خانه > اخبار > اخبار سریال > جُرج آر.آر. مارتین فکر می‌کند سریال خاندان اژدها فراتر از رقص اژدهایان خواهد بود.

جُرج آر.آر. مارتین فکر می‌کند سریال خاندان اژدها فراتر از رقص اژدهایان خواهد بود.


مارتین به تازگی در پخش زنده یک نشریه پرتغالی موارد جالبی را در مورد تفاوت نام سریال‌های تلویزیونی که از آثار او اقتباس شده‌اند با نام خود آثار مطرح کرده‌است.

مارتین گفت:

«این تفاوت در نام‌گذاری‌ها تصمیماتی است که شبکه‌های تلویزیونی می‌گیرند. آن‌ها حقوق اقتباس آثار من را خریده‌اند و به هر دلیلی تصمیم گرفتند به جای ”نغمه‌ی آتش و یخ“ ، ”بازی تاج و تخت“ را انتخاب کنند و من مشکلی ندارم که با نام ”بازی تاج و تخت“ این مجموعه را نام ببرند.»

حال با وجود ساخته شدن سریال ”خاندان اژدها“ باز هم وضعیت مشابهی پیش آمده‌است.

جنگ داخلی خاندان تارگرین که با نام ”رقص اژدهایان“ شهره است، در کتاب ”آتش و خون“ مارتین آمده است، اما باز هم HBO نام دیگری را برای این مجموعه انتخاب کرد، یعنی ”خاندان اژدها“.

شبکه در این مورد نیز می‌توانست نام ”رقص اژدهایان“ را انتخاب کند اما به هر دلیلی تصمیم گرفت این کار را نکند و نام ”خاندان اژدها“ را برگزیند.

اما مارتین این نام را می‌پسندد و نظر جالبی در مورد آن دارد. مارتین در مورد این نام و دلیل نام‌گذاری آن گفت: «یعنی زمانی که رقص تمام شد می‌توانیم داستان را ادامه دهیم

اگر با کتاب ”آتش و خون“ آشنایی داشته باشید یا آن‌را خوانده باشید می‌دانید که ”رقص اژدهایان“ فقط بخشی از این کتاب را شامل می‌شود.

قبل از آن ماجرای آمدن اگان فاتح به وستروس و ماجراهای میگور ظالم و سلطنت طولانی پادشاه جیهریس و موارد دیگری را پوشش می‌دهد و بعد از رقص نیز مواردی وجود دارد که مارتین در جلد دوم آن‌ها را پوشش خواهد داد. به عنوان مثال این موارد می‌توانند شورش‌های بلک فایر و یا جنگ غاصب برای زیر کشیدن خاندان تارگرین باشد که در کیس یک شوی تلویزیونی می‌توان همه این موارد را تحت عنوان ”خاندان اژدها“ عرضه کرد.

البته HBO بارها اعلام کرده است که ایده‌های زیادی برای اسپین‌آف‌های متعدد روی میز دارد و ممکن است شبکه بخواهد آن‌ها رو به صورت مجزا روی آنتن ببرد.

حال شما چه فکری می‌کنید؟ آیا ”خاندان اژدها“ باید بعد پایان درگیری و جنگ بین رینیرا و برادرش اگان دوم به پایان برسد یا اینکه به راه خود ادامه دهد و به زندگی تارگرین‌های دیگری نیز بپردازد؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*