خانه > اخبار > اخبار سریال > سلاح جدید آریا استارک، گرگ کوچک چه نقشه‌ای در سر دارد؟

سلاح جدید آریا استارک، گرگ کوچک چه نقشه‌ای در سر دارد؟

هشدار اسپویل برای کسانی که هنوز قسمت اول را ندیده‌اند

با از راه رسیدن ارتش مردگان،خیلی‌ها شگفت‌زده شده‌اند که چگونه جنگجویان وستروسی می‌خواهند این نیروی عظیم را شکست دهند. خوشبختانه، وینترفل خانه یکی از بی‌رحم‌ترین و ماهرترین قاتلان دنیاست: دختری که اسمی ندارد، اما دیگران او را آریا استارک خطاب می‌کنند.

در نخستین قسمت از فصل هشتم، آریا دوباره گندری، پسری که دوستش داشت، را ملاقات کرد. این بار گندری برای هاوند یک سلاح از جنس شیشه اژدها ساخته بود. همانطور که می‌دانیم، شیشه اژدها، در کنارفولاد والریایی، یکی از دو ماده‌ای است که می‌توان با آن وایت‌والکرها را کشت. به نظر می‌رسد گندری تلاش دارد تا جایی که می‌تواند سلاح‌هایی از جنس شیشه اژدها بسازد، اما منابع شیشه اژدها آن‌ها محدود است. او و دیگر آهنگرانی که در وینترفل کار می‌کنند باید از آن هوشمندانه استفاده کنند. بخاطر همین است که گندری تبر را برای سندور کلگان که به نظر نمی‌رسد به راحتی کشته شود ساخت.

اگر کسی در وینترفل باشد که از هاوند هم مرگبارتر است، او آریا استارک است، که توسط سیریو فورل، مردان بی‌چهره براووسی، و خود هاوند تعلیم دیده. دیدار دوباره آریا و گندری جذاب بود، آریا پیش او رفت تا درخواستی از او بکند: ساختن سلاحی برای او.

خب این سلاح چه سلاحی بود؟ به نظر می‌رسد که یک نوع نیزه باشد، اما از یک نیزه عادی ساختار پیچیده‌تری دارد. نوشته روی طرح آریا مات است، اما وقتی با دقت به طرح نگاه کنیم، مشخص است که نوک تیز آن قرار است از شیشه اژدها ساخته شود. به نظر ساده می‌رسد، ما در گذشته تمرین نیزه او با یک بی‌چهره را دیده‌ایم، پس به نظر می‌رسد او به کار با نیزه علاقه دارد. همچنین ما در تریلر فصل هشتم دیدیم که او با یک نیزه می‌جنگید، می‌شود حدس زد که این همان نیزه است.

نکته خاصی که درباره این نیزه که آریا طراحی کرده وجود دارد، این است که دو تکه است. بیشتر نیزه‌هایی که ما دیده‌ایم یک چوب بلند است که به سر آن تیغ وصل شده، و اگر آن تیغ کنده شود تنها یک چوب بلند می‌ماند. و چرا دیوید ناتر، کارگردان این قسمت، طرح آریا را به ما نشان داد؟ ممکن است بخاطر آن باشد که بفهمیم این یک سلاح خاص است.

تامی دان، مسئول سلاح‌های بازی تاج و تخت در گفتگو با «vanityfair» گفت که او و گروهش یک وسیله مکانیکی ساخته‌اند که «می‌تواند جدا شود و به دو تکه تبدیل شود». دان نگفت که به چه چیزی اشاره می‌کند، اما براساس این طرح ممکن است این سلاحی که بخاطر آن هیجان‌زده بود، همان سلاحی باشد که گرگ کوچک همه فن حریف، قرار است از آن استفاده کند.

آریا شخصیت خلاقی دارد، و جنگ برای او یک بازی نیست. او یک اسباب بازی نمی‌سازد تا با آن بازی کند. هر چه که باشد، یک سلاح کاربردی، برای هدفی مشخص است. شاید به دو سر آن تیغ وصل می‌شود، تا در یک طرف آن شیشه اژدها،و در طرف دیگر خنجری والریایی‌اش را وصل کند. یا شاید تنها می‌خواهد او را دو قسمت کند تا بتواند هم با خنجرش مبارزه کند و هم با نیزه.

هر نقشه‌ای که آریا در سر داشته باشد، وقتی که می‌خواهد آن را عملی کند،شما ترجیح می‌دهید هر چیزی باشید به جز یک وایت‌والکر.

۱ دیدگاه

  1. دلم میخواد باهاش اژدهای نایت کینگ رو بکشه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*