خانه > اخبار > اخبار سریال > جنگ تجاری باعث ممنوع شدن اپیزود پایانی بازی تاج و تخت در چین شد

جنگ تجاری باعث ممنوع شدن اپیزود پایانی بازی تاج و تخت در چین شد

مدتی پیش از پخش آخرین اپیزود سریال. پلتفرم چینی «tencent video» که به صورت زنده و با در اختیار داشتن حق انحصاری پخش آثار HBO و بازی تاج و تخت را در چین داشت اعلام کرد که پایان بازی تاج و تخت ممکن است با تاخیر پخش شود هرچند مدتی بعد به طور کامل کنسل شد. دقایقی پیش از پخش سریال یک پیام رسمی از سوی اکانت برنامه tencent video منتشر شد که به این صورت بود:

«مشترکین گرامی، با عرض پوزش به اطلاع شما میرسانیم که ششمین اپیزود بازی تاج و تخت در زمان مشخص شده به دلیل مشکلات انتقال رسانه ای پخش نمی‌شود. ما شمارا در اطلاع زمان پخش خواهیم گذاشت»

مدتی بعد یکی از کارکنان اچ بی او در مصاحبه با خبرگزاری وال استریت ژورنال به این موضوع اشاره کرد که شبکه هیچ مشکلی با استریم و پخش زنده برنامه ها ندارد اما این اتفاق به دلیل جنگ تجاری بین آمریکا و چین رخ داد. مدتی است که هردو کشور در جنگ تجاری بایکدیگر به تقابل می‌پردازند اما طی این سه هفته میزان تعرفه‌های محصولات یکدیگر را افزایش داده‌اند. در این میان کمپانی چینی هوآوی نیز از سوی آمریکا به عنوان یک تهدید علیه امنیت ملی خود شناخته و در این کشور توسط ترامپ ممنوع شد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*