خانه > اخبار > اخبار سریال > جرج آر. آر. مارتین در تازه‌ترین پست خود در وبلاگش در مورد کتاب و مقایسه آن با سریال توضیحات جدیدی ارائه داده است.

جرج آر. آر. مارتین در تازه‌ترین پست خود در وبلاگش در مورد کتاب و مقایسه آن با سریال توضیحات جدیدی ارائه داده است.


مارتین اعلام کرده که مشغول نوشتن کتاب «بادهای زمستان» می‌باشد و البته علاقه ندارد اطلاعات به‌روز و دقیقی در مورد کار خود و داستان ارائه بدهد زیرا دوست دارد داستان همیشه پیچیدگی‌های خود را برای مخاطب داشته باشد و بتواند او را غافلگیر کند و اگر مارتین این مسائل را در نظر نگیرد ممکن است موجب لو رفتن داستان شود، اما به مخاطبین خود اطمینان خاطر داده که در حال کار بر روی کتاب و البته پروژه‌های دیگر نیز می‌باشد!!

مارتین در قسمتی از صحبت‌هایش گفته که در حال حاضر من بر روی فصل تیریون کار می‌کنم و همین مطلب نشان می‌دهد که تیریون نمرده است! مارتین خود را به باغبانی تشبیه کرده که باغ او در حال رشد است و ایده‌های جدید و تغییرات هر لحظه برای او از راه می‌رسند.

اما نکته مهمی که مارتین به آن اشاره کرد این بود که تغییرات زیادی بین کتاب و سریال وجود دارد. او گفته که این امر اجتناب ناپذیر خواهد بود زیرا رمان بسیار بزرگتر از سریال است و شخصیت‌های فرعی زیادی هستند که در سریال وجود نداشتند و روند داستان این شخصیت‌ها بر روی داستان شخصیت‌های اصلی نیز تأثیر خواهد گذاشت. او گفت به طور حتم مواردی هست که در سریال اتفاق افتاده و در کتاب اتفاق نخواهد افتاد. به عنوان مثال همه شخصیت‌هایی که در سریال زنده مانده‌اند تا پایان داستان کتاب زنده نخواهند ماند و همه شخصیت‌هایی که در سریال مرده‌اند نیز در پایان کتاب نخواهند مرد. مارتین همچنین به وجود شخصیت‌های جدید نیز اشاره کرد و گفت تفاوت‌های بسیاری بین بعضی از شخصیت‌های من در کتاب و سریال وجود دارد و برای این مورد به ذکر نام یورون و یارا گریجوی پرداخت و گفت این دو شخصیت در کتاب من بسیار متفاوت از شخصیت‌هایشان در سریال اچ بی او هستند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*