خانه > مقالات > اندازه و شکل دژهای معروف وستروس

اندازه و شکل دژهای معروف وستروس

 

[table style=”1″]
این مقاله توسط یکی از کاربرهای فروم وستروس، King Robert  آماده شده است.
[/table]
 .: وینترفل

وینترفل مجموعه قلعه ی بزرگی است که چند هکتار مساحت را پوشش می دهد و شامل ۲ دیوارعظیم می باشد. روستایی خارج از وینترفل واقع است که وینتر تون نامیده می شود. وینترفل خود دور یک جنگل خدایان قدیمی و بر روی چشمه های آب گرم بنا شده است آب چشمه ها به وسیله لوله کشی درون دیوارها و اتاق ها برده شده و آن ها را گرم می کند که باعث می شود وینترفل نسبت به سایر قلعه های شمالی در زمستان راحت تر باشد.

در داخل دیوارها مجموعه ی وینترفل شامل ده ها حیاط و فضای باز کوچک می باشد. محل تمرین با سلاح درون این حیاط ها جا گرفته است. محوطه داخلی مکان روباز بسیارقدیمی تری است که مکان تمرین کمان اندازی در آن قرار گرفته است. این بخش در کنار برج شکسته است. درون وینترفل قلعه ی داخلی جا گرفته که شامل دژ بزرگ و سالن بزرگ است .

شمال و محل قرارگیری وینترفل

 قلعه ی داخلی
 • دژ بزرگ درونی ترین قلعه و سنگر مجموعه است. این دژ بر روی چشمه های آب گرم طبیعی واقع شده که آن را گرم نگه می دارند. دیوارهای آن از گرانیت ساخته شده اند و به وسیله یک پل سرپوشیده به اسلحه خانه مرتبط شده است. از درون پنجره ی پل سرپوشیده می توان تمام حیاط را دید.
 • سالن بزرگ برای پذیرایی مهمان ها استفاده می شود و جایی است که اعضای خانواده از جمله لرد دور هم جمع می شوند. سالن بزرگ بسیار عظیم است. در بیرون سالن با سنگ خاکستری محصور شده و با پرچم هایی پوشانده شده است. درهای عریض آن از جنس چوب بلوط و آهن بوده، در جلو به حیاط قلعه باز می شود و در عقب به لژ کم نوری می رسد. خود سالن ظرفیت ۸ ردیف میز ۳ پایه را داراست. ۴ ردیف در هر کدام از ۲ طرف راهروی مرکزی. ۵۰۰ نفر در سالن می توانند بشینند. سطح قسمتی از سالن بلند تر از بقیه سالن است که محل قرار گرفتن مهمان های ویژه است. سقف سالن اصلی در جریان غارت وینترفل تخریب شد.
 • سپت یک سپت کوچک برای کتلین تالی توسط شوهرش ادارد استارک ساخته شده است.
حیاط و متفرقه
 • اولین دژ قدیمی ترین قسمت قلعه است. دژی گرد و کم ارتفاع با قطر زیاد که دیگر مورد استفاده نیست. اطراف آن قبرستان قرار دارد که پادشاه زمستان خدمتکارانش را در آن جا دفن کرده است.  لیدی (دایرولف سنسا) در این جا دفن شده است. بالای قلعه گارگویل ها قرار دارند. در هنگام غارت تمام کناره های این قلعه ویران شد.
 • برج شکسته که برج سوخته هم نامیده می شود بلندترین برج نگهبانی وینترفل است. ۱۴۰ سال قبل یک سوم بالایی برج به وسیله رعد از داخل تخریب شده و کسی زحمت بازسازی آن را به خود نداده است. این برج در کنار محوطه قدیمی داخلی قرار گرفته است.
 • جنگل خدایان قدیمی به مدت ۱۰۰۰۰ سال دست نخورده باقی مانده است. ۳ هکتار زمین را پوشانده است. درخت های نزدیک به هم سایبانی متراکم را تشکیل داده است. قلعه ی وینترفل در اطراف جنگل ساخته شده است. در مرکز بیشه یک ویروود (Weirwood:درخت مخصوص خدایان انسانهای نخستین)  باستانی قرار دارد که صورتی در آن حک شده است و بر روی برکه ای از آب سیاه رنگ سایه افکنده است. درون جنگل خدایان از درخت قلب تا پنجره های اقامتگاه مهمان یک چشمه آب گرم زیرزمینی قرار داره که ۳ استخر کوچک را تغذیه می کند و دیواری پوشیده از خزه بر بالای آن ها واقع شده است. جنگل خدایان به وسیله دیوار محصور شده و با یک در آهنی بزرگ و یک در چوبی کوچک قابل دسترسی است.
 • باغ شیشه ای گلخانه ای است که به وسیله چشمه های آب گرم حرارت داده می شوند و تبدیل به مکانی گرم و مرطوب می شود. این محل برای کشت میوه، سبزی و گل مورد استفاده قرار می گیرد.
 • سرداب زیر زمینی وینترفل محلی است که اجساد پادشاهان شمال و لردهای فرماندهی وینترفل دفن شده است. سرداب باریک و طولانی است با ستون هایی که ۲ به ۲ در طول آن واقعند. در بین ستون ها مقبره استارک های وینترفل قرار دارد همانند مرده هایی نشسته بر سریر. شمشیرهایی آهنی در جلوی آن ها قرار گرفته تا مانع پرسه زدن ارواح سرگردان شوند و دایرولف هایی غران بر روی پاهای آن ها. سرداب ها در اعماق زمین قرار گرفته است غار مانند و بزرگتر از مجموعه ی بالای زمین است. سرداب به وسیله پلکان سنگی پیچان و در بزرگی از جنس آیرونوود(نوعی درخت در وستروس که بسیار سخت است و رنگ چوبش سیاه میباشد) که به صورت مورب با زمین قرار گرفته است. پلکان به سمت قسمت هایی قدیمی تر تا پایین ادامه پیدا می کند جایی که پادشاهان باستانی شمال آرمیده اند.
 • برج زنگ پلی وجود دارد که برج زنگ را به آشیانه زاغ ها متصل می کند ولی در جریان غارت وینترفل ویران شده است. این پل سرپوشیده است و طبقه ی چهارم برج را به طبقه دوم آشیانه زاغ ها متصل می کند.
 • برجک استاد در زیر آشیانه واقع است و در هنگام غارت وینترفل ویران شده است.
 • برج کتاب خانه کتاب خانه ی وینترفل را در برمی گیرد. راه پله ای سنگی در خارج آن می پیچد. این برج در هنگام اقدام به قتل برن به منظور فریب دادن نگهبانان به آتش کشیده شد. در هنگام غارت وینترفل برکه ای از بخار در زیر این برج شکل گرفته است.
 • سالن محافظین در امتداد بین برج زنگ به سوی اولین دژ قرار گرفته است.
دیوارهای خارجی

وینترفل مجموعه قلعه ی بزرگی است که چند هکتار مساحت را پوشش می دهد و به وسیله ۲ دیوار گرانیتی عظیم دفاع می شود. بین ۲ دیوار خندقی عریض واقع است. دیوار خارجی ۸۰ فوت و دیوار داخلی ۱۰۰ فوت ارتفاع دارد. چندین برجک محافظ در دیوار خارجی و بیش از ۳۰ برجک محافظ در دیوار کنگره دار داخلی واقع است.

دروازه ی اصلی متشکل از دو سنگر کنگره دار است که در کنار دروازه ای طاقدار با پلی متحرک که به طرف میدان تجارت باز می شود. ۳ دروازه ی دیگر هم وجود دارد. دروازه ی شکارچی در طرف مخالف قلعه و دروازه های شمالی و جنوبی. تونل تنگی در دیوار داخلی قرار داده که نیمی از دور قلعه کشیده شده است که باعث میشود از دروازه ی شمالی تا دروازه جنوبی بدون انقطاع حرکت کرد.

 • دروازه ی شکارچی دروازه ای است که در نزدیکی نگهبان کانال ها و آشپزخانه قرار دارد و مستقیما به سوی دشت و جنگل گرگها باز می شود. بنابراین می توان بدون عبور از وینترتون به درون قلعه آمد و شد کرد.
 • دروازه ی شرقی قسمتی از دروازه ی اصلی است و در دیوارهای داخلی شرقی قرار گرفته است. این دروازه به سوی دروازه ی شاهی واقع در دروازه ی بیرونی باز می شود و به سوی جاده شاهی هدایت می شود.

وینترتون دلیل نامیدن این منطقه به وینترتون این است که در تابستان ها غالبا خالی از سکنه است و مردم عادی در زمستان ها در این جا جمع می شوند. در خارج از دیوارهای وینترفل واقع است. میدان تجاری آن متشکل از اصطبل های چوبی برای تاجرین است. خیابان های آن گلی است و ردیفی از خانه هایی از جنسه کنده ی درخت و سنگ برهنه در آن واقع است. در تابستان از هر ۵ خانه یکی مورد استفاده است اما با رسیدن زمستان همه پر می شوند. جاده ی شاهی در بیرون از وینترتون واقع است و از شرق وینترفل می گذرد. مهمانخانه ای در وینترتون قرار دارد.

1.دروازه ی شمالی۲٫برج شکسته۳٫باغ شیشه ای۴٫ سرداب ها ۵٫اولین دژ۶٫جنگل خدایان۷٫ سالن محافظین ۸٫دروازه شرقی۹٫اسلحه خانه۱۰٫دروازه ی شکارچیان۱۱٫ لانه ی سگها۱۲٫ سرای مهمان ها ۱۳٫ پل واصل اسلحه خانه و دژ بزرگ۱۴٫ دژ بزرگ۱۵٫ برجک استاد۱۶٫ آشپز خانه۱۷٫حیاط۱۸٫ برج زنگ۱۹٫ برج کتابخانه ۲۰٫سپت ۲۱٫اصطبل ۲۲٫سالن بزرگ ۲۳٫آهنگری۲۴٫دروازه جنوبی

 .: هارن هال

این قلعه شامل ۵ برج است و در ابعاد حیرت آور و با دیوارهای غول پیکر ساخته شده است. دیوارها فوق العاده ضخیم اند و اتاق ها در ابعادی ساخته شده که برای غول ها راحت تر از انسان ها است. زمین های مایملک این قلعه جز ثروتمندترین ها در وستروس است از جمله قطعه ی بزرگی از زمین های سبز حاصلخیز.

مساحت هارن هال ۳ برابر وینترفل است و ساختمان ها چنان بزرگتر است که به سختی می توان این ۲ را با هم مقایسه کرد.اصطبل آن ظرفیت ۱۰۰۰ اسب را دارد و جنگل خدایان آن ۲۰ هکتار مساحت دارد و آشپزخانه هایش به بزرگی سالن بزرگ وینترفل است .

با این وجود قسمت اعظم هارن هال رو به ویرانی گذارده است. ونت (House Whent) تنها از یک سوم پایینی ۲ تا از ۵ برج هارن هال را استفاده می کردند و گذاشتند بقیه رو به ویرانی بگذارد. دهها سال است که کسی به قسمت های زیادی از قلعه پا نگذارده است. خفاش ها در بالایی بعضی از برج ها به فراوانی پیدا می شوند.

دیوارها و برج ها

دیوارهای غول پیکر خارجی به بلندی و عظمت صخره های کوهستان است. از بالای برج و بارو عقرب های چوبی و آهنی (بالیستاها) به کوچکی عقرب های معمولی به نظر می رسند. دروازه ی هارن هال به بزرگی دژ بزرگ وینترفل است و سنگ هایش رنگ و رو رفته و ترک خرده اند. از بیرون دروازه تنها بالای ۵ برج را می توان دید زیرا ارتفاع دیوارها منظره ی آن ها را پوشانده است. از بین پنج برج کوتاه ترین آنها ۱٫۵ برابر بزرگتر از بلندترین برج وینترفل است. با این وجود هیچ کدام از برج ها کاملا سالم نیست. برج ها خمیده، ورم کرده و ترک خرده بر اثر ذوب سنگ توسط اژدهاهای تارگرین در چند قرن قبلند. نام های اصلی برج ها با مرگ هارن سیاه از بین رفته اند.

نام فعلی این ۵ برج به شرح زیر است :

 • برج وحشت
 • برج بیوه که به وسیله یک پل سنگی به برج کینگسپایر متصل است. در زیر آن زندان بزرگی وجود دارد که زندانی ها را در آن نگه می دارند .
 • برج ناله در طبقه همکف آن انبار واقع است و در زیر آن خزانه ای غارمانندی قرار دارد.
 • برج ارواح دروازه ی عقب قلعه و سپت ویران شده نزدیک آن قرار دارد.
 • برج کینگزپایر محل اقامت حاکم قلعه درون آن واقع است.

دروازه های شناخته شده:

 • دروازه ی اصلی دیوارها چنان در این دروازه ضخیمند که برای رسیدن به طرف دیگر دیوارباید بیش از دهها حفره ی مرگ را رد کرد.
 • دروازه ی شرقی کوچکتر از دروازه ی اصلی است و در نزدیکی برج ارواح قرار دارد.
متفرقه
 • سالن صد شومینه سالن بزرگ قلعه است و در حقیقت ۳۴ یا ۳۵ شومینه دارد و گفته می شود که ظرفیت یک لشکر را دارد. سطح آن لوحه های سنگی صیقلی است و پله هایی برای رسیدن به دو لژ بالاتر را دارد.
 • آشپزخانه در یک ساختمان سنگی گرد با سقف خمره ای شکل واقع است. این ساختمان فقط متعلق به مطبخ است و به بزرگی سالن بزرگ وینترفل است.
 • سالن سربازخانه بر بالای اسلحه خانه واقع است و جایی است که سربازها غذایشان را صرف می کنند.
 • اسلحه خانه در زیر سربازخانه واقع است و در آن کوره های آهن گری وجود دارد.
 • جنگل خدایان مساحت ۲۰ هکتار را شامل می شود. نهر کوچکی در آن جاریست. درخت قلب آن دارای چهره ای زشت و پر از نفرت است با دهانی تاب خورده و چشمانی شعله ور. این بیشه در میان محوطه قرار دارد و با سالن سربازخانه و اسلحه خانه همسایه است.
 • حیاط فلو استون محل تمرین سربازان و مشق نظامی در این جا واقع است. سطح ناصافی دارد و در نزدیک برج ناله واقع است. لژی سرپوشیده در بالای آن با شکل طاقدار وجود دارد.
 • چاله ی خرس ۱۰ یارد طول و ۵ یارد عرض دارد. دیوار آن سنگی و سطح آن شنی است. ۶ ردیف سکوی مرمر دور آن قرار دارد. محل چاله ی خرس در محوطه میانی واقع است.
 • حمام خانه اتاقی است با سقف کم ارتفاع با وان های سنگی عظیمی که مطابق مدل شهرهای آزاد ۶ یا ۷ نفر همزمان می توانند از آن استفاده کنند.
.: ردکیپ

قلعه سرخ از سنگ قرمز ساخته شده است و ۷ برج استوانه ای شکل عظیم دارد که هرکدام تاجی از استحکامات آهنی دارند. دیوارهای عظیمی اطراف ردکیپ را پوشانده اند که حاوی سنگرها و کنگره هایی برای تیراندازان هستند. دیواره های عظیم سنگی که برخی تا ۴ فوت ارتفاع دارند لبه ی بیرونی بارو های دیوار را حفاظت می کند. جایی که معمولا سر خائنان را بر تیر های آهنی می زنند اغلب بین کنگره های بالای دروازه است. دروازه های عظیم قلعه از جنس برنزند و در پشت آن ها درهای مشبک فلزی قرار دارد به همراه در عقب کوچکی در نزدیکی. اطراف قلعه سنگ فرش شده است. درون قلعه پر از حیاط های کوچک داخلی، سالن های طاقدار،پل های سرپوشیده،سربازخانه ،انبارغله و سیاهچال است.

در داخل قلعه تخت آهنین مقر پادشاه قرار دارد به همراه چندین سالن دیگر از جمله سالن بزرگ و سالن رقص ملکه. یادگارهایی از آثار تارگرین ها از جمله نمونه های گرد و خاک گرفته ای از زره های سیاه و جمجمه ی اژدها در راهروها قرار دارد. در ها از جنس چوب بلوط با لولاهای آهنی هستند. برای خنک نگه داشتن هوا سطح زمین را با حصیر پوشانده اند. روی هم رفته قلعه ی سرخ چندان بزرگ نیست و از وینترفل کوچکتر است.

مکان های خاص
 • دژ میگور یک قلعه ی عظیم ۴ گوش است که در قلب قلعه ی سرخ قرار گرفته است. با دیوارهایی به ضخامت ۱۲ فوت و خندقی خشک با ردیفی از نیزه های آهنی. دژ میگور به شکل قلعه در قلعه است. اقامتگاه سلطنتی در دژ میگور قرار دارد. اتاق خواب شاه ۲ شومینه دارد.
 • اتاق رقص ملکه این دژ شامل سالن رقص ملکه است که تنها ۱٫۵ برابر بزرگتر از سالن کوچک در برج دست است. این سالن ۱۰۰ صندلی دارد و طاقچه های آن پوشیده از آینه های نقره ای است که باعث می شود مشعل ها دو برابر روشنتر بدرخشند. سطح دیوار ها را با چوب های گران قیمت حکاکی شده مزین کرده اند. سالن دارای لژی است بالاتر از سطح اصلی. پنجره های طاقدار بلندی بر دیوار جنوبی قرار دارند.
 • برج دست برج دست اقامتگاه دست پادشاه است. سالن کوچک آن اتاقی دراز با سقف طاقدار و نیمکت هایی با ظرفیت ۲۰۰ نفر. اطاق شرفیابی آن به اندازه اطاق شاه نیست. اما با فرش های میری آویزه های دیواری و پنجره ای طلایی رنگ مزین شده که به آن حسی از صمیمیت می دهد. این برج همچنین دارای اطاق آفتاب گیر و جامه دان است. برج دست پنجره های بلندی دارد. این برج به دستور ملکه سرسی در سال ۳۰۰ توسط آتش فناناپذیر تا زمین سوخت. میس تایرل در نظر دارد تا یک برج دست دیگر با اندازه ی ۳ برابر برج قبل بسازد.
 • طاق دوشیزه یک دژ دراز با سقفی از جنس لوح سنگی است که در پشت سپت سلطنتی واقع شده است . ورودی آن ۲ در بلند حکاکی شده است. بیلور مقدس در هنگام رسیدن به تخت، خواهرانش را در این جا زندانی کرد تا از شر افکار وسوسه آور رها شود.
 • برج شمشیر سفید شامل اتاق هایی برای اعضای گارد شاهی است. این برج ساختمانی بلند و باریک است که در گوشه ی قلعه ساخته شده و نمایی بر خلیج دارد. سالن اصلی آن اتاقی است سفید رنگ و مدور به نام اتاق گرد دارای سنگ هایی سفیدکاری شده و پرده های پشمی سفید که در طبقه اول قرار گرفته است. میز بزرگ سفید رنگی از جنس ویروود و به شکل سپر با هفت صندلی محل گردهمایی اعضا است. در زیرزمین آن سلاح ها و زره ها نگه داری می شوند. در طبقه های دوم و سوم اتاق های کوچک خواب ۶ نفر از اعضا قرار دارد. بالاترین طبقه محل اقامت فرمانده گارد پادشاهی است. اتاق فرمانده ساده اما وسیع است و در ارتفاعی بالاتر از دیوارهای بیرونی قرار دارد.
 • سالن بزرگ اتاق تخت پادشاه است. سریر آهنی بر فراز شاه نشینی آهنی با پله هایی بلند و باریک قرار دارد. فرشی دراز تا در بزرگ برنز و بلوط سالن امتداد یافته است. خود سالن غارمانند است و ظرفیت ۱۰۰۰ نفر را دارد. امتداد آن شمالی جنوبی است. با پنجره هایی باریک در بالای دیوارهای شرقی و غربی. در گذشته جمجمه ی اژدهاهای تارگرین دیوارها را تزئین کرده بود که به دستور رابرت براتیون در ابتدای سلطنتش با پرده هایی با نقشی از شکار عوض شدند. بعدها جافری دستور برداشتن پرده ها را داد.
 • قدمگاه خائنین برجی خپل و نیمه گرد است که در ورودی سیاهچال ها قرار گرفته است. در طبقه بالا سلول هایی برای نگه داشتن زندانیانی خاص در درجه ای از راحتی قرار گرفته است. ورودی سیاه چالها در طبقه همکف قرار دارد با سیاهچال هایی در زیر برج. بین ۲ زندان اتاق های عدالت پادشاه وجود دارد.که اتاق  زندانبان و لرد اعتراف گیر از آن دست هستند.
 • سیاهچال قلعه ی سرخ ۴ طبقه دارد. در بالاترین طبقه سلول هایی با پنجره های مرتفع باریک قرار دارد که مجرمان عادی با هم در آن نگه داشته می شوند. طبقه ی پایین تر سلول های اختصاصی کوچکتری برای زندانی های نجیب زاده دارد که فاقد پنجره است. سلول های طبقه پایین تر از آن که سلول های سیاه نامیده می شوند باز هم کوچکترند و درهای چوبی دارند تا هیچ نوری وارد نشود. این سلول ها مختص زندانیان خطرناک تر و وحشی ترند. پایین ترین طبقه برای شکنجه ساخته شده است. گفته می شود راه رفتن در پایین ترین طبقه در تاریکی امن تر است زیرا چیزهایی وجود داند که ادم آرزوی دیدنشان را ندارد.
 • مسیرهای مخفی قلعه ی سرخ شبکه ای از مسیرهای مخفی و تونل ها را دارد. میگور این راه ها را برای فرار سریع تر در زمانی که دشمنان به او دست یابند، ساخت. این تونل ها پر از تله است. بعضی از تونل ها از سنگ و برخی با چوب ساخته شده اند. برخی آن قدر کوچکند که یک مرد بزرگ باید در آن ها بخزد. برخی آن قدر به اتاق های دیگر قلعه نزدیکند که یک فرد مخفی می تواند در آن ها استراق سمع کند. یکی از مسیرهای مخفی از اتاق خواب  دست پادشاه به بیرون راه دارد. اتاق خواب واریس شامل یک اهرم مخفی است که باعث می شود لوحه سنگی حرکت کند و راه پله ای پدیدار شود. همچنین راهی مخفی وجود دارد که از قلعه ی سرخ به طرف صخره های رو به روی دریا امتداد می یابد.
 • جنگل خدایان قلعه ی سرخ شامل یک هکتار نارون قرمز است. درخت های سیاه پنبه و توسکا با منظره ای از بلک واتر راش. درخت قلب بلوطی است عظیم که شاخه هایش با تاک هایی اسموک بری در هم تنیده اند.
 • سپت سلطنتی قلعه ی سرخ پنجره هایی کریستالی بر بالای دیوارها دارد. هفت تندیس دارد هر یک برای هر کدام از جلوه های خدایان هفت. سپت در جلوی طاق دوشیزه واقع است.

جمجمه ی اژدهاها در زیرزمین های ردکیپ

 .: ریورران

ریورران قلعه ای ۳ گوش و مستحکم است. ۲ سمت قلعه را رودخانه در بر گرفته است و در برابر یک سوم قسمت غربی قلعه یک خندق دست ساز بزرگ ساخته شده است. در زمان خطر دریچه های تخلیه می توانند باز شوند تا خندق عریض پر شود و قلعه از هر ۳ طرف با آب احاطه گردد و ریورران تبدیل به یک جزیره شود. در این صورت ریورران عملا غیر قابل نفوذ می شود.

این قلعه دارای دیوارهای سنگ ماسه ای است که عمود بر فراز آب برخاسته اند.  برج و باروها کنگره دارند و دارای حلقه های تیراندازی اند. برج های آن بر ساحل های رو به رو تسلط دارند . در درون قلعه دژ قرار دارد کاملا محافظت شده و پر از نگهبان. ریورران توانایی آن را دارد که غذای ۲ سال مردان و اسب ها را در خود جای دهد. یک پادگان ۲۰۰ نفره بیش از نیاز ریورران در اکثر شرایط است.

دژ داخلی ۳ گوش است مانند خود ریورران و اتاق آفتاب گیر لرد هم ۳ گوش است با بالکونی برجسته و سنگی در گوشه ی شرقی. اتاق آفتاب گیر با پلکانی مارپیچ قابل دسترسی است.

سالن بزرگ جایی است که  شورای بزرگ تشکیل می شود و تخت تالی ها در آن قرار دارد. اتاق کاری خصوصی بر بالای سالن بزرگ است با سریری برای لرد و زنگ هایی برای صدا زدن مستخدمین.

سیاه چال های ریورران بی پنجره اند با درهایی سنگین از جنس چوب و آهن.

برج چرخ چرخ آبی بزرگ درون آن قرار دارد که با جریان آب رود  تامبل استون به چرخش در می آید. گل پیچکی دور آن رشد کرده است در زیر آن پیچ خورده و امتداد آن تا آب های نامتلاطم رسیده است.

دروازه ی آب طاقی عریض و درب مشبک آهنی سنگینی دارد که زنگار نیمه ی پایین آن را سرخ کرده است. و چون نیمی از آن زیر آب است چنین نامیده شده است. برای عبور از آن باید از قایق استفاده کرد. قایق های بسیاری در کنار دروازه ی آب بسته شده اند. پلکان آبی بیلی پایین را به قلعه متصل کرده اند.

جنگل خدایان باغی درخشان و روح پرور است با چوب سرخ ها، گل ها، لانه ی پرندگان و نهرها. مانند همه ی جنگل های خدایان جنوبی .ویروودآن بیش از هزار سال قبل قطع شده است.

سپتِ ریورران ساختمانی ۷ وجهی ماسه سنگی است. به وسیله هاستر تالی در میان باغ های مورد علاقه ی همسرش مینیسا ونت ساخته شده است. در داخل سپت تصاویر ۷ مقدس بر مرمر کشیده شده است.

۲۰ دیدگاه

 1. اول اول
  بسیار زیبا بود ممنون

 2. مرسی جالب بود مطالب خسته نباشید

 3. فوق العاده بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  فوق العاده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  خسته نباشید!!!!!!!!!!!!
  لذت بردم! بهتریننی! WESTEROS بهترینی! البته نوع دات ای ار رو گفتما!
  من تو وبلاگم با ذکر منبع مطالبتونو میزارم اگر راضی نیستین بگین همین الان ببندمش!
  راستی مثل این که یه تریلر پخش شده برای فصل ۳! میشه بذارین؟
  ممنووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووون!

 4. واقعا ممنون king Robert عزیز!
  (البته که باید هرشاهی کشورش رو خوب بشناسه! به خصوص قلعه ها رو!)

 5. مثل همیشه عالی

 6. ممنون از King Robert عزیز بابت این مقاله عالی.
  دستت درد نکنه

 7. پس استورمزاند کوش؟

  • در مورد استورمز اند توضیحاتی که توی سایت http://awoiaf.westeros.org اومده خیلی کمه . در مورد ایری توضیحات بیشتره ولی باز هم کمه . ولی این ۴ قلعه با جزئیات زیادتر توصیف شده اند .
   من خودم هم خیلی دوست داشتم کسترلی راک یا استورمزاند رو اضافه کنم ولی منبع کافی وجود نداشت .

 8. جناب King Robert ! بابت زحماتتون برای این مقاله ارزشمند ، سپاسگذارم .
  قلمتان همواره در حال رقص و طرب :دی

 9. پس قلعه ارن‌ها کوش؟

 10. خیلی جالب بود . ترجمه کتاب سوم رو کی میزارید؟

  • در مور د کتاب سوم ما هم مثل شما منتظریم.هر وقت که سحر خانوم کار ترجمه رو تموم کردن،روی سایت میاد

 11. احسان رستگاری

  واقعا از این اطلاعات ممنونم خیلی لذت بردم ممنونم

 12. عالی بود. ممنونم

 13. آث میلاااااااان

  کسی میدونه ریکون استارک کجاست

 14. کامنتای اینجا چقد زیر خاکین .
  سحر خانم .?خدا بیامرزش روزگاری ایشون برا هممون فداکاری کردن روحش شاد

 15. هارن هال چند متره ؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*