خانه > اخبار > اخبار سریال > تحسین و تمجید امیلی کری از حضور‌ مشاورین صحنه‌های صمیمیت در سریال خاندان اژدها!

تحسین و تمجید امیلی کری از حضور‌ مشاورین صحنه‌های صمیمیت در سریال خاندان اژدها!

اپیزود چهارم خاندان اژدها چندین صحنه جنسی داشت، از جمله صحنه‌ای بین آلیسنت های‌تاور و همسرش، پادشاه ویسریس تارگرین. آلیسنت بسیار جوانتر از پادشاه است و اساسا در شب تاریک برای رابطه جنسی به اتاقش احضار می شود. او صرفا از روی احساس تعهد اطاعت می‌کند و به نظر می‌رسد اصلا از آن لذت نمی‌برد و تماشای آن نیز ناراحت کننده است.

جای تعجب نیست که امیلی کری، بازیگر نقش آلیسنت، برای بازی در آن صحنه استرس داشت. او به نیوز-ویک گفت:

«فکر می‌کنم وقتی این کارو شروع کردم، هنوز ۱۷ ساله بودم. البته زمانی که فیلمبرداری رو شروع کردیم، ۱۸ ساله‌ام بود، اما چند ماه اول یک نوجوان ۱۷ ساله بودم. من قبلا بازی تاج و تخت رو تماشا نکرده‌ بودم و بنابراین در دوره پیش‌تولید، به تماشای اون نشستم و البته فصل اول، حتی فقط قسمت اول خشونت‌های زیادی برای زنان داشت، رابطه‌های جنسی خشونت آمیز زیادی که باعث استرس من می‌شد و من با خودم می‌گفتم خدایا، باید تو این نمایش چه کار کنم؟»

درست است که بازی تاج و تخت شهرتی در صحنه‌های بی‌شرمانه داشته، به‌ویژه در سال‌های اولیه‌اش، و به‌ خاطر نمایش خشونت علیه زنان معروف شد. اما از زمان نمایش اصلی سریال در سال ۲۰۱۱، چیزهای زیادی در هالیوود تغییر کرده است، و به نظر می‌رسد که خاندان اژدها با دقت و ظرافت زیادی به صحنه‌های صمیمی (شما تا آخر بخونید جنسی) می‌پردازد. امیلی کری ادامه داد:

«وقتی به اتاق تمرین رسیدیم، صرف نظر از اینکه چه کسی در چه صحنه‌هایی حضور داشته، یک دیالوگ همیشه به گوش می‌رسید که «ببین، این‌جوری داریم به نمایش نزدیک می‌شیم و اینجوری با نسخه اصلی متفاوته. این چیزیه که می‌خوایم در مورد اون صحبت کنیم. این چیزیه که ما می‌خوایم ازش دور بشیم و ما می‌خوایم تماشاگران به زنان سریال ما اینجوری نگاه کنن.»»

«من فکر می‌کنم که گفتگوی باز بسیار مهمه، که باعث شد تا همه ما در دستان [شورانر‌ها] رایان [کوندال] و میگل [ساپوچنیک] احساس امنیت کنیم؛ امنیتی باورنکردنی!

مطمئناً زنان زیادی در پشت صحنه حضور داشتند، ما تیم شگفت انگیزی داشتیم، البته کارگردان زن هم داشتیم، من با کلر کیلنر شگفت انگیز که البته روحیه سرسخت و خشنی هم داره، کار کردم و همچنین تعداد زیادی از زنان هم تهیه‌کننده این سریال بودند و البته سارا، یکی از نویسندگان ما در میان بسیاری دیگر در اتاق نویسندگان.

این چیز شگفت انگیزی بود و حضور در آن مجموعه به عنوان یک دختر جوان و رفتاری مشابه با رفتاری که با همه این مردان می‌شد، باعث می‌شد احساس قدرت کنی. عالی بود، فکر کنم به این موضوع نزدیک شدند.»

کلر کیلنر قسمت اخیر را کارگردانی کرده که چندین صحنه جنسی داشت. نکته قابل تامل اما این است که به گفته امیلی کری، برای همه بازیگران، یک مشاور صحنه‌های صمیمیتِ «شگفت انگیز» در دسترس بود.

«هنوز ۱۷ ساله بودم، اولین صحنه‌ای که از نمایش خوندم، صحنه جنسی و صمیمیت من بود، که شامل صحنه‌ای میشه که در حال شستن پادشاه هستم – هر چیزی که احساس صمیمیت داشته باشد، صحنه صمیمیت محسوب می شود، که کیلنر بهم گفت فکر می‌کنه اون صحنه عالیه.

اما این من رو ترسوند، چون اون موقع هنوز ملاقاتش (بازیگر ویسریس تارگرین، پدی کانسیدین) نکرده بودم و نمی‌دونستم اون چقدر دلنشینه و چقدر راحت اون صحنه رو می‌خواد بسازه. و تنها چیزی که دیدم این بود که یک مرد ۴۷ ساله است و منم استرس داشتم.»

چندی پیش، شان بین، اسطوره سریال بازی تاج و تخت و بازیگر نقش ند استارک، اعلام کرد که موافق حضور مشاورین صحنه‌های صمیمیت نیست، زیرا نگران این بود که «روش طبیعی عشق‌بازی، توسط کسی که اون‌رو مستقیما به یک تمرین فنی بدل می‌کنه، خراب می‌شه». شنیدن داستان‌ کری، اهمیت و مفید بودن حضور این مشاورین را گوشزد می‌کند، به‌ویژه پس از دوره جنبش MeToo# که فرهنگ سواستفاده جنسی در هالیوود در کانون توجه قرار گرفت.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*