خانه > اخبار > اخبار سریال > آلیس ریورز کیست؟

آلیس ریورز کیست؟


اسپویل احتمالی اتفاقات آتی

جدیدترین قسمت سریال خاندان اژدها بانوی مرموزی را به مخاطبان معرفی کرد که نقش مهمی در اتفاقات پیش‌ روی دیمون دارد. در قسمت سوم فصل دو بالاخره دیمون به هرنهال می‌رود. این اقدام نه تنها حرکتی تاکتیکی در جهت جنگ پیش رو است، بلکه نگاهی اجمالی درباره هرنهال و نفرینش به تماشاچیان می‌دهد. این زن هنگامی که دیمون با کابوس‌های خویش دست و پنجه نرم می‌کند، خود را به او نشان می‌دهد. او نه‌ تنها در کابوس‌های دیمون، بلکه در اطراف قلعه نیز ظاهر می‌گردد. بانوی مرموز همان آلیس ریورز است، فردی با پیشینه‌ای عظیم‌تر از آنچه تصور می‌شود.

آلیس ریورز دایه‌ی حرامزاده‌ای از خاندان استرانگ بود که در هرنهال اقامت داشت و گمان می‌رفت که ساحره است. او به دلیل قابلیت‌های منحصر به‌ فردش، از جمله دیدن آینده از طریق رویا، ساحره خوانده می‌شد. او در دوران اقامت ایموند در هرنهال همخوابه‌اش بود.

آلیس ریورز در توضیحات کتاب

نام آلیس ریورز در کتاب «آتش و خون» و در داستان‌های «خیزش اژدها» و «شاهدخت و ملکه» ذکر شده است. توصیفات ظاهری او می‌گوید که موهای مشکی بلندی داشت و همواره از سن واقعی‌اش جوان‌تر دیده می‌شد. شایعاتی وجود دارد مبنی بر آنکه او برای حفظ جوانی‌اش در وانی از خون دوشیزگان باکره حمام می‌کرد. در طول داستان رقص اژدهایان او حدود چهل سال سن داشته است. با آنکه به طور حتم تایید نشده، اما در کتاب گفته می‌شود که لیونل استرانگ پدر او بود.

شغل و موقعیت او با توجه به آنکه چه کسی در موردش حرف می‌زند، متغیر است. استاد اعظم مانکان مدعی است که آلیس علاقه‌ی خاصی به معجون‌ها داشته؛ یوستاس بر این باور است که او جادوگری جنگلی بوده؛ در حالی که ماشروم او را دایه‌ی هاروین و لاریس استرانگ می‌نامد. هنگامی که سبزها قلعه‌ی هرنهال را باز پس می‌گیرند، ایموند آلیس را به عنوان همخوابه‌‌ی خود برمی‌گزیند و مدتی بعد، آلیس احتمالاً فرزند او را حامله می‌شود. برخی مدعی هستند که آلیس سعی داشته تا با استفاده از معجون، کریستون کول را نیز مسحور خود کند، اما همه‌ی افراد این موضوع را باور ندارند. رابطه‌ی او و ایموند تا زمان «نبرد بر فراز چشم خدایان» ادامه یافت؛ نبردی میان اژدهایان که آلیس از برج‌های هرنهال تماشایش کرد.

پس از آن آلیس با عنوان «ملکه‌ی ساحره» بر هرنهال حکمرانی کرد. در سال ۱۳۲ پس از فتح، سر تایلند لنیستر، از افراد گارد شاهی، از سر ریجس گرووز و سر دیمون دری خواست که قلعه را پس بگیرند. آن‌ها آلیس را در قلعه یافتند، در حالیکه ادعا می‌کرد بیوه‌ی ایموند است و البته این موضوع هیچ‌گاه تأیید نشد، اما او به آنها فرزندی را نشان داد که مدعی جانشینی تخت آهنین بود.
در پی آن اتفاق، آلیس به قتل ریجس گرووز و نگهداری دوازده گروگان و شکنجه‌ی آنها محکوم شد، برخی می‌گویند او سر ریجس را منفجر کرد. تنها یک پیغام‌رسان از قلعه رهایی یافت، اما آلیس به او هشدار داد که اگر کسی به داستانش بخندد خواهد مرد و هنگامی که داستان را بازگو می‌کرد، یکی از تماشاچیان خندید و مرد بیچاره در دم خفه شد. برخی می‌گویند که اثر انگشتان دستی را بر گلوی او دیده‌اند.

نقشه بر آن بود که با ارتشی بزرگ‌تر به سمت قلعه بروند، اما این نقشه با تب زمستانی‌ سال ۱۳۳ پس از فتح متوقف شد و هیچ‌کس از سرنوشت آلیس ریورز پس از آن اطلاعی ندارد.

آلیس ریورز در سریال خاندان اژدها

نخستین حضور آلیس ریورز در سریال خاندان اژدها در قسمت سوم فصل دوم رقم خورد؛ هنگامی که دیمون به قلعه رسید. لرد استرانگ بی‌درنگ تسلیم شد و به رینیرا تارگرین سوگند وفاداری خورد. آلیس در بک‌گراند صحنه‌ی گفتگوی دیمون و استرانگ دیده می‌شود و بار دیگر، پس از آنکه دیمون رینیرای جوان را در رویای خود دیده و ناگهان خود را در حومه‌ی قلعه می‌یابد، آلیس دوباره پدیدار شده و به او می‌گوید که در این مکان خواهد مرد.

چه کسی نقش آلیس ریورز را بازی می‌کند؟

گایل رنکین بازیگر اسکاتلندی نقش آلیس ریورز را در سریال خاندان اژدها به عهده دارد.
او پیش از این در آثاری همچون «چیزهای بد»، «درخشیدن»، «بزرگترین شومن» و… به نقش‌آفرینی پرداخته است.

۵ دیدگاه

  1. شایعاتی وجود دارد مبنی بر آنکه او برای حفظ جوانی‌اش در وانی از خون دوشیزگان باکره حمام می‌کرد..
    دوشیزگان باکره یعنی چی؟ دوشیزه همون باکره است دیگه

  2. رادیو وستروس چی شد؟ بچه‌ها کجان؟ پوریا و کوروش و محدثه و نگین کجان؟ دیگه پادکست تهیه نمیشه؟

  3. جواب بدین. کانال تلگرامتون چی شد؟ منقرض شدین؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*