خانه > اخبار > مصاحبه با جیمز هیبرد از EW در مورد پوشش فصل هشتم بازی تاج و تخت !

مصاحبه با جیمز هیبرد از EW در مورد پوشش فصل هشتم بازی تاج و تخت !

سالهاست که جیمز هیبرد «خبرنگار جنگ وستروس» است. او از جمله معدود افرادی است که از بازیگران و خدمه گات نیست اما از تمامی اتفاقات پشت صحنه خبر دارد. اخیرا هیبرد مقاله‌ای فوق‌العاده در مورد تجربیاتش در پشت صحنه فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت نوشته و در آن از مصاحبه با ستارگان سریال و اینکه چرا این سریال به عنوان بزرگترین شوی تلویزیونی سال ۲۰۱۹ وعده داده شده، می‌گوید. پیتر دینکلیج در مورد یکی از صحنه های فصل هشتم گفت:

«این (صحنه) باعث میشه نبرد حرامزاده‌ها شبیه یه پارک تفریحی به نظر بیاد.»

اما پیتر دینکلیج اجازه باز کردن موضوع و شفاف سازی را ندارد. چرا که قانون ممنوعیت لو رفتن داستان HBO را نقض می‌کند و احتمال مجازاتش وجود دارد. حتی شاید پیتر دینکلیج چیزهایی بیشتری نیز گفته باشد اما وظیفه هیبرد مخفی کردن آن است. تنها دلیل اجازه حضور هیبرد در پشت صحنه اعتماد عوامل به اوست. هیبرد تلفنی با مصاحبه کنندگان اینگونه گفت: «در واقع هیچ محدودیتی از جانب HBO یا تهیه کنندگان برای من وجود نداره. بیشتر اینطوره که من محدودیت برای خودم در نظر بگیرم که اگه بخوام داستان رو‌ بخونم، چی می‌خوام ازش بدونم.»

او در ادامه گفت:

«من اینطور احساس میکنم که اکثر خواننده‌های مجله علاقه ای به لو رفتن داستان ندارن. بنابراین من مقاله‌ای مینویسم که به شما یه کلیتی از فصل پایانی و هیجان این فصل بده و در عین حال ضربه‌ای به خط داستانی نزنه.»

قطعا مسئولیت پذیری هیبرد برای لو نرفتن داستان بسیار بیشتر از ماست و همین دلیلی است که او برای مصاحبه با پیتر دینکلیج در پشت صحنه انتخاب شده و نه یکی از ما! اما محدودیت‌هایی نیز وجود دارد‌. هیبرد می‌گوید:

«و البته اگه سریال پخش بشه، تمام محدودیت ها و شرط و شروط‌ها کنار میره و منم نمیتونم تا زمان پخش و حرف زدن در موردش صبر کنم.»

هیبرد از ابتدای ساخت سریال همراه این پروژه بوده، درست زمانی ‌که بنیوف و ویس ساخت پایلوت سریال را آغاز کردند. هیبرد توضیح داد که در ابتدا شبکه‌ها مصاحبه با تهیه‌کنندگان نداشتند اما آنها در همان اوایل این پروژه را سریالی چون Sopranos اما با شمشیر معرفی کردند. (Sopranos نام یک سریال است و چون سریالی امروزی است، در توصیف گفته شده که مثل این سریال هست اما شخصیت‌ها توش شمشیر دارند.) این توصیفات به نظر جذاب بود و در نتیجه هیبرد به سراغ کتابهای مارتین رفت و آنها را با تمام وجود استنشاق کرد:

«وقتی به صحنه مرگ ند استارک رسیدم، کف زمین افتادم و متوجه شدم که چنین چیزی تا بحال توی تلویزیون اتفاق نیفتاده و بعد عروسی خونین! که مجددا کف اتاق افتادم و دو‌ چیز رو فهمیدم: اول اینکه امکان نداره بتونن چنین چیزی رو توی یه سریال تلویزیونی جا بدن. برای یه سریال سخت بود که بتونه اقتباسی از این کتاب رو بسازه … اونم با این صحنه‌ها. دوم اینکه اما اگه بشه این کار رو کرد بینهایت فوق‌العاده میشه و تلویزیون رو تغییر میده. پس خیلی زود من با این سریال رو به رو شدم و از شانس خوبم دو فصل اول در پشت صحنه حضور پیدا کردم و مطالبی رو فهمیدم که تهیه‌کننده‌ها علاقه‌ای به لو رفتنش نداشتن. منم اون مطالب رو پیش خودم نگه داشتم، چون به شخصه از اسپویل بیزارم. بنابراین یه اعتماد خاصی بین من و اونا شکل‌ گرفت و تا به امروز هم ادامه داشته و داره.»

خیلی خوب است که می‌شنویم هیبرد یک طرفدار واقعی است:

«هیچی مثل این (سریال) در حال پخش نیست. نه فقط توی شبکه HBO که توی کل تلویزیون نیست و حتی فیلمی هم مثلش نیست‌. این تلاش واقعی و سخت کوشانه صدها نفر هست که تلاش می‌کنن تا همچنان در اوج بمونن. و این واقعا الهام بخش بود که اون اطراف باشی و الهام بخش پوشش این سریال هم بود.»

شکی نیست که سریال بازی تاج و تخت یک سریال بی‌بدیل در تاریخ تلویزیون تا به امروز است و هیچ سریالی در هیچ جای دنیا به پای آن نمی‌رسد. اما نگرانی‌ای که این روزها پیش می‌آید این است که: سریالهای بسیار دیگری با همین کانسپت در حال ساخت هستند. سریالهایی چون ارباب حلقه‌های آمازون تا اسپین‌‌آف‌های خود گات! آیا موفقیت گات تکرار شدنی است و یا هرگز هیچ سریالی به گرد پایش هم نخواهد رسید؟ هیبرد به این سوال این چنین پاسخ داد:

«فهمیدنش سخته اما من فکر می‌کنم هیچ سریالی به گردش نرسه. مثل Lost یا Sopranos … وقتی یه چیزی موفقیت بزرگی کسب کنه، سخته به راحتی بشه جایگزین براش پیدا کرد. فکر کنم من طرفدار این یکی هستم و به بعدی‌ها شک دارم. میشه امیدوار بود که بشه از این یکی، یه سریال یا دو تا یا پنج تا دیگه ساخته بشه؟»

البته فعلا ما مجبور نیستیم نگران باشیم. هنوز شش اپیزود از گات مانده و تهیه کنندگان قول داده‌اند که این شش قسمت بسیار تماشایی باشد. هیبرد حتی در مورد تفکر بنیوف و ویس در مورد چگونگی ساخت پایان گات گفت. گویا هنگام ساخت فصل سوم، بنیوف و ویس تنها راه پایان دادن به سریال را ساخت سری فیلم ‌می‌دیدند و نه به این شکل. چرا که بودجه شبکه برای ساخت چنین سریالی کافی نبود:

«حدود شش سال من در مورد این موضوعات می‌شنیدم تا الان. چون ناگهانی مشخص شد‌. نه اینکه فقط یه داستانی در مورد فصل پایانی وجود داشته که شما نباید میدونستین اون داستان چیه. بلکه زمینه‌هایی جذاب در مورد فصل پایانی هست که اون رو دیدنی‌تر و البته در ساخت سخت‌ترش میکنه‌. بنابراین اونا فکر میکردن که تنها راهش همون بود که توی سری فیلم اون رو به نتیجه برسونن و واقعا فکر میکردن که تنها راه برای ممکن کردنش همینه. با این حال شبکه بودجه رو بیشتر کرد و من احساس میکنم که بخاطر حفظ منافع کلی سریال برای خودشون بوده، که این کار رو کردن و به هرحال پروژه به این سرانجام رسید و اونا به چیزی که نیاز داشتن، رسیدن.»

پس از مصاحبه با هیبرد، بیشتر از پیش برای فصل پایانی هیجان زده‌ایم.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*