خانه > اخبار > اخبار سریال > شاهزاده‌ی دورن در حال حاضر کیست؟

شاهزاده‌ی دورن در حال حاضر کیست؟

در میان جشن‌ها و مرگ‌های اپیزودی که روز دوشنبه پخش شد، این مسئله نیز آشکار شد که یکی از هفت اقلیم وستروس، فرمانروای جدید دارد. نه، منظور ما گندری باراتیون، لرد استورم‌لندز نیست، بلکه شاهزاده‌ی جدید دورن است.

هرکسی که هست، وریس این نکته را ذکر میکند که وی حمایتش از دنی را اعلام کرده است. نامی برده نشده، اما نگران نباشید، ما اینجاییم تا این مسئله را تحلیل و بررسی کنیم تا هویت جدیدترین بازیکن این بازی را بشناسیم. البته درست است که هنوز نمیدانیم این شاهزاده کیست، اما احتمالا بازیگر این نقش را میشناسیم.

اجازه بدهید با بررسی نکاتی که از پیش میدانیم، شروع کنیم: اکتبر گذشته مطلع شدیم که توبی اوسماند، برای نقشی اشرافی در فصل پایانی بازی تاج و تخت تست داده است. این بازیگر عکس‌هایی از خودش و بازیگران گات هم منتشر کرده که نشان از پذیرفته شدن وی برای نقش است.

بدون اینکه وارد جزئیات اسپول دار بیشتری شویم، حدس ما این است که کاراکتر اوسماند یک زره و یا لباس طلایی به تن خواهد داشت. خود اوسماند یک اشراف‌زاده‌ی مدیترانه‌ای است. کنار هم چیدن این نکات که شامل اشراف‌زاده بودن، لباس طلایی بر تن داشتن میشود، و رنگ پوست اوسماند، نشان میدهد که او شاهزاده‌ی جدید دورن خواهد بود. اما این شاهزاده‌ی جدید دقیقا کیست؟!

مشخص‌ترین پاسخ، کوئنتین مارتل، پسر دوران مارتل در مجموعه رمان‌های یخ و آتش خواهد بود که تا به اینجای کار در سریال وارد داستان نشده است. در کتاب‌های جورج مارتین، کوئنتین نقش نسبتا پررنگی دارد. دوران او را به مرین میفرستد تا با دنریس تارگرین ازدواج کند، اما کوئنتین زمانی میرسد که دنریس در حال سفر در سرزمین‌های دوتراکی است. کوئنتین تلاش میکند که اژدهایان دنی را بدزد که کشته می‌شود.

اما این فقط در کتاب است و در سریال تا جایی که ما میدانیم، او همچنان زنده است و طعمه‌ی آتش اژدهایی نشده است.

همچنین در کتاب، پسر دیگر دوران، تریستین زنده است، که البته در سریال کشته شده است. شاید این دو کاراکتر جایشان عوض شده است. شاید در سریال کوئنتین پس از ندیدن دنریس در مرین، بدون ایجاد مشکلی آنجا را ترک کرده است. و حالا برای فرماندهی دورن برگشته است، و یا شاید هم تمام این مدت در دورن بوده است، که کمی عجیب است هیچکس از او نامی نیاورده است.

اگر سازندگان سریال بخواهند از این مسئله دوری کنند، حتما مارتل‌ها تنها قدرت دورن نیستند. در کتاب‌ها، محتمل‌ترین و قدرتمندترین خاندانی که در این زمینه نامشان ذکر شده است، خاندان یورن‌وود هستند که پیش از آنکه نایمریا از روینار به دورن برود و با مارتل‌ها متحد شود، بر دورن حکمرانی میکردند. میتوان گفت که از این خاندان در سریال تقریباً نامی آورده نشده، اگرچه شهرت اوبرین مارتل، افعی سرخ از مسموم کردن لرد ادگار یورن وود در یک نبرد گرفته شده است.

با انقراض مارتل‌ها در سریال، تا جایی که ما می‌دانیم، می‌توان ادعای یک یورن‌وود را برای حکمرانی دورن دید. به نظر من این گزینه معقول تر از آن است که کوئنتینی که تا به حال از او نشنیده‌ایم، وارد داستان شود، اگرچه این مسئله که تا به حال به یک داستان دورنی پرداخته نشده است، شرایط پرداختن به هر دو گزینه را برای سازندگان سریال فراهم می‌کند. شاید کاراکتر اوسماند را در نبردهای بارانداز پادشاهی برای اولین بار ببینیم.

در نهایت هم باید از پنج دختر حرامزاده‌ی اوبرین یاد کنیم. بله پنج سند دیگر، جوانتر از سه دختری که دیدیم هنوز زنده هستند. در دورن فرمانروایی زنان خیلی عجیب نیست و اگر یکی از آنها، شاهزاده‌ی نامبرده نیست، حتما این شاهزاده کوئنتین است و از آنجایی که هیچکدام از این پنج دختر کشته نشده‌اند، کوئنتین آنها را متقاعد کرده که جایگاه خود را به او بدهند. به زودی این معما حل می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*