خانه > اخبار > اخبار سریال > فصل دوم سریال خاندان اژدها در تابستان ۲۰۲۴ پخش خواهد شد.

فصل دوم سریال خاندان اژدها در تابستان ۲۰۲۴ پخش خواهد شد.

طبق اعلام فرانچسکا اورسی این سریال در حال پیشرفت و تکمیل مراحل فصل دوم می‌باشد و برای تابستان ۲۰۲۴ آماده‌ی پخش خواهد بود.

در ادامه به فصل دوم سریال و صحبت‌های اورسی بیشتر خواهیم پرداخت.

صحبت‌های فرانچسکا اورسی مدیر شبکه‌ی HBO در مورد سریال خاندان اژدها و شوالیه‌ی هفت پادشاهی

فرانچسکا اورسی، مدیر اچ‌بی‌او، اخیراً درباره‌ی همه‌ی مسائل مربوط به شبکه، از جمله وضعیت اسپین‌آف سریال «بازی تاج و تخت» یعنی «شوالیه‌ی هفت پادشاهی: شوالیه‌ی آواره»، با «ددلاین» صحبت کرده است.

اورسی گفت:

«ما خاندان اژدها را اثری می‌دانیم که بسیار موفق بوده و از همه‌ی انتظارات ما در ساخت اسپین‌آف فراتر رفته است. پیروی از آن‌چه که سازندگان گات (دیوید بنیوف و دن وایس) به دست آوردند، کار آسانی نبود، بنابراین ما به خودمان به‌خاطر آن‌چه که در فصل اول انجام دادیم افتخار می‌کنیم.»

اورسی گفت:

«در واقع فصل اول سریال بسیار موفق بود، اما فصل دوم با مشکلاتی مواجه است، از جمله این‌که فیلمبرداری آن در حین اعتصاب نویسندگان است؛ به این معنی که نمی‌توان هیچ بازنویسی یا فیلم‌برداری مجددی را انجام داد، با این اوصاف فیلمنامه‌ی هر هشت قسمت نگاشته شده است و آن‌ها در حال پیشروی هستند. راستش را بخواهید ما فکر می‌کنیم که اگرچه بیشتر نه، ولی تماشاگران به اندازه‌ی فصل اول از آن رضایت خواهند داشت.»

«ما مدت زیادی در حال تولید نبودیم اما چیزی که من دیدم بسیار خارق‌العاده است.
ما جمعی از بازیگران زیبا را داریم که توسط کیت رودز دور هم جمع شده‌اند. به چگونگی جان گرفتن فیلمنامه افتخار می‌کنیم. و حسی که بازیگران به آن منتقل می‌کنند چیزی است که ما به آن اطمینان داریم و می‌دانیم که چیز خاصی را ارائه خواهیم داد.»

اورسی در مورد پیشبرد برنامه در زمان اعتصاب نویسندگان افزود «اگر چیزی وجود داشته باشد که نیاز به بازنویسی یا فیلمبرداری مجدد داشته باشد، پس از اعتصاب به آن رسیدگی می‌کنیم.»

طبق اعلام Deadline، این سریال تابستان ۲۰۲۴ نمایش داده خواهد شد. فصل اول در اوت ۲۰۲۲ پخش شد.

اورسی در مورد فصل دوم سریال خاندان اژدها اضافه کرد که «فشرده خواهد بود و به دلایل قوس داستانی، از ده قسمت به هشت قسمت تغییر یافته است.»

اورسی این دلایل را توضیح داد.

«در مورد شکل روایت فصل دوم چند سوال وجود داشت. ما در حال گشایش آن با رایان کُندال و سارا هس بودیم و متوجه شدیم که در میانه‌ی فصل از نظر روایت در حال قدم زدن بر روی آب هستیم. بنابراین اگر فصل را فشرده کنیم، قوس شخصیتی بسیار بهتر و سریع‌تری برای شخصیت‌هایمان پرداخته می‌شد.»

باید گفت وقتی می‌شنویم که فصل فشرده شده است عصبی می‌شویم.

نظر اورسی این است که:

«نسخه‌ی اصلی فصل دوم دارای چند قسمت میانی بود که در آن اکشن بزرگی وجود نداشت، بنابراین آن‌ها بخش‌هایی را اصلاح کردند تا فصل هیجان‌انگیزتر شود.»
اما این ایده‌ی بدی به‌نظر می‌رسد. با توجه به این‌که دو فصل پایانی «بازی تاج و تخت» به‌شدت مورد انتقاد قرار گرفتند زیرا از نبردی به نبرد دیگر عجله کردند بدون این‌که اجازه دهند شخصیت‌ها صحبت کنند و تکامل پیدا کنند.

اورسی در مورد طول مدت سریال گفت: «هنوز در حال بحث است اما کم‌تر از چهار فصل نخواهد بود.»

«جورج و رایان کُندال قرار است پس از اعتصاب نویسندگان با هم ملاقات کنند. آن‌ها در ابتدا برنامه‌ریزی کرده بودند که قبل از وقوع اعتصاب با هم ملاقات کنند و این بود که بفهمند خود سریال در چه مقطعی قرار است به پایان برسد. چهار فصل؟ فکر نمی‌کنم از جایی که الان هستیم کمتر از چهار باشد اما می‌تواند بیشتر باشد. خواهیم دید.»

اورسی همچنین در مورد اسپین‌آف دیگر یعنی «شوالیه‌ی هفت پادشاهی» گفت که اچ‌بی‌او امیدوار است که «شوالیه‌ی هفت پادشاهی» را سریع‌تر از «خاندان اژدها» بسازد.

«این اسپین‌آف بیشتر خلاقانه است، زیرا بیشتر استدلال پشت آن این است که بوم کوچک‌تری دارد. صمیمیت با بوم بصری وجود دارد که به ما امکان می‌دهد این سریال را سریع‌تر از خاندان اژدها تولید کنیم.
ممکن است بر اساس رمان‌ها بدانید که اژدهایانی وجود ندارند و با توجه به این‌که ما چندان نیازی به جلوه‌های بصری که نیاز به ارائه باشد نداریم، این مجموعه ممکن است سریع‌تر از بقیه ساخته شود‌.»

اورسی در مورد تعداد فصل‌های آن گفت که: «ما به‌طور ایدئال در طی مدت سه سال مجوعه‌ای سه فصلی را ارائه می‌دهیم تا سه رمانی که مارتین نوشته را به نمایش بگذارد. البته ما فراتر از آن را می‌خواهیم و جورج به رمان‌های باقی‌مانده‌ی بیشتری که هنوز می‌خواهد در مورد آن بنویسد، فکر می‌کند

صحبت های فرانچسکا اورسی مدیر شبکه اچ بی او در مورد اسپین اف اسنو:

فرانچسکا اورسی در مورد سریال اسنو گفت:

«ما با نویسندگان سریال اسنو مدام در حال تلاش هستیم تا چراغ سبز تائید شبکه را برای آن بگیریم اما در این مرحله هیچ چیزی را نمی توانیم در مورد اجرایی کردن آن تایید کنیم»

پ.ن: البته زمانی که اورسی می گوید مدام در حال تلاش هستیم احتمالاً منظورش این نیست که در حال حاضر این کار را انجام می‌دهند. زیرا در حال حاضر نویسندگان در اعتصاب هستند.

 

 

۱ دیدگاه

  1. ای ول امیدوارم مثل فصل اولش خوب باشه حتی بهتر و هیجان انگیزتر

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*