خانه > مقالات > ۱۰ بازیگر برتر سریال بازی تاج و تخت

۱۰ بازیگر برتر سریال بازی تاج و تخت

سریال بازی تاج و تخت یادآور ۸ سال باورنکردنی در تاریخ تلویزیون است و این کار بدون کمک بازیگران فوق العاده این سریال هرگز انجام نمی‌شد.

در طول این سال‌ها سریال بازی تاج و تخت شخصیت‌های زیادی را به ما معرفی کرده است. این سریال یکی از پربازیگرترین سریال‌های تلویزیون است. (شاید پربازیگرترین سریال تاریخ تلویزیون). با شخصیت‌هایی که یکی یکی می‌میرند و شخصیت‌های جدیدی به جای آن‌ها می‌آیند. طرفداران سریال نظرات مختلفی درباره اینکه چه عواملی باعث می‌شوند که یک شخصیت مثبت، مثبت باشد (مثل ند استارک) و یا چه عواملی باعث سقوط یک شخصیت می‌شوند (مثل مارهای سند، از کاری که سریال در این مورد با شما کرد متأسفم). خیلی از این عوامل به بازی بازیگران جلوی دوربین بستگی دارد که سریال در این مورد از هر جهت سرآمد است. یک بازیگر خوب حتی می‌تواند شخصیتی که در فیلم‌نامه خیلی بد ساخته شده را جذاب جلوه دهد و زمانی که شخصیتی در فیلمنامه خوب ساخته و پرداخته شده باشد، بازیگر با بازی خوبش، آن شخصیت تا بلندترین ارتفاعات اوج می‌دهد درحالیکه بازیگران ضعیف فقط حسادت می‌کنند.

از نظر شما کدام یک از شخصیت‌های سریال بازی تاج و تخت را نمی‌توانستیم با بازی بازیگر دیگری ببینیم؟

در مورد کدام یک از بازیگران شنیدیم که برای آن نقش انتخاب شدند و بلافاصله فیلمبرداری کردند؟ مصداق این جمله: «می‌دانستم که آن‌ها در سریال از او استفاده می‌کنند»

از طرف دیگر کدام یک از بازیگران بی مصرف هستند و بودنشان ضروری نیست؟ شاید کیت هرینگتون واقعاً یک جان اسنوی عالی است. ولی این غیر ممکن نبود اگر بازیگر دیگری لباس سیاه می‌پوشید و این نقش را بازی می‌کرد. از این جهت سریال کاملاً ظاهری و شکلی است بنابراین این خیلی سخت نبود که تعداد زیادی از بهترین بازیگران در وستروس جمع شوند. می‌توانیم مثال‌های شایسته و قابل احترام زیادی را ذکر کنیم. مثل جان بردلی در نقش سمول تارلی کنجکاو و مهربان یا جک گلیسون در نقش جافری باراتیون دیوانه. نتیجه نهایی سریال واقعاً عالی بود.

ما در این مقاله ۱۰ نفر از بهترین بازیگران این سریال فوق العاده را معرفی می‌کنیم:

۱۰- لیام کانیننگهام (داوس سی‌وُرث)

از آنجاییکه سریال‌ها ملزم نیستند دقیقاً برطبق خط داستانی کتابی که از آن اقتباس شده‌اند پیش بروند، اینکه شخصیتی را دقیقاً مطابق با آنچه که در کتاب بوده ببینیم خیلی باعث خوشحالی است. لیام کانیننگهام زمانی که کیسه محتوی انگشتان بریده‌اش را بر گردنش آویخت و دست راست استنیس باراتیون شد، در نقش داوس سی‌وُرث همین کار را انجام داد. او جذبه، خردمندی و درایت لازم را در نقش یک قاچاقچی نجات یافته به خوبی نشان داد. به نظر می‌رسد که او آگاهی خیلی خوبی به انگیزه‌های این شخصیت دارد و واقعیت سخت و طاقت فرسای زندگی را با یکی از نادرترین قلب‌های مهربان در وستروس ترکیب کرده است. هرچند ما نمی‌توانیم به اندازه کافی این مهربانی ر دریافت کنیم. اگرچه این امکان پذیر بود که نقش داوس را بازیگر دیگری بازی کند اما به نظر می‌رسد کانیننگهام دقیقاً همان داوسی است که مارتین در نظر داشته.

کانینگهام پیشینه‌ای دارد که دقیقاً او را برای ایفای نقش داوس آماده کرده است. او یک بازیگر کهنه کار هم در تلویزیون و هم در سینما است. او نامزد دریافت جوایز بسیار زیادی شده است (شاید بیشترین تعداد جایزه برای یک نقش تا این لحظه). او اخیراً در مصاحبه با جی.کیو توضیح داده است که هنگامی که برای اولین بار از او برای بازی در سریال بازی تاج و تخت دعوت شده بود، او اصلاً راغب به بازی در این سریال نبوده:

«آن‌ها با من تماس گرفتند و گفتند: در این سریال اژدهایان هستند و من همانجا جواب دادم: «تا همینجا بسه، من نیستم» اما  آن‌ها گفتند این سریال برای HBO است و من گفتم فیلمنامه را برایم بفرستید»

آیا این فقط برای داوس عادی است که قدرت جادو را زیر سؤال ببرد ولی به نوع مخصوصی از قدرت بچسبد؟ این را به عهده لیام کانیننگهام بگذاریم تا ذهنیتی کاملاً هماهنگ با نقش سر داوس داشته باشد.

۹- دایانا ریگ (اولنا تایرل)

بیشتر شخصیت‌ها در سریال بازی تاج و تخت چندلایه هستند ولی چند شخصیت بیشتر از دیگر نقش‌ها پیچیده و لایه لایه هستند. ایفای نقش اولنا تایرل، معروف به ملکه خارها برای هر بازیگری اضطراب آور و ترسناک است. چون این شخصیت باید هوش و ذکاوت، حس شوخ طبعی، بی‌رحمی، قدرت، راستی و صداقت و رازآلود بودن را در نقش خود نشان دهد. این واقعاً یک نقش متفاوت است و ایفای آن از عهده هر بازیگری برنمی‌آید.

دایانا ریگ به تمام معنا یک الهه تمام عیار برای رهبری خاندان تایرل بود. شاید طرفداران متعصب خیلی ریگ را تأیید نکنند ولی مطمئن باشید او از هر جهت یکی از مناسب‌ترین بازیگران برای ایفای این نقش پیچیده است.

ریگ در سال ۱۹۳۸ متولد شد و چند دهه قبل از سریال بازی تاج و تخت، پا به صحنه سینما و تلویزیون گذاشت. او به خاطر ایفای نقش‌های مقتدر و مبارزه‌جو معروف شد. ایفای این نقش‌ها به او سرسختی و اقتدار لازم برای بازی در نقش زنان سرکشی مثل اولنا را دادند.

همه داستان‌ها و نقش‌ها به نحوی پیوندی با زندگی واقعی دارند، اولنای محبوب ما هم این چهره رازآلود و عمیق خود را مدیون نقش‌های بسیار زیادی است که دایانا ریگ در طول سالیان بازی کرده است. نقش‌های زیادی از زنان زیبا و قدرتمندی که جنایت و جاسوسی در خون آنهاست. درواقع می‌توانیم او را به نوعی مثل یک جیمز باند دختر درنظر بگیریم همانطور که در سریال جنایی انتقام جویان (Avengers, 1964-1969) در نقش یک فرمانده قدرتمند و سرسخت ظاهر شد. بنابراین خیلی ساده است که ببینیم او چطور در آینده به استاد دوز و کلک و به طور کلی اولنای گردن کلفت و مرموز تبدیل شد.

روح ملکه خارها در آرامش ابدی باد!

۸- آیدان گیلن (لیتل فینگر)

در حال حاضر او در سریال مرده است ولی برای مدت طولانی لیتل فینگر یکی از مهم‌ترین بازیگران قدرت در بازی تاج و تخت بود. اگرچه او هرگز خودش تاجی بر سر نگذاشت ولی او در بازی قدرت استاد بود و می‌توان گفت که تقریباً در هر اتحاد و دشمنی در هفت اقلیم، او نقش پر رنگ داشت.

قدرت زیاد مسئولیت زیاد را هم به همراه می‌آورد. طرفداران کتاب‌های اصلی بازی تاج و تخت انتظارات خیلی بالایی از بازیگری که نقش پتایر بیلیشِ فریبکار و خطرناک را ایفا می‌کند داشتند. خوشبختانه آیدان گیلن ایرلندی خود را بیش از حد لازم در این نقش ثابت کرد.

از نظر جسمی گیلن باید لیتل فینگر را نسبتاً کوتاه‌ قد نشان می‌داد. او قدی در حدود ۱۷۵ سانتیمتر دارد. همیشه یک لبخند کاملاً تنظیم شده بر گوشه لبان او نقش بسته و او همیشه با حرارت در اطراف یک محوطه حرکت می‌کند. خیلی توجهات را به خودش جلب نمی‌کند ولی خودش به همه چیز توجه دارد.

به نظر می‌رسد همه چیز درباره پیشینه شغلی گیلن او را به سمت این نقش هدایت کرده است. قبل از بازی تاج و تخت او خیلی بی سر و صدا نام خود را در رسانه‌ها مطرح کرد و اعتباری برای خود کسب کرد. او نقش‌های به یاد ماندنی زیادی در پروژه‌های بزرگی مثل سریال The Wire و شوالیه تاریکی برمی‌خیزد و همچنین سریال محبوب جوانان، دونده مارپیچ (The Maze Runner) داشته است. این مرد کاملاً درام را درک می‌کند، درکی که او در هفت سال بازی به عنوان پتایر بیلیش به خوبی به دست آورده است.

۷- چارلز دنس (تایوین لنیستر)

صادقانه می‌گویم من هنوز کاملاً متقاعد نشدم که چارلز دنس در زندگی واقعی خودش، تایوین لنیستر نیست!

به این مرد نگاه کنید، مردی با قد ۱۹۰٫۵ سانتیمتر. او بلند بالا و با صلابت است. در نگاه او کوهی از تجربه و اعتماد به نفس نهفته است و اصلاً درک نمی‌کنم که این مردِ با ته ریش چقدر می‌تواند قدرتمند باشد؟. این مرد قطعاً می‌تواند یک امپراتوری را اداره کند.

غیر از ظاهر فیزیکی، چالز دنس به خوبی می‌داند که تایوین لنیستر بودن یعنی چه. هر جمله او حساب شده است. هر نگاه او معنی دار است. اگر شما در صحنه‌ای روبروی او باشید، تایوین به صورت غیرارادی شخصیت شما را هم جذاب‌تر می‌کند چون می‌دانید که او قرار است شما را مجبور به پاسخ‌گویی کند.

سریال به جنبه‌هایی از شخصیت او پرداخت که حتی در کتاب‌ها هم ما این جنبه‌های شخصیت او را ندیده بودیم. در فصل دوم ما بخش مهربان شخصیت او را زمانی که با آریا استارک نوجوان رابطه مهربانانه و پدرانه‌ای برقرار کرد، دیدیم. آن رابطه با یک استارک در تضاد با رابطه تایوین با فرزندان واقعی خودش به خصوص تیریون بود. ولی با وجود بازی بی نقص چارلز دنس این تفاوت ظریف به هیچ وجه به صورت تناقض دیده نشد و صرفاً دانش ما نسبت به یک شخصیت پیچیده را عمیق‌تر کرد.

رزومه چارلز دنس کاملاً متناسب با این نوع نقش‌هاست. او سابقه درخشانی در همکاری با Royal Shakespeare Company  دارد. او در سریال‌های درام زیادی در تلویزیون بریتانیا ظاهر شده است و تجربه بسیار خوبی در ایفای نقش‌های تبهکار دارد. یکی از اولین نقش‌های او، شخصیت کلاوس، دستیار فاسد جیمز باند در فیلم فقط برای چشمان تو (۱۹۸۱) بود.

شایان ذکر است که دنس حاضر به شرکت در تست بازیگری برای پروژه ۰۰۷ نشده است. آیا مردی که نقش تایوین، این مرد شرور در بازی تاج و تخت که تکبر، سنگدلی، وظیفه شناسی و احترامِ تحسین برانگیزی داشت، را بازی کرده است، نباید فرصت ایفای نقش در مجموعه جیمز باند هم در نقش تبهکار و هم در نقش قهرمان را می‌داشت؟

۶- کُنلت هیل (وَریس)

اگر کُنلت هیل بازیگر نقش لرد وَریس در سریال بازی تاج و تخت را با لباس‌ها و چهره عادی خودش ببینید ممکن است برای اینکه مطمئن شوید که آیا این خود اوست دوباره نگاه دقیق‌تری بیاندازید. او با سری پر از مو و گاهی اوقات با ریش و سبیل خیلی متفاوت از لرد وَریس، ارباب مینیمالیست زمزمه‌ها به نظر می‌رسد.

ولی روی صحنه او همیشه چهره متفاوتی دارد. وَریس یک نقش چندلایه و دشوار است. حس عمیق و مهارت بالایی برای بازی این شخصیت، که اطلاعات خیلی زیادی از همه چیز دارد، لازم است. اطلاعاتی بیش از حدی که حتی بتواند آن‌ها را به شخصیت‌های دیگر بگوید و دائماً از این اطلاعات برای بازی دادن خاندان‌ها و شخصیت‌های مختلف علیه یکدیگر استفاده می‌کند.

هیل به خوبی از عهده این نقش برآمده است. دیالوگ‌هایش به هیچ وجه شتاب زده نیست و آهسته و با اعتماد به نفس چشمگیری قدم می‌زند. درست مثل شخصی که همه چیز را می‌بیند و همه چیز را می‌داند. او با ابروی کج و کوچکش به ما می‌فهماند که اتفاقاتی در حال وقوع است. اما چه اتفاقاتی؟

هیل قبل از حضورش در سریال بازی تاج و تخت در فیلم‌ها، سریال‌ها و همچنین بازی‌های ویدئویی زیادی ایفای نقش کرده است. و او ۲ بار نامزد دریافت جایزه «تونی» شده است.

فراتر از همه این‌ها، هیل توسط شخص جورج آر.آر مارتین ستایش شده است. مارتین در یادداشتی در وبلاگش گفته است که او تصور می‌کند هیل برای ایفای نقش اصلی در اقتباسی از یکی از رمان‌های دیگرش به نام Tuf Voyaging بسیار مناسب است.

۵- مارک ادی (رابرت باراتیون)

از آنجا که رابرت خیلی زود و قبل از پایان فصل اول سریال مُرد، فراموش کردن مارک ادی خیلی برایمان راحت است. بازی او به عنوان رابرت باراتیون وقعاً به یاد ماندنی بود ولی شخصیت او زیر سایه شخصیت‌هایی مثل سرسی لنیستر و حتی ند استارک قرار گرفت.

ولی با این حال بازی فوق العاده او در سریال را نمی‌توانیم نادیده بگیریم. ادی، رابرت را به خوبی می‌شناخت. او انگیزه‌های پیچیده رابرت را درک می‌کرد و اجازه داد تا آن‌ها شخصیت او را شکل دهند. حتی زمانی که رابرت در حال شوخی کردن و یا خندیدن به چیزی وحشتناک بود.

از نظر فیزیکی او کاملاً برای بازی در نقش یک شاه قوی هیکل و سرسخت مناسب بود و هرلحظه از تصویرسازی و تجسم او برای ما باورپذیر بود.

با نگاهی به رزومه کاری او، در ابتدا نمی‌شد حدس زد که ادی فردی خواهد بود که برای این نقش مهم قرار است انتخاب شود. او بازی درخشانی در داستان یک شوالیه (۲۰۰۱) داشته است.

درحالیکه او سابقه شغلی طولانی و متنوعی داشته است ولی هیچ وقت در پروژه‌های بزرگ مثل بازی تاج و تخت کار نکرده است.

مخاطبان آمریکایی احتمالاً بهترین بازی‌های او را برای نقش فِرِد فلینت‌استون در فیلم The Flintstones in Viva Rock Vegas(2000) و نقش بیل میلر در سریال  کمدی هنوز وایسادیم می‌دانند.

شاید ایفای نقش به عنوان کارگران یقه آبی (کارگرانی که کارهای یدی انجام می‌دهند) به او کمک کرد تا نقش رابرت، این پادشاه بی‌پروا را به خوبی بازی کند.

دیوید بنیاف و دن وایس، سازندگان سریال بازی تاج و تخت، از ادی به عنوان بی دردسرترین بازیگر در مرحله فیلمبرداری یاد کرده بودند.

ادی نسبت به بعضی بازیگران دیگر زمان زیادی در سریال نبود ولی با این وجود در همان زمان کوتاه تأثیر خوبی گذاشت و نمره خوبی گرفت.

۴- شان بین (ند استارک)

 

بدون حضور ند استارک چه اتفاقی برای سریال بازی تاج و تخت می‌افتاد؟

او ندانسته یکی از بازیگران کلیدی در شروع مسابقه بزرگ برای بدست آوردن تاج و تخت بود. شخصیت او به خاطر اخلاق مدار بودن و همچنین مرگ زودهنگام و ناعادلانه‌اش مورد علاقه عموم است.

بدیهی است که HBO باید این نقش را درست انتخاب می‌کرد و خوشبختانه وقتی که شان بین را برای این نقش انتخاب کردند، شاهکار کردند. به نظر می‌رسد پیشینه شغلی شان بین، او را به سمت این نقش هدایت کرده است.

قبل از سریال بازی تاج و تخت، شاید او بیشتر به خاطر بازی به یاد ماندنی‌اش در نقش بورومیر در ارباب حلقه‌ها شناخته می‌شد. همچنین او سابقه طولانی و درخشانی به عنوان بازیگر تئاتر دارد و با ژانرهای مختلف آن کاملاً آشناست.

چند مورد از کارهای موفق او قبل از سریال بازی تاج و تخت، چشم طلایی (۱۹۹۵)، تروا (۲۰۰۴) و تعادل (۲۰۰۲) هستند.

شان بین به خوبی می‌دانست چکار می‌کند و او به عنوان یک ستاره برای ایجاد هیجان و اشتیاق در سریال آمده بود.

باور کنید یا نه زمانی بود که بعضی از منتقدان، نسبت به اینکه آیا این سریال توانایی جلب توجه مخاطبان را دارد یا خیر تردید داشتند. HBO به بازیگران مشهور و نام آشنایی نیاز داشت تا توجه مخاطبان را جلب کند.

«شان بین ازت ممنونیم.»

اگرچه برای مدت زیادی است که ند استارک در بین عزیزان از دست رفته سریال است، ولی بازی شان بین به اندازه کافی درخشان بود و همچنان نقش او روی کل داستان سایه افکنده است.

شان بین شخصیت ند را به خوبی درک کرده بود چون که او از هر جهت برای ایفای این نقش آماده و شایسته بود.

۳- میسی ویلیامز (آریا استارک)

تقریباً غیرممکن است که بازیگر دیگری را در نقش آریا استارک تصور کنیم. میسی ویلیامز واقعاً بخشی از این شخصیت است.

به نظر می‌رسد که او نکات ظریف این شخصیت را به خوبی درک کرده است و به آریا کمک کرده تا بزرگ شود و مطابق با اتفاقاتی که در فصل‌های مختلف برای او افتاده، تغییر کند.

در اصل او در سریال بازی تاج و تخت دو نقش را بازی کرده است. یکی نقش دختر بچه‌ای پرشور و هیجان در وینترفل و دیگری نقش یک قاتل بی‌رحم و خشمگین که عدالت را برای کسانی که به او و خانواده‌اش بد کرده‌اند اجرا می‌کند. در این نقش هم میسی ویلیامز بازی بی نقص و منسجمی ارائه داده است. و این واقعاً نهایت هنر است به خصوص زمانی که درنظر بگیرید او بازی در این سریال را در ۱۲ سالگی شروع کرده است.

در هر موقعیتی که به او داده شد ویلیامز فراتر از حد انتظار ظاهر شد. به عنوان مثال اینکه او اصرار داشت شمشیرزنی با دست چپ را یادبگیرد تا بازی او بیشتر مطابق با واقعیت شخصیت آریا باشد.

درواقع جنبه‌های فیزیکی بازی او از همه تأثیرگذارتر است.

هیچ تضمینی وجود نداشت که میسی ویلیامز در ادامه و با بزرگ شدنش در طول سریال قادر به انجام دویدن‌ها، پریدن‌ها و مبارزه کردن‌های آریا باشد ولی او همیشه همه این‌ها را با اشتیاق و اعتماد به نفس به بهترین نحو انجام داد.

در حال حاضر سریال بازی تاج و تخت با اختلاف خیلی زیادی قابل توجه ترین تجربه کاری ویلیامز است. هرچند این اولین تجربه کاری او جلوی دوربین بود. با قطعیت می‌توان گفت که او خودش را ثابت کرد. رزومه کاری او روز به روز بهتر و طولانی‌تر خواهد شد و او در سال‌های پیش رو سرشناس‌تر خواهد شد.

۲- گوئندولین کریستی (برین از تارث)

HBO نمی‌توانست هر بازیگری را برای نقش برین از تارث انتخاب کند.  شرایط فیزیکی مورد نیاز برای این نقش خیلی خاص است. بازیگر این نقش باید قدبلند، قوی هیکل و بلوند باشد و صد البته باید مهارت بالایی در شمشیرزنی داشته باشد. گوئندولین کریستی برای گروه کارگردانی سریال بازی تاج و تخت مثل هدیه‌ای از طرف خدایان قدیم بود.

به نظر می‌رسد که او با قد ۱۹۰٫۵ سانتیمتر و با شانه‌های پهن و موهای بلوند دقیقاً برای بازی نقش برین متولد شده است. پیشینه او در رقص و ژیمناستیک باید باعث ایجاد این هماهنگی و زیبایی حرکات نمایشی و ضربات سنگین او در مبارزه‌ها باشد.

این که می‌بینیم کریستی یکی از درخشان‌ترین استعدادهای بازیگری در سریال است، ما را بیشتر شگفت زده و خوشحال می‌کند.

درحالیکه رزومه او قبل از سریال بازی تاج و تخت نسبتاً ضعیف بود ولی تجربه شخصی خودش در زندگی شخصی‌اش به او کمک شایانی در درک شخصیت برین کرد. در اوایل کارش به او گفته شده بود که احتمالاً او به خاطر فیزیک بدنی منحصر به فردش هیچ وقت پیشنهادات خوبی نخواهد داشت. و حتی زمانی که برای اولین بار گفته بود که می‌خواهد بازیگر شود، یکی از مدیر برنامه‌ها با طعنه به او گفته بود «با این فیزیکی که تو داری، موفق باشی»

بنابراین بازی گوئندولین کریسیتی به عنوان برین اعتبار و اصالتی دارد که هرگز نمی‌تواند توسط بازیگر دیگری تکرار شود. او به خوبی می‌داند که برای یک زن، قد بلند بودن، قوی هیکل بودن و دست کم گرفته شدن توسط دیگران چه‌طور است و او متکی به این دانش است چون خودش آن را تجربه کرده است.

۱-پیتر دینکلیج (تیریون لنیستر)

درست مثل آریا و برین مشخصات فیزیکی مورد نیاز برای نقش تیریون لنیستر هم بسیار خاص است. اما درست مثل مستجاب شدن یک دعا پیتر دینکلیج برای بازی در این نقش ظاهر شد و به نظر می‌رسد او برای بازی این نقش به دنیای ما آمده است. او اولین گزینه HBO برای ایفای این نقش بود و البته هیچ تعجبی ندارد که چرا؟

اگر شما بتوانید او را به خاطر لهجه اعیانی و عجیبش ببخشید، دینکلیج بازی بی‌نقصی را برای این نقش ارائه داده است. قبل از هر چیز او فوق العاده با استعداد است. این مرد می‌تواند دیوار سنگی را به گریه بیندازد.

دینکلیج در قالب شخصیت تیریون مجبور است نقش‌های زیادی را بازی کند. سیر زندگی او مدام درحال تغییر است. همانطور که انتظارات او از آنچه که دوستانش و اعضای خانواده‌اش انجام می‌دهند تغییر می‌کند. بنابراین او باید به طور مداوم یاد بگیرد و خود را با شرایط جدید سازگار کند. او تلاش می‌کند جایگاه خود را در دنیایی پیدا کند که در آن هیچ جایگاهی برای او قائل نیستند و ترجیح می‌دهند او نباشد.

او دقیقاً در قلب شخصیت قرار گرفته و ماهرانه مخاطب را از طریق کنش‌ها و واکنش‌های شخصیت تیریون راهنمایی می‌کند. او همیشه به بهترین نحو آماده کنایه زدن و سخنان کوتاه طنزآمیز در موقعیت‌های سخت است.

پیتر دینکلیج برای بازی خود در سریال بازی تاج و تخت تاکنون نامزد دریافت ۷ جایزه پی در پی امی شده است. که ۳ تای آن ها را با خود به خانه برده است.

با اینکه دینکلیج قبل از بازی تاج و تخت هم کار می‌کرده ولی نقش تیریون درخشان ترین نقطه رزومه کاری اوست. او در فیلم‌های پر هزینه زیادی بازی کرده است. مثل سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزیوری (۲۰۱۷).

او همیشه یک گنج و یک استعداد پنهان بوده که منتظر کشف شدن بوده است. ما بهترین بازی او را  در نقش تیریون دیدیم و حالا هرگز نمی‌توانیم او را فراموش کنیم.

 

۲ دیدگاه

  1. بازیگر واریس باشه و لنا هدی(سرسی ) نباشه shame

  2. میسی ویلیامز قبلا جزو بهترین بازیگر های سریال بود. الان نیست.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*