خانه > اخبار > اخبار سریال > افشای یک حقیقت مهم درباره کلاغ سه چشم توسط برن استارک

افشای یک حقیقت مهم درباره کلاغ سه چشم توسط برن استارک

هشدار اسپویل برای افرادی که قسمت دوم را ندیده‌اند.

از زمانی که در فصل ششم برن استارک تبدیل به کلاغ سه چشم شد، چیستی شخصیت او یک معمای بزرگ بود، از طرفی دیگر او قادر به مشاهده اتفاقات مهمی بود که در فصول آخر رخ داد. ما می‌دانیم که او می‌تواند اتفاقات گذشته و حال را در هر جایی که باشد ببیند. ما چندین بار نگاه کوتاهی به این ویژگی عجیب و غریب او داشته‌ایم مانند زمانی که او شب عروسی سانسا و رمزی را دید، یا زمانی که به آریا گفت که او را در مهمان‌خانه بین راه دیده است.

با این حال، این موضوع این معنی را نمی‌داد که او قرار است با شاه شب بجنگد. در فصل ششم، بنجن استارک به برن گفت که شاه شب راه خود را به دنیای انسان‌ها باز می‌کند، و زمانی که این اتفاق بیفتد برن منتظر او خواهد بود. پس تمام این مدت سریال قصد داشت برن را در برابر شاه شب قرار دهد، و در این مدت نقش شاه شب یک معما باقی مانده بود…تا این قسمت.

بالاخره در آخرین قسمت منتشر شده بازی تاج و تخت، برن استارک می‌گوید که کلاغ سه چشم چه کسی است و او در تمام داستان چه نقشی داشته. همچنین ما متوجه شدیم که شاه شب به وینترفل می‌آید تا برن استارک را بکشد.

در این قسمت، تمام شخصیت‌های مهم دور هم جمع شده بودند تا برای دفاع از وینترفل نقشه بکشند، و جان اسنو گفت که تنها راه شکست ارتش مردگان، کشتن شاه شب است، که تعداد زیادی از وایت‌های لشکر را کنترل می‌کند. پس از آن برن پیشنهاد داد که او در جنگل خدایان منتظر بماند تا شاه شب به سمت او برود، و در آن زمان آن‌ها بهترین فرصت را برای کشتن شاه شب دارند. او همچنین اشاره کرد که شاه شب در گذشته هم سعی داشته چندین کلاغ سه چشم را بکشد.

سمول از روی کنجکاوی پرسید، چرا شاه شب چنین کاری را می‌کند و آن جا بود که برن گفت شاه شب به دنبال «شب بی پایان» است، او می‌خواهد جهان را نابود کند و کلاغ سه چشم حافظه جهان است.

سم به سرعت متوجه منظور برن شد و اضافه کرد

«پس مرگ این هست، نه؟ فراموش کردن. فراموش شدن. اگر ما جایی که بودیم و کارهایی که کردیم رو فراموش کنیم، ما دیگه انسان نیستیم. فقط حیوانیم. حافظه تو از کتاب‌ها ناشی نمی‌شه، داستان‌های تو فقط داستان نیستن. اگر من بخوام انسان‌ها رو از روی زمین محو کنم، از تو شروع می‌کنم.»

در این نقل قول به زیبایی توضیح داده شد که کلاغ سه چشم کیست و شاه شب از او چه می‌خواهد. این متن اطلاعات زیادی درباره داستان به ما می‌دهد. ما می‌دانیم که کلاغ سه چشم تاریخ زنده جهان است، و وظیفه او تأمین امنیت این اطلاعات و انتقال آن است تا جهان گذشته خود را کامل از یاد نبرد، و این چیزی است که شاه شب می‌خواهد نابود کند.

همچنین برن اضافه کرد که شاه شب نشان خود را روی دست او زده تا همیشه محل او را بداند، و از این موضوع می‌شود استفاده کرد تا با آن شاه شب را به دام انداخت و نابود کرد، در غیر اینصورت نابودی ارتش او ممکن نیست.

پس ما در قسمت بعد شاهد آن هستیم که برن منتظر می‌ماند تا شاه شب به سراغ او برود. اما باید دید که شاه شب موفق به کشتن برن می‌شود یا اینکه جان و دیگران او را می‌کشند. البته ممکن است مشکلی در نقشه پیش بیاید و شاه شب فرار کند.

ما تنها می‌توانیم منتظر پخش قسمت سوم باشیم.

۱ دیدگاه

  1. من نمیفهمم یعنی چی
    الان اگه این پسر فلجه بمیره دیگه مثلا جان اسنو حافظش پاک میشه ؟؟؟ همه آدما حافظشون پاک میشه ؟ که این و کجایی بودن ؟
    الان این وایت واکرها مگه نمیخوان همه رو بکشن ؟؟؟ خو بکشن بره دیگه آدمی نمیمونه ک حافظه داشته باشه یا نه ☹ خو من اینو میگم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*