خانه > مقالات > تحلیلی از عملکرد سربازان شمالی در جنگ مقر پادشاهی

تحلیلی از عملکرد سربازان شمالی در جنگ مقر پادشاهی

یکی از نکاتی که در قسمت پنجم از فصل هشت به چشم میآمد عدم پیروی سربازان شمالی از جان اسنو و فرمانبرداری از کرم خاکستری بود. گویا آنها منتظر چنین لحظه‌ای بودند تا انتقام خود را از لنیسترها بگیرند و کرم خاکستری در گرفتن این انتقام نقش خاصی داشت هرچند که او تحت فرمان دنریس تارگرین بود.

در هر صورت به نظر می‌رسید شمالی‌ها هنوز جنگ‌های پیشین با لنیسترها و اعدام لردشان ، ادارد استارک و سلاخی شاه شمالی راب استارک که با تضمین لنیسترها انجام شد را فراموش نکرده‌اند و برای انتقام آمده بودند. آنها همان طور که تیریون لنیستر در قسمت پایانی فصل سوم گفت شمالی‌ها هیچ وقت فراموش نمی‌کنند هیچ کدام از این جنایات لنیسترها را فراموش نکرده بودند و پایتخت را تحت فرماندهی یک غیر شمالی فتح کردند و سربازان لنیستری را سلاخی کردند تا شاید تسلایی برای دردهایشان باشد .

به یاد داشته باشید در جنگ وینترفل هیچ سرباز لنیستری غیر از سر جیمی لنیستر حضور نداشت، زیرا ملکه لنیستری که در خرابه‌های ردکیپ زیر آوار حماقت و غرور کاذب خود دفن شد به پیمان خود با آنان خیانت کرد.

۱ دیدگاه

  1. سلاخی شاه شمال فقظ با تضمین لنیستر ها انجام نشد بلکه همش با دستور و نقشه ایی که تایوین کشیده بود انجام شده نقشه ازدواج راب و جین رو هم تایوین با کمک مادر جین کشید و انجام داد

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*