصله می‌تواند بسیار ناراحت کننده باشد. برخی از این تفاوت‌ها به دلیل تفاوت خلاقیتی است که از نظر هر کس متفاوت است و در نتیجه می‌تواند به دعوا ختم شود.»

و چه چیزهایی می‌تواند باعث ناراحتی وی شود؟ و تا چه حد می‌تواند با مجموعه تلویزیونی باعث تغییر پایان اصلی شود؟ مارتین اضافه می‌کند که یکی از بزرگترین موضوع های غیر قابل تحملش این است که

«یکی از مشکلات اساسی دیگر درخواست شبکه یا استودیو برای اضافه کردن قسمت‌هایی است که اصلاً ربطی به داستان ندارند اما استودیو معتقد است چون طرفداران علاقه زیادی به شخصیت فرعی نشان داده‌اند باید او را بیشتر درگیر کنند.»

مارتین پیش از این نیز گفته بود که دوست داشت سریال طولانی تر بود و به تمام استوری لاین‌ها پرداخته می‌شد. وی در نهایت می‌گوید:

«داستان سریال در صورتی که می‌خواست مانند فصل اول به کتاب وفادار باشد باید حداقل پنج فصل دیگر ادامه می‌یافت. می‌دانید… داستان کمی پیچیده است. من کمی ناراحتم. امیدوار بودم که تعداد فصل‌های بیشتری به سریال اختصاص پیدا می‌کرد.».

«مارتین» درباره پایان سریال اذعان داشت:

«ما در گذشته درباره پایان سریال صحبت کرده بودیم اما متأسفانه سازندگان در پایان سریال به خصوص در سرنوشت برخی از شخصیت‌های فرعی تغییراتی ایجاد کردند. برخی از این تفاوت‌ها البته به خاطر این است که من در نوشتن دو کتاب آخر بسیار آهسته عمل می‌کنم. من در حقیقت باید نوشتن این دو کتاب را چهار سال پیش تمام می‌کردم و شاید در آن صورت هم اکنون شاهد پایان متفاوتی می‌بودیم.»

۴ دیدگاه

  1. بنده خدا داره میگه کاش تموم کرده بودم کتابو فکر نمیکرده این دوتا قراره چه بلایی سر قصه بیارن

  2. داره فیلم میاد. به عمره که ملتو فیلم کرده حالا هم واسه گول زدن خنگولا این حرفا رو میزنه پیرمرد مکار

  3. خوب عزیز من معلومه . طرف داره بودجه نوشتن یک کتاب رو با بودجه ساخت یک سریال با این عظمت یکی میکنه . انگار بودجه اون سریال رو از جیب مبارک پرداخت میکنه . و در ضمن این حرفو میزنه تا فروش کتاب هاش به شدت زیاد بشه وگرنه هدفی به جز این فروش بیشتر کتاب هاش نداره

    • کاملاٌ بر خلاف حرف شما، این تهیه کننده‌گان سریال هستند که به دنبال کسب درآمد هستند. اینجا یک اثر هنری نابود شده و مقصر قطعا تهیه‌کننده‌هاست که به دنبال سودجویی این قصه رو از بین بردن. به کام ما طرفدار ها هم داستان رو زهر کردن. مارتین بیش‌تر از بیست سال هست که داره می‌نویسه و افسوس می‌خوره که اثرش رو از بین بردن. مارتین فروش کتاب‌هاش بالا هست. اون موفق و ثابت شدست. مارتین یک هنرمنده نه یک تاجر.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*