خانه > مقالات > برادر یک لرد

برادر یک لرد


آرتوس استارک که با نام آرتوس کینه‌توز نیز شناخته می‌شود، در زمان پادشاهی میکار تارگرین اول می‌زیست. تاریخ تولد او بین ۱۸۶ تا ۲۲۳ ب.ف می‌باشد. او سومین پسر لرد برون استارک و لیدی لورا رویس بود. او صاحب پسران دوقلویی به نام‌های بنجن و بریندن شد که هر کدام از آن‌ها نیز فرزندانی داشتند.

قبل از منس ریدر، آخرین پادشاه آن سوی دیوار که از دیوار گذشت، ریمون ریش قرمز بود که در سال ۲۱۲ یا ۲۱۳ ب.ف وحشی‌ها را گرد هم آورد. تا سال ۲۲۶ ب.ف طول کشید تا او و وحشی‌ها از دیوار گذشتند؛ آنان در دسته‌های صدتایی و هزارتایی از یخ لغزنده‌ی دیوار بالا رفتند و از این سوی دیوار پایین آمدند. در همه‌ی گزارش‌ها تعداد سپاهیان او هزاران تن ذکر شده و آنان با جنگ راه خود را به سمت جنوب تا لانگ لیک باز کردند.

آن‌جا بود که لرد ویلام استارک و لرد هارموند آمبر، ملقب به غول مست، ارتش‌های خود را علیه وحشی‌ها به کار گرفتند. ریش قرمز و ارتشش که بین دو ارتش در کرانه‌ی لانگ لیک گرفتار شده بودند با پایانی خون‌بار مواجه شدند. ریش قرمز موفق شد لرد ویلم استارک را بکشد اما خود نیز به دست برادر جوان‌تر لرد ویلم، آرتوس کینه‌توز کشته شد.

وقتی عاقبت نگهبانان شب تحت فرماندهی جک ماسگود (که قبل از تهاجم وحشی‌ها، جک ماسگود شوخ و بعد از آن تا ابد، جک ماسگود خواب‌آلود نامیده شد) ظاهر شدند، جنگ تمام شده بود ولی برای کفن و دفن به موقع بود. آرتوس استارک از سر خشم، هنگام عزاداری بالای سر جنازه‌ی بی‌سر برادر به خاک افتاده‌اش وظیفه‌ی دفن مردگان را به برادران سیاه‌پوش سپرد؛ آن‌ها حداقل این وظیفه را به خوبی انجام دادند‌.

تاریخ دقیقی از مرگ او وجود ندارد اما او بین سال‌های ۲۲۶ یا بعد از آن فوت کرده است. اگر چه او هرگز لرد وینترفل نبود، اما مجسمه‌ای از او در سرداب وینترفل وجود دارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*