خانه > اخبار > اخبار سریال > نیل دگراس تایسون توضیح می‌دهد که چگونه آتش اژدها ساختمان‌های کینگزلندینگ را نابود می‌کند

نیل دگراس تایسون توضیح می‌دهد که چگونه آتش اژدها ساختمان‌های کینگزلندینگ را نابود می‌کند

هشدار اسپویل برای افرادی که قسمت پنجم را ندیده‌اند.

قسمت پنجم فصل هشت، «ناقوس‌ها»، پر از صحنه‌های مهم بود. اما مهم‌ترین صحنه زمانی بود که دنریس سوار بر دروگون بر فراز کینگزلندینگ، شهر را می‌سوزاند. ما دیدیم که خانه‌های شهر به وسیله آتش اژدها نابود شدند. این باعث شد تا یک سری از طرفداران به این فکر کنند که مگر می‌شود با آتش خانه را نابود کرد؟ نیل دگراس تایسون به ما در این زمینه توضیح می‌دهد.

نیل دگراس تایسون، اختر فیزیکدان و مدیر افلاک‌نمای هایدن با «اینسایدر» درباره دانش پشت این موضوع صحبت می‌کند، و می‌گوید که چطور هوای درون خانه باعث این اتفاق می‌شود.

«اگر شما یک بسته داشته باشید که درون آن هوا هست، و آن را به‌سرعت و ناگهانی گرم کنید، آن بسته تبدیل به یک بمب می‌شود. دروقافع بمب‌ها همین هستند، آن‌ها حجم هوا را به‌سرعت منبسط می‌کنند و یک موج ایجاد می‌کنند.»

او ادامه داد:

«اگر شما اژدها داشته باشید، دیگر تنها حرف از یک لایه آتش نیست. موضوع سر به‌وجود آمدن هوای بسیار گرم است، که این هوا «به شکل فاجعه باری» منفجر می‌شود و همه چیز را نابود می‌کند.»

تایسون اظهار نظرهای دیگری هم کرده بود، او درباره اینکه از قسمت پنجم ناراضی بود صحبت کرده. و اینکه انتظار داشت تیرهای «اسکورپین» در برابر اژدها مؤثرتر باشد:

«من می‌دانم که این سریال قادر است بسیار عمیق‌تر از نشان دادن یک عده آدم باشد که آدم‌های دیگر را می‌کشند. اما از طرفی این نقطه اوج داستان بود، این نبردی بود که هرکسی آن را پیش‌بینی می‌کرد. و شما امیدوار بودید تیر‌های اسکورپین موثر باشند.»

۲ دیدگاه

  1. حالا اون دو تا پت و مت به اینا چقد پول دادن؟
    اگه دستمزدش خوب باشه منم میرم میگم چرا اژدهای نایت کینگ نتونست یه تکه سنگ و جان اسنو رو بترکونه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*