امیلیا کلارک

(تغییرمسیر از Emilia clarke)
امیلیا کلارک
Emilia clarke photo.jpg

نقش دنریس تارگرین
ملیت انگلیسی
تولد در 1 می 1987 در لندن، انگلستان
فصل(ها) فصل 1|فصل 2|فصل 3|فصل 4
تعداد قسمتها 25

امیلیا کلارک در ۱ می سال ۱۹۸۷ در لندن به دنیا آمد و در برکشایر بزرگ شد. او اکنون ۲۶ سال سن دارد. پدر او مهندس صدا در تئاتر و مادرش یک تاجر است و برادر کوچکش هم در دانشگاه در رشته ی سیاست مشغول به تحصیل است. علاقه ی امیلیا به بازیگری از سن ۳ سالگی وی اغاز شد وقتی که وی نمایش موزیکال Boat را دید، نمایشی که پدرش در همان زمان در ان مشغول به کار بود. او در مدرسه سنت ادوارد در شهر آکسفورد بین سال های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۵ و سپس در مدرسه ی سنت انتونی به تحصیل پرداخت. بعد او به مرکز درام لندن رفت و در سال ۲۰۰۹ فارغ التحصیل شد.

حرفه

امیلیا کلارک در نقش دنریس تارگرین در سریال بازی تاج و تخت
امیلیا کلارک در نقش سالی در فیلم spike Island

کار های ابتدایی امیلیا شامل ۲ اجرا در سنت ادوارد، ۱۰ اجرا در مرکز درام لندن، بازی در محصول شرکت Angels به نام Sense در سال ۲۰۰۹ و بازی در تبلیغی برای نیکوکاری در سال ۲۰۰۹ می شود. اولین نقش تلویزیونی وی در نقش ساسکیا مایر در اپیزود سال ۲۰۰۹ مجموعه ی Doctors بود. او سپس در سال ۲۰۱۰ در نقش ساوانا در فیلم Triassic Attack به ایفای نقش پرداخت. مجله ی Screen International او را به عنوان یکی از ستاره های آینده ی بریتانیا نامید.


در سال ۲۰۱۰ او در نقش دنریس تارگرین در مجموعه ی فانتزی قرون وسطایی بازی تاج و تخت محصول شبکه ی HBO که بر اساس مجموعه رمان های نغمه ای از اتش و یخ نوشته ی جرج آر. آر. مارتین ساخته شده به ایفای نقش پرداخت. او به جای بازیگر انگلیسی تمزین مرچنت که به دلایل افشا نشده ای کنار گذاشته شد در این مجموعه بازی کرد. پخش این سریال از ماه اپریل ۲۰۱۱ آغاز شد و با بازخورد های مثبتی رو به رو شد. امیلیا در سال ۲۰۱۱ برنده ی جایزه ی اوی نقش مکمل زن برای بازی در نقش دنریس تارگرین شد. او همچنین در سال ۲۰۱۳ برای بازی در مجموعه ی Primetime Emmys نامزد شاخص ترین بازیگر نقش مکمل زن شد. امیلیا در سال ۲۰۱۲ در فیلم Spike Island ظاهر شد، فیلمی که به خاطر لوکیشن فیلم Stone Roses در سال ۱۹۹۰ نام گذاری شده است. بین ماه های مارچ و اپریل ۲۰۱۳ امیلیا در نقش اصلی گولیتلی مقدس در محصول Broadway به نام Breakfast at Tiffany به ایفای نقش پرداخت. در ماه می سال ۲۰۱۳ اعلام شد که وی به لیست بازیگران فیلم Garden of Last Days ملحق شده است.

زندگی شخصی

امیلیا در سپتامبر ۲۰۱۲ اعلام کرد که با ست مک فارلین نامزد کرده است. در مارچ ۲۰۱۳ نیز اعلام شد که ان ها به رابطه ی خود با یکدیگر پایان داده اند.