خانه > اخبار > کمپین Create For The Throne، ابتکاری از وب‌سایت Making Game of Thrones، با مشارکت هنرمندان زیادی از سراسر جهان همراه شد

کمپین Create For The Throne، ابتکاری از وب‌سایت Making Game of Thrones، با مشارکت هنرمندان زیادی از سراسر جهان همراه شد

بر کسی پوشیده نیست که بازی تاج و تخت، پرطرفدارترین سریال تاریخ است. هرچه به تاریخ پخش فصل هشتم سریال نزدیکتر می‌شویم، هیجان طرفداران سریال بیشتر و بیشتر می‌شود. سازندگان سریال، با ایجاد کمپین For The Throne، مرحلۀ جدیدی از مشارکت طرفداران را ایجاد کردند. هنرمندان بیشماری در سراسر جهان با این کمپین همراه شدند و آثار زیادی را خلق کردند. وب‌سایت Making Game of Throne، از بین این آثار، ۱۸ اثر هنری را که بیانگر هنر جادویی سازندگان آن است و با الهام از بازی تاج و تخت، خلق شده است، نمایش داده است. اولین هنرمندی که اثرش نمایش داده شده، تندیسی از جمجمه و تخم‌های اژدها را ساخته است.

در جدیدترین مطلبی که در وب‌سایت Making game of thrones منتشر شده سازنده‌ این اثر (Simon O’Rourke) مراحل ساخت این تندیس را توضیح داده است:

زمانی که ایدۀ ساخت این اثر در ذهنم شکل گرفت، به فکر تهیه چوب مناسب برای ساخت آن افتادم. من از قدیم یک تنۀ درخت سرخدار در حیاطم داشتم. که ۸ سال آن را نگه داشته بودم تا در پروژه مناسبی از آن استفاده کنم. رنگ وجه داخلی آن بسیار زیباست و قسمتی که برای ساخت این اثر از آن استفاده کردم پوستۀ بسیار جذابی دارد. من باید طراحی‌ام را به گونه‌ای تغییر می‌دادم تا بتوانم بافت شگفت انگیزی را در این تکه چوب ایجاد کنم.

به این رنگ‌ها نگاه کنید. من از دوران مدرسه خاطرم هست که چقدر ترکیب کردن رنگ‌ها سخت بود.

او ادامه می‌دهد:

از نمای داخلی شروع می‌کنم، وظیفه اصلی دندان‌ها در حقیقت، ثابت نگه داشتن تخم‌های اژدهاست. همچنین یک ظاهر ترسناک به آن وجه داده است. دریچۀ سخت و زبر یادآور پوست بسیار زبر و پولک دار اژدهاها است. همانطور که در قسمت ثابت بیرونی می‌بینید من می‌خواستم یک حس ارگانیک به این اثر بدهم، حس یک اژدهای جهش یافته!.

اگر این اثر، از نظرتون جالب بود به اثر هنرمند بعدی (Jeff Soto) هم نگاهی بیندازید. او جمجمۀ اژدها را ساخته است:

جف می‌گوید:

من دیوانۀ رنگ‌های رنگین کمان هستم. (اتاق من از بالا تا پایین با رنگ‌های رنگین کمان رنگ‌آمیزی شده است.) من ایده‌های خیلی زیادی درباره اینکه از چه عناصری در طرحم استفاده کنم، داشتم. اینکه آیا در طرحم برای اژدها چشم بگذارم یا نه؟ یا نحوۀ نمایش سر اژدها چطور باشد؟. در ابتدا من از یک عکس استفاده کردم و روی آن عکس، به صورت دیجیتالی طراحی کردم. من ایده‌های مختلفی را کار کردم ولی در نهایت آن چیزی که بیشتر از همه من را مجذوب کرد، این بود که اسکلت مرده را با استفاده از رنگ‌های با طراوت به زندگی برگردانم.

اما این رنگ‌های جذاب چطور ایجاد شده‌اند؟ با مدادرنگی؟ چطور یک نفر می‌تواند اثری به این زیبایی خلق کند؟ واقعاً این این رنگ‌ها عجیب و محسور کننده است.

من از اسپری رنگ اکریلیک و قلموی نقاشی استفاده کردم. تمرکز من روی استفاده از رنگ‌های سیر و اشباع شده بود که در تضاد با رنگ بی حال و مردۀ استخوان باشد. در اصل من به ویسریون فکر می‌کردم.

نظر شما در مورد این دو اثر چیست؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*