خانه > اخبار > اخبار سریال > آیزاک همپسند رایت (برن): پادشاه شدن برن ایده‌ی مارتین بود

آیزاک همپسند رایت (برن): پادشاه شدن برن ایده‌ی مارتین بود

وقتی آیزاک همپسند رایت فیلمنامه‌ی فصل هشتم را دریافت کرد، و متوجه شد که برن پادشاه می‌شود، فکر کرد که این موضوع شوخی‌ست. او با خود فکر کرده احتمالاً سازندگان سریال به هر بازیگر نسخه‌ی متفاوتی از فیلمنامه را داده‌اند که شخصیتی که هر بازیگر نقش‌اش را ایفا می‌کند در آن نسخه پادشاه یا ملکه شود. اما این‌طور نبود و این شوخی نبود!‌ برن واقعاً پادشاه شد.

آیزاک می‌گوید:

«فکر می‌کنم که کاراکتر او برای پادشاه شدن خیلی مناسب بود، شما هیچوقت او را در این مسیر فرض نمی‌کردید، اما چه چیزی بهتر از پادشاهی است که دل‌بستگی‌های شخصی ندارد، طمع ندارد، و دارای ویژگی‌ای می‌باشد که از همه‌چیز در دنیا آگاه است. او شخص ایده‌آلی برای حکومت است.»

«دیوید بنیوف و دن وایس به من گفتند که دو چیز راجع به برن وجود دارد که خود مارتین شخصاً آن‌ها را گفته و خودش برنامه‌ریزی کرده. یکی ماجرای هودور و گذشته‌اش. و دیگری پادشاه شدن برن. خب این بسیار خوشایند است که خالق این دنیا خودش مستقیماً این بخش را برنامه‌ریزی کرده باشد.»

این حرف به این معنی‌ست که تمام گمانه‌زنی‌ها درباره‌ی پادشاه نشدن برن در کتاب از بین می‌رود، هرچند جزئیات و نحوه‌ی رخ دادن این اتفاق تفاوت‌هایی با سریال خواهد داشت، مارتین راه و روش خودش را دارد.

در سریال، لردها و بانوان وستروس به برن رای دادند، و تیریون سخرانی‌ای راجع به اهمیت داستان‌گویی انجام داد. بسیاری از هواداران از این نظر قانع نشدند، اما آیزاک یکی از طرفداران این موضوع است. او می‌گوید:

«واقعاً این موضوع ارتباطی خوبی با خود بازی تاج و تخت هم دارد، قسمت‌ها و فصل‌های مختلف پخش شدند و تمام شدند، اما داستان است که هرگز نمی‌میرد. تجربه‌ها و خاطرات عالی تماشای چیزی و عشق ورزیدن به آن و ارتباط برقرار کردن با شخصیت‌های داستان، چیزهایی هستند که هیچ‌کس نمی‌تواند از شما بگیردشان.»

سکانس مربوط به انتخاب برن در دراگون‌پیت در پنج روز فیلمبرداری شده، و پیتر دینکلیج (تیریون) دیالوگ‌های مربوط به داستان‌گویی را مدام تکرار می‌کرده. آیزاک همپسند رایت می‌گوید که با این‌حال هرگز شنیدن آن دیالوگ‌ها برایش خسته‌کننده نبوده: «اجرای فوق‌العاده‌ای بود، گاهی من دیالوگ‌های خودم را فراموش می‌کردم چون غرق دیالوگ‌های پیتر بودم. و این آخرین سکانس فیلمبرداری شده‌ی من بود، و برای پایان به همراه دیگران، بسیار ویژه بود، لحظات احساسی‌ای بود.»

آیزاک همپسند رایت امیدوار است مردم چطور با پایان برخورد کنند؟ او می‌گوید:

«من فکر نمی‌کنم این پایانی باشد که مردم نیاز داشته باشند تا از آن برداشت مشخصی کنند، پیام‌های زیادی دارد راجع به این که شخصیت‌های داستان چه کارهایی کردند و چه تغییراتی در آن‌ها رخ داد.»

«شما می‌توانید به هر روشی در آن عمیق شوید، شگفتی بازی تاج و تخت در داستان‌گویی انسانی است که دارد، و شما می‌توانید هر برداشتی از آن بکنید. آدم‌های متفاوت و قصه‌های گوناگونی درون آن وجود دارد، که هر کدام به نوبه‌ی خود به بخش‌های مختلف و پیام‌های مختلف می‌پردازند. مهم‌تر از هر چیزی، سریالی است که برای تماشا عالی‌ست. و گزینه‌ای عالی برای این که بنشیند و نسبت به چیزی که می‌بینید واکنش نشان دهید.»

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*