خانه > مقالات > بیوگرافی کوتاه از بازیگران سریال

بیوگرافی کوتاه از بازیگران سریال

ترجمه توسطhamSR
لیست اسامی به ترتیب حروف الفبا:
Aidan Gillen as Petyr Baelish

ایدن گیلن (Aidan Gillen) بازیگر ایرلندی، متولد در تاریخ ۲۴ آپریل، سال ۱۹۶۸ در دوبلین می باشد، که در سریال در نقش پیتر بیلیش (Petyr Baelish) که ملقب به لیتل فینگر (انگشت کوچیکه – Littlefinger) است، ظاهر می شود. از جمله کارهای دیگر او میتوان، به ایفای نقش کاراکتر Stuart Jones در سریال انگلیسی، Queer as Folk  و بازی در سریال آمریکایی The wire در نقش Tommy Carcetti نام برد.(IMDb)

Alfie Allen as Theon Greyjoy

آلفی آلن (Alfie Allen) بازیگر انگلیسی، متولد در تاریخ ۱۲ سپتامبر، سال ۱۹۸۶ در لندن می باشد، که در سریال در نقش تئون گریجوی (Theon Greyjoy) ظاهر می شود. او برادر کوچکتر خواننده معروف لیلی آلن (Lily Allen) است. تئون تا اکنون، در چند نقش جزئی در فیلمها و سریالها بازی کرده است.(IMDb)

Amrita Acharia as Irri

آمریتا آکاریا (Amrita Acharia) بازیگر نروژی، که در انگلیس زندگی میکند، و در سریال، در نقش ایری (Irri) ظاهر می شود. در جلوی نام او چند نقش کوتاه از جمله، یک نقش در فیل Elavator، فیلمی از کمپانی Wolves و نقشی جزئی در سریال بریتانیایی Casualty اشاره کرد.(IMDb)

Andrew Wilde as Tobho Mott

اندرو وایلد (Andrew Wilde) بازیگر انگلیسی است، که در سریال در نقش تُبهو مات (Tobho Mott) ظاهر می شود. شاید بتوان، او را بهتر با بازی در فیلم ۱۹۸۴ محصول ۱۹۸۴ به یاد آورد. او همچنین در فیلم کوتاه White City: A Novel ساخته ی Pete Townshend، ظاهر شده است.(IMDb)

Andy Beckwith as Rorge

اندی بکویس (Andy Beckwith) یک بازیگر انگلیسی است، که در سریال در نقش رُرگ (Rorge) ظاهر می شود. او پیش از این در فیلمهای دوم و سوم، از سری فیلمهای Pirates of the Caribbean (دزدان دریایی کارائیب)، در نقش Clanker ظاهر شد. از دیگر کارهای او میتوان به بازی در نقش Errol در فیلم Snatch به کارگردانی Guy Ritchie اشاره کرد.(IMDb)

Anthony Morris as Tickler

آنتونی موریس (Anthony Morris) بازیگر ایرلندی است که در سریال در نقش Tickler ظاهر می شود. او همچنین در چند مجموعه ی تلویزیونی، از جمله  Rough Diamond و Killinaskully پیش از این ظاهر شده است.(IMDb)

Art Parkinson as Rickon Stark

آرت پارکینسون (Art Parkinson) بازیگر ایرلندی، متولد سال ۲۰۰۱، در شهر Dongegal می باشد، که در سریال در نقش ریکون استارک (Rickon Stark) ظاهر می شود.(IMDb)

Ben Crompton as Eddison Tollett

بن کرمپتون (Ben Crompton) بازیگر انگلیسی، متولد سال ۱۹۷۴، در شهر منچستر می باشد، که در سریال در نقش ادیسون تالیت (Eddison Tollett)  ظاهر می شود.او کار خود را با کمدی Man Stroke Woman محصول BBC آغاز کرد. از فیلمهای او می توان به All or Nothing و ۱۰۲ Dalmatians اشاره کرد.(IMDb)

Ben Hawkey as Hot Pie

بن هاوکی (Ben Hawkey) بازیگر انگلیسی  است. که در نقش هات پای (Hot Pie) در سریال ظاهر می شود.(IMDb)

Brendan McCormack as Vardis Egen

برندان مک کورمک (Brendan McCormack) بازیگر ایرلندی است. که در نقش واردیس ایگن(Vardis Egen) در سریال ظاهر می شود. او در چند تا از تولیدات تئاتری و چند سریال تلویزیونی، از جمله نقشی جزئی در فصل اول سریال The Tudors، و دو فیلم ایفای نقش کرده است.(IMDb)

Brian Fortune as Bowen Marsh 

برایان فورچون (Brian Fortune) بازیگر ایرلندی، متولد شهر دوبلین می باشد، که در سریال در نقش بوئن مارش (Bowen Marsh) ظاهر می شود.او در مدرسه بازیگری The Gaiety School of Acting در دوبلین، آموزش بازیگری دیده است. او پیش از این در چند نقش جزئی ظاهر شده است.(IMDb)

Bronson Webb as Will

برنسون وب (Bronson Webb) بازیگر انگلیسی، که در تاریخ ۲۰ فوریه ۱۹۸۳ در شهر لندن به دنیا آمد، او در سریال در نقش ویل (Will) ظاهر می شود.او پیش از این در چند نقش جزئی، از جمله شوالیه تاریکی (The Dark Knight) و هری پاتر و زندانی آزکابان (Harry Potter and the Prisoner of Azkaban) ظاهر شده است.(IMDb)

Callum Wharry as Tommen Baratheon

کالوم واری (Callum Wharry) اولین نقش خود را در تلویزیون ایفا میکند و اهل ایرلند شمالی میباشد.(IMDb)

Carice van Houten as Melisandre

کریس ون هوتن (Carice van Houten) بازیگر هلندی و متولد ۵ سپتامبر ۱۹۷۶ در شهر Leiderdorp میباشد. او پیش از این در فیلمهایی مثل Repo Men و  Valkyrie و Black Death به ایفای نقش پرداخته است. او همچین برنده ی ۳ جایزه ی Golden Calf برای بازیگری میباشد.(IMDb)

Charles Dance as Tywin Lannister 

چارلز دنس (Charles Dance) بازیگر انگلیسی است، که در تاریخ ۱۰ اکتبر ۱۹۴۶ در Redditch, Worcestershire به دنیا آمده است. او در این مجموعه در نقش تایوین لنیستر (Tywin Lannister) ظاهر می شود. او را میتوان با بازی در نقشهای تبهاکارانه، که مهمترین آنها The Golden Child and Last Action Hero (که در نقش مقابل ادی مورفی و آرنولد شوارتزینگر، ایفای نقش کرده است) بهتر شناخت. او همچین در نقش یکی از پیروان، تبهکار اصلی، در یکی از فیلمهای جیمز باند For Your Eyes Only در کنار Julian Glover به ایفای نقش پرداخته است.(IMDb)

Conleth Hill as Lord Varys

کنلت هیل (Conleth Hill) بازیگری از کشور ایرلند شمالی، که در تاریخ ۲۴ نوامبر ۱۹۶۴ در شهر Ballycastle و روستای Antrim به دنیا آمده است. او در سریال در نقش لرد واریس ظاهر می شود. او برنده دو جایزه Olivier awards و یک نامزدی برای Tony Award می باشد.(IMDb}

Elyes Gabel as Rakharo

الیس گابل (Elyes Gabel) بازیگر انگلیسی است، که در تاریخ ۸ اکتبر ۱۹۸۳ در لندن به دنیا آمده است. او در این مجموعه در نقش راخارو (Rakharo) ظاهر می شود. او پیش از این در نقش Rob Cleaver (یک معلم) در سریال درام شبکه BBC، به نام Waterloo Road و یک سریال درام شبکه ITV به نام Identity ظاهر شده است.(IMDb)

Emilia Clarke as Daenerys Targaryen

املیا کلارک (Emilia Clarke) بازیگر انگلیسی، که در سال ۱۹۸۶ در لندن به دنیا آمده است. او در سریال در نقش دنریس تارگرین (Daenerys Targaryen) ظاهر می شود. او فارغ تحصیل از “مرکز درام” در لندن می باشد. او قبل از ایفای نقش در این سریال در چند تبلیغ بازرگانی و ۲ اپیزود در سریالها، ایفای نقش  کرده بود. پیش ار انتخاب او به عنوان ایفاگر نقش دنریس، Tamzin Merchant برای ایفای این نقش انتخاب شده بود.(IMDb)

Emun Elliott as Marillion

امون الیوت (Emun Elliott) یک بازیگر اسکاتلندی متولد ۲۸ نوامبر  ۱۹۸۳ در ادینبورگ است. او در سریال در نقش ماریلیون (Marilion) ظاهر می شود. امون در فیلم Black Death نیز ایفای نقش کرده است.(IMDb)

Eros Vlahos as Lommy Greenhands

اروس ولاهوس (Eros Vlahos) یک بازیگر انگلیسی، متولد سال ۱۹۹۵، در لندن است. او در سریال در نقش لومی گرینهند (Lommy Greenhands) ظاهر می شود. اروس همچنین در فیلم Nanny McPhee and the Big Bang  در نقش Cyril Gray ظاهر شده است.(IMDb)

Esme Bianco as Ros

اسمه بیانکو (Esme Bianco) بازیگر انگلیسی، متولد ۲۵ می سال ۱۹۸۲ می باشد. او در سریال در نقش رز (ros) ظاهر می شود. او یک مدل و رقاص کاباره می باشد. او در چند موزیک ویدئو و فیلم کوتاه ظاهر شده است. او همچنین اجرای زنده ای در جوایز سالانه موسیقی بریت داشته است.(IMDb)

Eugene Simon as Lancel Lannister

یوجین سیمون (Eugene Simon) بازیگر انگلیسی، متولد ژوئن سال ۱۹۹۲ می باشد. که در سریال در نقش لنسل لنیستر (Lancel Lannister) ظاهر می شود. او پیش از این در نقش جوانی بن هور، در مینی سریال محصول ۲۰۱۰ و نقش نوجوانی کازانوا، در سریالی به همین نام در ۲۰۰۵ بازی کرده است.(IMDb)

Finn Jones as Loras Tyrell

فین جونز  (Finn Jones)بازیگر انگلیسی، متولد ۲۴ مارس ۱۹۸۸ است.  او در نقش تایرل لوراس (Tyrell Loras) ظاهر میشود. او را میتوان با دو نسخه از فیلمهای Hollyoaks و Hollyoaks later در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ محصول شبکه انگلیسی soap opera شناخت. همچنین پیش از این در سریالهای The doctors و Doctor Who و نسخه ی اسپین آف (فرعی) ماجراهای سارا جین (The Sarah-Jane Adventures) بازی کرده است.(IMDb)

Fintan McKeown as Amory Lorch

فینتن مک کیون (Fintan McKeown) بازیگر ایرلندیست؛ که در نقش آموری لورچ (Amory Lorch) در سریال ظاهر میشود. او پیش از این در یک اپیزود از سریال Merlin and Star ظاهر شده است.

Forbes Keir-Bucknall as Lorren 

فوربس کیر بوکنال (Forbes Keir-Bucknall) بازیگر اسکاتلندیست، که در تاریخ ۲۹ می ۱۹۶۵ در داندی (Dundee) به دنیا آمده است. او در سریال در نقش لورن (Lorren) ظاهر میشود. او در فیلمها و سریالهای متعدد تلویزیونی ظاهر شده است. از جمله بازی در فیلمی از Michael Caine به نام Harry Brown ظاهر شده است. جایی که یان گلن (Iain Glen) نیز با او همکاری داشته است.(IMDb)

Francis Magee as Yoren

فرانسیس مگی (Francis Magee) یک بازیگر ایرلندی در دوبلین به دنیا آمد است. او نقش یورن (Yoren) در سریال ظاهر می شود. او پیش از این در نقش لیام در سریال EastEnders محصول شبکه انگلیسی soap opera بازی کرده است.(IMDb)

Gemma Whelan as Yara Greyjoy

جما ولان (Gemma Whelan) بازیگر انگلیسی است، که در سریال در نقش یارا گریجوی (Yara Greyjoy) ظاهر میشود. که البته در رمان اسم کاراکتر آشا میباشد، برای اشتباه نگرفتین با اشا از گروه وحشی ها این تغییر نام صورت گرفت. او یک کمدین است، که در فیلمهایی نظیر سفر گالیور (Gulliver’s Travels) و مرد گرگ نما (The Wolfman) ظاهر شده است. او در سال ۲۰۱۰ جایزه زن کمدی در مراسم VARIETY AWARD که در سالن تئاتر Leicester Square برگذار شد، برای ایفای نقش کاراکتر Chastity Butterworth کسب نمود.(IMDb)

Gethin Anthony as Renly Baratheon

گنثین آنتونی (Gethin Anthony) بازیگر انگلیسی است، که در نقش رنلی براتیون (Renly Baratheon) به ایفای نقش پرداخته است. او در سریالهای Ten Days to War و  Doctorsظاهر شده است.(IMDb)

Gwendoline Christie as Brienne of Tarth

گوئندولینه کریستی (Gwendoline Christie) بازیگر انگلیسی است، که در نقش برین از تارت در سریال ظاهر می شود. او چند نقش جزئی، از جمله بازی در فیلم The Imaginarium of Doctor Parnassus داشته است. بازی در سریال Game of thrones نخستین بازی مهم او است.(IMDB)

Harry Lloyd as Viserys Targaryen

هری لوید (Harry Lloyd) بازیگر انگلیسی، متولد ۱۷ نوامبر سال ۱۹۸۳ در لندن است، که در سریال در نقش ویسریس تارگرین (Viserys Targaryen) ظاهر میشود. او از نوادگان چارلز دیکنز میباشد. هری بعد از فارغ التحصیلی از Eton، در سال ۱۹۹۹ با ایفای نقش در فیلم دیوید کاپرفلید، که از نوشته های جدش، چارلز دیکنز میباشد، کار خود را آغاز کرد. او پیش از این در سریال رابین هود، در دو فصل بین سالهای ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ در نقش ویل اسکارلت (Will Scarlet) ظاهر شده است.(IMDb)

Iain Glen as Jorah Mormont

ایان گلن (Iain Glen) هنرپیشه تئاتر و فیلم اسکاتلندی است، که در ۲۴ ژوئن سال ۱۹۶۱ در ادینبرگ متولد شده است، که در سریال در نقش جورا مورمونت (Jorah Mormont) ظاهر می شود. او با سوزانا هارکر از ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۴ ازدواج کرد. آنها یک پسر به نام فینلی دارند(متولد ۱۹۹۴). او هم اکنون با شارلوت امرسون ازدواج کرده است و آنها یک دختر به نام مری ( متولد سپتامبر ۲۰۰۷) دارند. در سال۱۹۹۰، او برنده خرس نقره ای بهترین هنرپیشه مرد در چهلمین فستیوال فیلم بین المللی برلین برای ایفای (Larry Winters) نقش در جیغ آرام (Silent Scream) شد. هچنین گلن در فصل دوم سریال دانتون ابی (Downton Abbey) در نقش سر ریچارد کارلیسل ایفای نقش کرد.(IMDb)

Ian Gelder as Kevan Lannister 

ایان گلدر (Ian Gelder) بازیگر انگلیسی، متولد ۳ ژوئن سال ۱۹۴۹ است، که در سریال در نقش کیون لنیستر (Kevan Lannister) ظاهر میشود. او سابقه ی حضور طولانی در تلویزیون دارد و آخرین نقش او بازی در سریال  Torchwood: Children of Earth در نقش Mr. Dekker in می باشد.(IMDB)

Isaac Hempstead as Bran Stark

ایزاک همپستید رایت (Isaac Hempstead-Wright) بازیگر جوان انگلیسی و متولد سال ۲۰۰۰ است، که در سریال در نقش برن استارک (Bran Stark) ظاهر می شود. این اولین نقش تلویزیونی او محسوب میشود.(IMDb)

Jack Gleeson as Joffrey Baratheon 

جک گلیسون (Jack Gleeson) بازیگر ایرلندی تبار، متولد ۲۰ می ۱۹۹۲ است، که در سریال در نقش جافری براتیون (Joffrey Baratheon) ظاهر می شود. او نقش جزئی را در فیلم بتمن آغاز میکند، همراه با کتی هولمز (Katie Holmes) بازی کرده است، که اولین کار حرفه ای او هم محسوب میشود. جک گیلسون در کالج Trinity در دوبلین درس میخواند و عضو بازیکنان DU کالج نیز میباشد.(IMDb)

Jacob Anderson as Grey Worm 

جاکوب اندرسون (Jacob Anderson) بازیگر جوان انگلیسی است، که در سریال در نقش گری ورم (Grey Worm) ظاهر میشود.(IMDb)

Jason Momoa as Khal Drogo

جیسون موموآ (Jason Momoa) یک هنرپیشه و مدل آمریکایی، متولد ۱ آگوست ۱۹۷۹ است، که در سریال در نقش کال دروگو (Khal Drogo) ظاهر می شود. او برای ایفای نقش RononDex در نسخه ی اسپین-آف (فرعی) دروازه ستاره ای: آتلانتیک معروف است. او کاراکتری را در فیلم ۲۰۱۱ به نام Conan the Barbarian بازی کرده است. پد او یک هاوایی بومی و مادرش آلمانی، هلندی، و از نسل بومی آمریکائی است. موموآ ۶٫۳ ( ۱٫۹۳) قد دارد و خواهرزاده موج سوار معروف برایان کولانا است. در ۱۵ نوامبر ۲۰۰۸، موموآ با لیوان شکسته آبجو در هالیوود مورد حمله قرار گرفت. موموآ تحت عمل جراحی بازسازی قرار گرفت و حدود ۱۴۰ بخیه زد.(IMDb)

Kit Harington as Jon Snow

کیت هارینگتون (Kit Harington) بازیگر انگلیسی متولد ۲۶ دسامبر ۱۹۸۶ در شهر لندن است. او در سریال در نقش جان اسنو (Jon Snow) ظاهر می شود. کیت بازیگری را در نقش آلبرت در نمایشنامه اسب جنگی (War Horse) آغاز کرد. او پسر نمایشنامه نویس سابق دبورا جین (با نام اصلی کتسبی) و صاحب یک کتابفروشی، دیوید ریچارد هارینگتون است. جد پدری او سر ریچارد هارینگتون، دوازدهمین بارون هارینگتون بود. او در سال ۲۰۰۵ از دانشکده مرکزی گفتار و درام (Central School of Speech and Drama) واقع در انگلستان فارغ التحصیل شد.(IMDb)

Lena Heady as Cersei Lannister

لنا هیدی (Lena Heady) بازیگر انگلیسی، متولد ۳ اکتبر ۱۹۷۳ میباشد، که در سریال در نقش سرسی لنیستر (Cersei Lannister) ظاهر می شود. او بیشتر به خاطر بازی در نقش سارا کانر در مجموعه تلویزیونی ترمیناتور و بازی در بازی تخت و تاج مطرح است. از کارهای مطرح او در سینما می توان به ۳۰۰ در نقش همسر لئونیداس اشاره کرد.(IMDb)

Mark Addy as Robert Baratheon

مارک ادی (Mark Addy) بازیگر انگلیسی، متولد ۱۴ ژانویه ۱۹۶۴ در شهر یورک می باشد، که در سریال در نقش رابرت براتیون (King Robert Baratheon) ظاهر می شود. او در آکادمی سلطنتی هنرهای نمایشی در لندن آموزش بازیگری دیده است. در سال ۱۹۹۷ با بازگشت به سمت سینما، و درخشش در فیلم کمدی The Full Monty به موفقیت کسب کرد.(IMDb)

Maisie Williams as Arya Stark

مایسی ویلیامز (Maisie Williams) بازیگر نوجوان انگلیسی، متولد ۱۵ آپریل ۱۹۹۷ است، که در سریال در نقش آریا استارک (Arya Stark) ظاهر میشود. این نقش آفرینی، که اولین نقشی بود که او ایفا کرد، چندین جایزه و نامزدی در جشنواره ها و جوایز سالانه ی مختلف برای او در پی داشت. او پس از شروع به ایفای نقش در این سریال، در چند فیلم کوتاه نیز ظاهر شده است.(IMDb)

Michelle Fairley as Catelyn Stark 

میشل فیرلی (Michelle Fairley) یک هنرپیشه زن هلندی، متولد سال ۱۹۶۴ است. او در سریال نقش کتلین استارک (Catelyn Stark) را ایفا میکند، پیش از او قرار بود Jennifer Ehle این نقش را ایفا کند. او هچنین در هفتمین سری، از مجموعه فلیمهای هری پاتر، در نقش مادر هرمیون گرنجر ظاهر شد. او تاکنون در چندین فیلم و سریال تلویزیونی ایفای نقش کرده است.(IMDb)

Miltos Yerolemou as Syrio Forel 

میلتوس یرولمو (Miltos Yerolemou) ) بازیگر تلویزیون و تئاتر است، که در سریال در نقش (Syrio Forel) ظاهر میشود.(IMDb)

Natalie Dormer as Margaery Tyrell

ناتالی دورمر (Natalie Dormer) بازیگر انگلیسی، متولد ۱۱ فوریه ۱۹۸۲ است، که در سریال در نقش مارگری تایرل (Margaery Tyrell) ظاهر می شود. او پیش از این در نقش Anne Boleyn در دو فصل اول The Tudors بازی کرده است.(IMDb)

Nathalie Emmanuel as Missandei

ناتالی امانوئل (Nathalie Emmanuel) بازیگر انگلیسی، متولد ۲ مارس سال ۱۹۸۹ است، که در سریال در نقش میساندی (Missandei) ظاهر می شود. او به خاطر ایفای نقش در Hollyoaks شناخته شده است.(IMDb)

Nikolaj Coster as Jaime Lannister

نیکولاژکاستر-والدائو (Nikolaj Coster) یک هنرپیشه دانمارکی، متولد ۲۷ جولای ۱۹۷۰ است، که در سریال در نقش جیمی لنیستر (Jaime Lannister) ظاهر می شود. او در ۱۹۹۳ مدرک StationTeaterskole را در کپنهاگ دریافت کرد و در سال ۱۹۹۴ با ایفای نقش در The Night Watchman به شهرت رسید.او هچنین در مجموعه تلویزیونی فوکس نیوآمستردام ایفای نقش کرد. او به عنوان فرانک پیک در فیلم تلویزیونی فوکس ۲۰۰۹ به نام مجازی ظاهر شد، که در اصل نقش خلبان را داشت. او در حال حاضر در کشور دانمارک زندگی میکند. همسرش نیکوتا ماتزفلد, ملکه زیبای سابق گرینلند است. او دراای دو فرزند دختر و پسر نیز میباشد و در دانمارک، در حرفه ی نویسندگی و کارگردانی نیز فعالیت دارد.(IMDb)

Oona Chaplin as Jeyne Westerling 

اونا کاستیلا چاپلین (Oona Chaplin) بازیگر اسپانیایی و متولد ۴ ژوئن ۱۹۸۶ در مادرید اسپانیا است، که در نقش جین وسترلینگ (Jeyne Westerling) ظاهر می شود. او نوه چارلی چاپلین و اونا اونیل (زن چهارم چارلی چاپلین و دختر اوجین اونیل نمایشنامه نویس و داستان نویس معروف آمریکایی) می‌باشد. پدر و مادرش به ترتیب پاتریسیو کاستیلا (کارگردان شیلیایی) و جرالدین چاپلین (هنرپیشه معروف و دختر چارلی چاپلین) می‌باشد.(IMDb)

Owen Teale as Alliser Thorne

اوون تیال (Owen Teale) بازیگر ولزی، متولد ۲۰ می سال ۱۹۶۱ است، که در سریال در نقش الیسر ترون (Alliser Thorne) ظاهر می شود. او بازیگر تلویزیون، تئاتر و سینماست، که به خاطر ایفای نقش در سال ۱۹۹۷ جایزه ی بهترین بازیگر مرد را در جوایز سالیانه تونی، به دست آورد. او در تعداد زیادی سریال تلویزیونی از جمله Doctor Who ،Torchwood  و  Ballykissangel اشاره کرد.(IMDb)

Patrick Malahide as Balon Greyjoy

پاتریک مالاهید (Patrick Malahide) بازیگر انگلیسی است، که در ۲۴ مارچ ۱۹۴۵ به دنیا آمده است، که در سریال در نقش بالون گریجوی (Balon Greyjoy) ظاهر می شود. او در چندین سریال، از جمله Middlemarch ،The Singing Detective و  فصل اول  The Black Adderظاهر شده است.(IMDb)

Peter Dinklage as Tyrion Lannister

پیتر دینکلیج (Peter Dinklage) یک هنرپیشه آمریکائی، متولد ۱۱ ژوئن ۱۹۶۹ در موریزتون نیوجرسی آمریکاست، که در سریال در نقش تیریون لنیستر (Tyrion Lannister) ظاهر می شود. ایفای این نقش، تاکنون چندین جایزه و نامزدی را در جشنواره ها و جوایز سالیانه محصولات تلویزیونی، برای او در پی داشته است، از جمله آنها میتوان به نامزدی در گلدن گلوب اشاره کرد. جایزه قدش ۱٫۳۵ متر است و گیاهخوار است. او در Mendham Township، نیوجرسی بزرگ شد. او در سال ۱۹۹۱ از کالج بنینگتون فارغ التحصیل شد. و تاکنون در چندین فیلم و سریال ایفای نقش کرده است از جمله آنها میتوان به بازی در The Chronicles of Narnia: Prince Caspian و صداپیشگی در چهارمین فیلم انیمیشنی عصر یخبندان اشاره کرد. او در سال ۲۰۱۳ در فیلم جدید مردان ایکس، ایفای نقش خواهد کرد.(IMDb)

Richard Madden as Robb Stark

ریچارد مادن (Richard Madden) یک هنرپیشه فیلم، تئاتر و تلویزیون اسکاتلندی است که در سال ۱۹۸۶ در Elderslie به دنیا آمده است. او در سریال در نقش راب استارک ظاهر می شود. مادن در الدرسلی، اسکاتلند بزرگ شد. او در سن ۱۱ سالگی، به برنامه تئاتر جوان مرکز هنرهای پایسلی پیوست تا بر خجالتی بودنش غلبه کند و خیلی زود به عنوان اندی جوان در بازسازی فیلم پیچیدگی (Complicity) اثر ایان بنکز ایفای نقش کرد، در نقش سباستین در مجموعه های تلویزیونی Barmy Aunt Boomerang درخشید. او در ۲۰۰۷ از آکادمی اسکاتلندی رویال موریک و دراما (Royal Scottish Academy of Music and Drama) فارغ التحصیل شد.(IMDb)

Rory McCann as Sandor Clegane

روری مک کین (Rory McCann) یک بازیگر اسکاتلندیست و در سال ۱۹۶۹ در گلاسکو متولد شده است. او در نقش سندور کلگان (Sandor Clegane) یا سگ شکاری در این مجموعه ظاهر می شود. او پیش از این در چندین فیلم و سریال تلویزیونی بازی کرده است، که از جمله میتوان به بازی او در اسکندر بزرگ در نقش الیور استون اشاره کرد. قد او ۱٫۹۸ متر است.(IMDb)

Sean Bean as Eddard Stark

شان بین Sean Bean بازیگر انگلیسی، متولد ۱۷ آپریل ۱۹۵۹ است، که در سریال در نقش ادارد ند استارک (Eddard “Ned” Stark) ظاهر میشود. او در تعداد زیادی فیلم و سریال پیش از این بازی کرده است. از جمله آنها میتوان به نقش Alec Trevelyan در Goldeneye و نقش ادیسیوس در فیلم تروی (Troy) اشاره کرد. او همچنین در فیلم ارباب حلقه ها، به کارگردانی پیترجکسون، در نقش برومیر (Boromir) به ایفای نقش پرداخت، که برای او جوایزی همچون جایزه صنف بازیگران، هیئت ملی نقد، و انجمن منتقدان را در پی داشت.(IMDb)

Sophie Turner as Sansa Stark

سوفی ترنر (Sophie Turner) بازیگر کانادایی، متولد سال ۱۹۹۶، در شهر Leamington می باشد، که در سریال در نقش سنسا استارک (Sansa Stark) ایفای نقش میکند. این اولین نقش آفرینی او در تلویزیون می باشد، اما او پیش از این چند نقش در تئاتر، از جمله بازی درScary Play  اثر Judith Johnson در سالن تئاتر playbox واقع شده در Warwick می باشد.(IMDb)

Tom Wlaschiha as Jaqen H’ghar

Tom Wlaschiha بازیگر آلمانیست، که در سریال در نقش Jaqen H’ghar ظاهر میشود.(IMDb)

۵۵ دیدگاه

 1. سلام
  یه سوال:چرا اکثر بازیگران بریتانیایی اند؟ دلیل خواستی داره؟
  بابت مقاله ممنون

  • چون معمولا” واسه فیلمایی که مال دوران قدیم هست ، بهتره لهجه ی انگلیسی استفاده بشه چون چیزی که واضحه لهجه ی امریکایی عمرش خیلی کمه.

   اگه دقت کرده باشید مثلا” توی Vampire Diaries تمام ومپایر های اصیل و قدیمی ( توی True Blood هم همینطوره ) ، لهجه ی انگلیسی دارن.

  • بله حق با مانوئل هست. توی اینجور فیلمها از بازیگران انگلیسی استفاده میشه چون لهجه انگلیسی دارن. اگه دقت کرده باشید اکثر بازیگران ارباب حلقه ها و هابیت هم غیر آمریکایی و اکثرا بریتانیایی هستن. توی اکثر فیلمهای تاریخی هم همینطوره.

  • دلیل خواستس؟!!! منظورت دلیل خاصیه؟!!!!

 2. یک دلیل دیگه میتونه این باشه که فیلمبرداری در اروپاست، نمی شد اون بازیگر از آمریکا آورد یهو …
  :دی
  اسکانشون و … سخت بود …
  راستی ممنون بابت عکسها که به مقاله اضافه کردید

  مگه Sean bean شان بین تلفظ نمیشه؟ اشتباه نوشته بودم؟ تغییر دادید :دی

 3. محل فیلمبرداری خیلی فاکتور مهمی بوده ظاهرا” چون بازیگر ایرلندی هم خیلی زیاد داره. اغلب نقشهای کوتاه رو از بازیگرای محلی استفاده کردند.
  جدا از این اصلا” نمی شه تصور کرد این نقشهای تاریخی رو بدن به بازیگرای آمریکایی. اصلا” انگلیسیا استیلشون و شیوه بازیشون هم فرق می کنه.
  ممنون به خاطر این مقاله. مرجع خوبیه.

 4. تشکر از مقاله ی خوبتون
  تو صفحه اصلی سایت تو تیتر این پست نوشتین (گروه های مستقل و قاتلان | بیوگرافی بازیگران سریال) ولی با باز کردن لینک مقاله ی بیوگرافی بازیگران سریال رو میبینیم.
  فوضولی نباشه ، فقط میخوام سایت هر روز از دیروز بهتر باشه!

  • برندون معمار

   سلام
   اینطور که میفرمایید نیست.توی همون پست بالای عکس لینک مقاله ی گروه های مستقل و قاتلان اومده.

 5. ممنون خیلی عالی بود! من از پیتر دینکلیج (تیریون)، شان بین (ند استارک) و ایدن گیلن (لیتل فینگر) خیلی خوشم میاد! بازیگرهای جیمی و جیکن هگار هم خوبن. لنا هدی هم تقریبا خوب تونسته نقش سرسی رو در بیاره، ولی احساس میکنم از لحاظ ظاهری زیاد به توصیفات کتاب نمیخوره! ولی در تعجبم که چرا اینجا از دایانا ریگ (لیدی اولنا) اسم برده نشده؟ واقعا عالیه این بازیگر، و این نقش مرهمیه بر تمامی نقص های فصل سوم!

  • در مقاله ی اصلی اسم بازیگران اضافه شده به سریال در فصل ۳ نبود …
   احتمال داره بعد از پایان پخش فصل ۳ اضافه شوند

 6. با تشکر از hamSR به خاطر ترجمه خوب و مطلب جالبش .
  خسته نباشی .

 7. خدای من بازیگرتالیسا نوه ی چاپلین بزرگه!

 8. یعنی واقعن ریکون استارک ۱۴سالشه پ اینقدر کوچیک مونده معمولا تو اون سن ادم رشد میکنه

 9. بچه ها سلام میدونم اینی کخ می خوام بگم ربطی به اینجا نداره اما چن وخته که منو درگیر کرده (از همون موقع)

  آقا همون اول داستان وقتی اون سه تا نگهبان میرن بیرون و دوتا کشته میشن و یکی فرار میکنه
  چطوری میتونه از دیوار عبور کنه و رسیده باشه به نزدیکیای وینترفل؟
  اگه گذشتن از دیوار به این راحتیه پس دیوار به چه دردی میخوره؟ 😐

  • توی فروم جوابتون رو دادم.

   • میشه به منم بگین جوابشو

    • دیوار خیلی بزرگه و در زمان سریال تنها ۳ قلعه از ۱۹ قلعه فعال بوده و نیروی دفاعی داشته به همین دلیل گشت زنی روی دیوار خیلی کمتر بوده. گروه های کوچیک میتونستن بدون اینکه دیده بشن از دیوار بالا برن و از سمت دیگه بیان پایین. مثل همون کاری که جان و وحشی ها کردن و میخواستن از جنوب به کسل بلک حمله کنن. این اتفاق زیاد میافتاده و وحشی ها زیاد از روی دیوار فرار میکردن و به غارت سرزمین های شمال میپرداختن. نمونه دیگه اش اوشا و دار و دسته اش بودن که تا وینترفل رفتن و اونجا دستگیر شدن.
     در کل دیوار در اصل برای دفاع در برابر وایت واکرها بود و همچنین برای جلوگیری از لشگرکشی وحشی ها. اما در گروه های کوچیک میتونستن مخفیانه عبور کنن.

 10. سلام و خسته نباشید.
  من یه عکس از یکی از شخصیت های این فیلم دارم ولی این عکس یه نقاشیه…من میخوام بدونم این نقاشی مربوط به کدوم شخصیت هست…ممنون میشم جوابم رو بدین…این هم لینک این عکس:
  http://8pic.ir/images/53970264990262208687.jpg
  با تشکر فراوان.

  • من این عکسو سرچ کردم مطلب مرتبط با سریال نیاورد! فقط زده بود Commission Rahela و اسم نقاشش! تا جایی که میدونم همچین اسمی در نغمه وجود نداره!

 11. راستی یه نکته
  مایسی ویلیامز چپ دسته

 12. سلام
  مرسی از سایت کامل و خوبت.باز هم ممنون

 13. با سلام
  بهترین سریالی که دیده بودم تا به حال.(هرچند صحنه های … فیلم جالبی نیست)

 14. فیلم بسیار زیباییه ولی صحنه خیلی داره . از اسپارتاکوس هم رد کرده / فصل ۶ کی میاد ؟

 15. سلام و خسته نباشید.میخواستم بپرسم ایا جان استارک مرده
  اگه اون بمیره فیلم مصغره میشه

  • مرده…همون طور که انتظار نمیرفت اما ند ا ستارک و راب و زنشم مردن
   احتمالاذختر و پسر کوچیکش نقش اصلی و میگیرن
   اما بازم از اینت سریال هیچی بعید نیست

 16. با سلام
  اینطور که من شنیدم جان اسنو طبق فیلمنامه میمیره
  اما با توجه به بحث علاقه ببیندگان به این شخصیت و امکان افت ببینده که خیلی فاکتور مهمیه،ممکنه تغییری تو فیلمنامه ایجاد بشه…

 17. خیلی ممنون واقعا ممنون

 18. باید بگم که به احتمال زیاد جان اسنو در نقش وایت کر در فصل۶ ظاهر میشه و دنریس در فصل۶ به دیوار میره.فصل۶ این سریال هم در فروردین ماه سال جاری منتشر میشه و من بی صبرانه منتظرشم.واقعا سریال قشنگیه.راجب صحنه های فیلم هم بگم که یک چیز عادیه که تو اون زمان بود.خیابون ها پر از کاواره و افراد ثروتمند هم دنبال عیش و نوش و دقیقا داره مثل یک قرون وسطی رو نشون میده و این خیلی سریال رو دیدنی تر کرده.

 19. چطور میشه آخر دنریس و جان اسنو باهم ازدواج کنن؟؟؟؟

  • چون تو قسمت اخر فصل ۶ معلوم میشه که جان اسنو پسر خواهر ند استارکه و چون خواهرش با یکی از تارگرینا ازدواج کرده بود پس جان اسنو هم در اصل یه تارگرین میشه و احتمالا اخرش با دنریس ازدواج میکنه

 20. سلام میشه بیوگرافی نقش بنجن استارک رو هم بذارین.ممنون

 21. سلام. نمیدونین اسم واقعی نقش میراندا که دوس دختر رمزی اسنو هست چیه؟

 22. سوفی ترنر بازیگر نقش سانسا متولد ۲۱فوریه ۱۹۹۶نورثامپتون انگلیسه کانادایی نیست که.??

 23. سوفی وارنر انگلیسی است نه کانادایی

 24. من تو این سریال عاشق زیبایی میراندا معشوقه رمزی بولتون شدم. خیلی خیلی زیباست ولی انصافا ولی حقش بود به این ظاهر فوق العاده یه نقش قشنگ تر بدن…

 25. ببخشید اون کتلین استارک نیست.کتلین تالی هست

 26. اون زن باحجابه خادم گنجشک اعظم اسمش چی بود؟

 27. سلام
  لطفا بگید نسبت جان تارگرین با دنریس تارگرین چیه؟؟؟

 28. جان تارگین چیه
  آخرش میگه اسمش اصلیش بعد میگه اِگو تارگین

  • جان تارگین چیه
   آخرش میگه اسمش اصلیش بعد میگه اِگو تارگین

   لیانا در بستر مرگ به ند میگه اسم این بچه “اگان تارگرین” هست.
   به همین خاطر بعضى دوستان جان اسنو را به این حساب که ثابت شده که یه تارگرین هست، به عنوان جان تارگرین هم میشناسند.
   در کل زیاد سخت نگیرید 🙂

 29. سلام اقا اینا چرا قیافه هاشون اینجوریه الان میسی ویلیامز یا همون اریا استارک ۲۲ سالشه اما قیافش ده دوازده سال میزنه باز جافری ۲۷ سالشه! برن استارک ۲۰ سال ! ریکون استارک ۱۹ سال ! قیافه شون اصلااااا به سنشون نمیخوره چجوریه؟ یکی برام توضیح بده…

  بازیگر فقط و فقط کوتوله خیلی خوووبه نامرد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*