خانه > اخبار > اخبار سریال > توضیح یک دکتر در رابطه با صحنه‌ی کِرم‌ها در «خاندان اژدها»

توضیح یک دکتر در رابطه با صحنه‌ی کِرم‌ها در «خاندان اژدها»

❌❌ خطر اسپویل ❌❌

در قسمت اخیر HOTD دیدیم که استاد اعظم مِلوس، برای درمان انگشت شاه ویسریس که توسط تخت آهنین زخم شده، انگشت مزبور را داخل ظرفی پر از کرم‌حشره قرار می‌دهد، جنبنده‌های چندشی که در نهایت تبدیل به حشره می‌شوند.

بسیاری از مردم از این کار خوششان نمی‌آید، چه کسی دلش می‌خواهد که دستش را میان انبوه کرم‌های سفید و زنده قرار دهد، اما کرم‌درمانی قرن‌هاست که در حال استفاده است و در واقع برای از بین بردن پوست‌های‌ مرده روی بدن تأثیر زیادی دارد.

دکتر «یامنی نیگام»، پروفسور علم سلامت در دانشگاه «سوانسی» می‌گوید:

«قدیمی‌ترین مدرک از عملکرد مثبت کرم‌حشره در رابطه با زخم انسان رو می‌تونید تو انجیل پیدا کنید، ما گزارش‌هایی از قبایل و فرهنگ‌های باستانی داریم، قبایل مایا پارچه‌هایی آغشته به خون دام‌ها رو در مقابل خورشید آویزون می‌کردن تا حشره‌ها بهش جذب بشن و روش تخم‌گذاری کنن. وقتی که این تخم‌ها تبدیل به کرم‌حشره می‌شدن، اون‌ها این پارچه‌ها رو روی قسمت‌های زخمی می‌گذاشتن.»

کرم‌حشره وقتی روی زخم قرار می‌گیرد، شروع به خوردن بافت مرده می‌کند، با آن‌که دکترها تقریباً از قرون‌ وسطی دیگر از کرم‌حشره استفاده نکردند، در سال‌های اخیر استفاده از این روش مجدداً رایج شده است. نیگرام می‌گوید:

«ما تقریباً برای همه‌چیز از آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده می‌کردیم، حتی برای یک خارش یا گلودرد، اما از دهه‌ی ۸۰ متوجه شدیم که داریم جنگ علیه باکتری‌ها رو می‌بازیم چون اون‌ها داشتن در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم می‌شدن و تکامل پیدا می‌کردن.»

امروز کرم‌‌حشره مورد تأیید سازمان غذا و دارو می‌باشد و برای زخم‌های شدید مانند «زخم پای دیابتی» استفاده می‌شود.

اما دکتر نیگرام در رابطه با روش‌های درمانی HOTD نگرانی‌هایی دارد، زیرا ظاهراً در وستروس این درمان‌ها نتیجه‌ی عکس می‌دهند! به‌طور مثال در قسمت یک استاد ملوس برای درمان زخم پشت ویسریس، زالو گذاشتن را امتحان می‌کند، اما این روش فایده‌ای ندارد.

نیگرام می‌گوید:

«من واقعاً نمی‌خوام که اون به‌خاطر زخم‌هاش بمیره، امیدوارم اون‌ها بهمون نشون ندن که کرم‌حشره نتونسته زخم رو درمان کنه، چون به‌طور طبیعی باید بتونه! کرم‌حشره اندام‌های زیادی رو از قطع شدن و زندگی‌های زیادی رو نجات داده.

باید دید در قسمت‌های آینده چه می‌شود!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*