خانه > اخبار > اخبار سریال > چرا دکورهای صحنۀ فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت به همان شکل حفظ شده‌اند؟

چرا دکورهای صحنۀ فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت به همان شکل حفظ شده‌اند؟

بیشتر از سه ماه از پایان فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت گذشته است. این فصلِ سریال یک پروژۀ عظیم بود که نیازمند صحنه‌آرایی و دکورهای بزرگ، پرهزینه و با عظمتی بود. به‌خصوص در لوکیشن‌های وینترفل و مقر پادشاهی.

اما با گذشت ماه‌ها از پایان فیلمبرداری سریال، بخش عمدۀ این صحنه‌ها و دکورها به همان صورت حفظ شده‌اند.

درابتدا اجازه دهید نگاهی به دکورهای لوکیشنِ وینترفل در دهکدۀ MoneyGlass در ایرلند شمالی بیندازیم:

سکانس‌های مربوط به وینترفل درطول فصل‌های مختلف سریال در مکان‌های مختلفی فیلمبرداری شد. برای مثال قلعۀ وارد در کانتی‌داونِ ایرلند شمالی، یکی از مکان‌های فیلمبرداریِ سکانس‌های وینترفل در فصل‌های قبلی بود.

ولی برای فصل هشتم، سازندگان می‌خواستند پایگاهِ استارک‌ها را دقیق‌تر و با جزئیاتِ بیشتری نشان دهند بنابراین آن‌ها سازه‌ها را خیلی بیشتر کردند و جزئیاتِ زیادی به آن‌ها اضافه کردند.

این سازه‌ها در حال حاضر حصارکشی شده و بازدیدکنندگان امکان ورود به آن‌جا را ندارند ولی دکورهای صحنه به همان شکل در آنجا حفظ شده‌اند.

علاوه‌براین، HBO دکورهای سنگین و ثابتِ زیادی را برای صحنه‌های مقر پادشاهی، در استودیو تایتانیکِ بلفاست ساخته است. علی‌رغم تمام آسیب‌ها و تخریب‌هایی که بعد از فیلمبرداریِ حملۀ دنریس، سوار بر دروگون در اپیزود «ناقوس‌ها» به آن‌ها وارد شد، به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها این سازه‌ها جمع‌آوری شوند.

ولی سازه‌های بیرونیِ استودیو لینن‌میل در روستای کوربست بَن‌بریج، جمع آوری شدند. سکانس‌های زیادی در این مکان فیلمبرداری شده بود. از سکانس‌های ریورران گرفته تا نبردِ دریاییِ گریجوی‌ها در فصل هفتم.

بنابراین با توجه به این موضوعات چرا این دکورها همچنان حفظ شده‌اند؟

ساده‌ترین توضیحی که می‌توانیم مطرح کنیم این است که تیم اجرایی هنوز به مرحلۀ تخریب این صحنه‌ها نرسیده است ولی بعید به نظر می‌رسد که آن‌ها اساساً برنامۀ تخریبِ این دکورها را داشته باشند.

درمورد سازه‌های دکوریِ مقر پادشاهی مدت‌ها قبل از پایان فیلمبرداری، در خبرها شنیده بودیم که آن‌ها درنظر دارند این مجموعه را به عنوان یک جاذبۀ گردشگری حفظ کنند. استودیوهای لینن‌میل برگذار کنندۀ اصلیِ تورهای گردشگری لوکیشن‌های سریال بازی تاج و تخت خواهند بود. بنابراین دور از ذهن نیست که در آینده توریست‌ها از لوکیشنِ وینترفل هم بازدید کنند. شاید این دکورها برای بازدیدِ توریست‌ها در آینده، حفظ شده‌اند و درنهایت درهای آن برای عموم بازدیدکنندگان باز خواهد شد.

یک احتمال دیگر هم وجود دارد و آن استفاده از این دکورها برای سریال‌های بعدی است. اخیراً HBO فیلمبرداریِ پایلوتِ پیش‌درامدِ سریال بازی تاج و تخت را به پایان رساند. داستانِ این پیش‌درامد به هزاران سال قبل از وقایع بازی تاج و تخت برمی‌گردد. یعنی قبل از اینکه خیلی از قلعه‌ها و شهرهایی که ما می‌شناسیم (از جمله مقر پادشاهی) ساخته شوند (هرچند وینترفل در آن زمان وجود داشته است).

با این وجود سازندگان این پیش‌درآمد همچنان می‌توانند هرکدام از این مکان‌ها را تغییر کاربری دهند و برای لوکیشن‌های دیگری از آن‌ها استفاده کنند. حتی اگر آن‌ها در این پیش‌درامد نمایش داده نشوند.

علاوه بر این به یاد داشته باشید که HBO در نظر دارد پیش‌درآمدهای دیگری هم از سریال بازی تاج و تخت بسازد. دست‌کم اگر صحبت‌های جورج آر. آر. مارتین را ملاک قرار دهیم.

همانطور که در خبرها دیده بودیم، خالقِ نغمۀ یخ و آتش اخیراً اعلام کرد که پیش‌درآمدهای دیگری که بخش عمدۀ آن‌ها از کتاب آتش و خون است (کتابی با موضوع تاریخچۀ خاندان تارگرین که در نوامبر چاپ شد)، ساخته خواهند شد. این کتاب در میان اتفاقات دیگر، داستانِ اشغال وستروس توسط اگان تارگرین را روایت می‌کند که در زمانی اتفاق افتاد که اکثر سرزمین‌هایی که ما می‌شناسیم و به آن‌ها علاقمندیم وجود داشته‌اند. درمورد مقر پادشاهی هم باید بگوییم که در آن زمان درحال ساخته شده بوده است و شاید امکان استفادۀ مجدد از سازه‌های دکوریِ آن وجود داشته باشد.

بنابراین زمانی که تخریب و جابجاییِ این سازه‌ها مطرح می‌شود، HBO به نوعی در یک وضعیتِ تعلیق و انتظار قرار می‌گیرد. آن‌ها منتظرند تا مشخص شود کدام پایلوت‌ها موفقیت‌آمیز خواهند بود و ساخت سریالِ آن‌ها تصویب خواهد شد.

با توجه به هزینۀ سنگین ساخت این دکورها، این موضوع منطقی به نظر می‌رسد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*