خانه > اخبار > اخبار سریال > چرایی کمرنگ بودن نقش کریگان استارک در فصل دوم!

چرایی کمرنگ بودن نقش کریگان استارک در فصل دوم!


کریگان استارک (تام تیلور) ممکن است، فصل‌های بعدی به سریال خاندان اژدها بازگردد، اما به نظر می‌رسد که اپیزود اول تنها چیزی است که در حال حاضر از او خواهیم دید.

اولین صحنه‌ی فصل دوم خاندان اژدها در مکانی غیرمنتظره بود: دیوار!

از کتاب «آتش و خون»، نوشته‌ی جرج آر. آر. مارتین، می‌دانیم که جیس زمان زیادی را در وینترفل با کریگان گذرانده است. اما هیچ کدام از آن‌ها را در سریال ندیدیم. تام تیلور به اینترتینمنت ویکلی گفت:

فکر می‌کنم فوق‌العاده‌ست. طرفدارا دیوانه‌وار شیفته‌ی این چیزان. فکر می‌کنم خیلی باحاله که مردم انقدر [در این مورد] پر شورن و می‌خوان درگیرش بشن…

من فقط دوست داشتم بیشتر باشه. با اون لباسا بودم و می‌گفتم که «فقط می‌خوام به بازی ادامه بدم.» اما، بله، فعلاً فقط یه رونمایی‌ـه!

همانطور که مشخص است، تیلور دوباره در این فصل باز نخواهد گشت، که این مورد با کتاب هم مطابقت دارد. هرچند در آینده نقش پررنگی را ایفا خواهد کرد.

رایان کُندال، شورانر سریال، در این باره به EW گفت:

من مدت زمان زیادی رو به این موضوع فکر کردم که این صحنه، صحنه‌ی آغازین فصل دو میشه. اما با وجود جالب بودنش و جدای از این که کریگان با فرستادن سربازانش به جنوب موافقت می‌کنه، هیچ درام ذاتی در این صحنه وجود نداره. اون از پیش به رینیرا سوگند خورده. ما می‌دونیم که امکان نداره استارک‌ها سوگندشون رو بشکنن. هیچ اهمیتی نداره که کدوم استارک اون سوگند رو خورده! بنابراین این بیشتر یک صحنه‌ایه که ما رو به دنیا[ی وستروس] برمی‌گردونه، جایی که از جیس جلوتریم – و می‌دونیم که برادرش مرده و اون هنوز نمی‌دونه – و همچنین ادای احترام سرگرم‌کننده‌ای برای طرفداران با رفتن به شمال و دیدنش‌ـه.


کندال ادامه داد:

این آینده‌ی سرزمینه: [در واقع] اون دو نفر. این به معنای واقعی کلمه «نغمه‌ی یخ و آتش»ـه، تارگرین و استارک. [این صحنه در سریال] تمام اطلاعات مورد نیاز رو به شما میده: یک پیروزی سیاسی برای جیس، معرفی کریگان و مشکل اون در مورد اومدن زمستان و نیازش به نیروهاش.


و اما انتقادها به این ماجرا!

بسیاری از طرفداران معتقدند که ضرورتی برای رفتن به دیوار وجود نداشت. چرا که وایت‌واکرها در رقص اژدهایان هیچ تأثیری ندارند و حتی اشاره به آن‌ها نیز بیهوده و عبث است. ملاقات جیس و کریگان بهتر بود تا در وینترفل صورت می‌گرفت و آن دو همانند کتاب با هم به شکار می‌رفتند و ما در سریال به وقت شکار چنین مکالمه‌ای را شاهد می‌بودیم. این طور به دوستی‌شان نیز اشاره می‌شد.

پرداخت خلاصه‌وار به این شخصیت، چیزی است که طرفداران را ناامید کرده است، به خصوص این که کریگان نقش بسیار پررنگی را در انتهای رقص دارد.

همچنین کندال اشاره کرده:

کار با او [تام] لذت‌بخش‌ـه و دوست دارم برش گردونم. ولی فکر می‌کنم اول باید روی داستان کار کنیم و ببینیم ما رو کجا می‌بره.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*