خانه > اخبار > اخبار سریال > متن کامل فیلمنامۀ قسمت آخر سریال بازی تاج و تخت نشان می‌دهد دروگون تخت آهنین را با هدف خاصی نابود نکرد

متن کامل فیلمنامۀ قسمت آخر سریال بازی تاج و تخت نشان می‌دهد دروگون تخت آهنین را با هدف خاصی نابود نکرد

خیلی از طرفداران سریال بازی تاج و تخت از قسمت آخر این سریال به شدن ناراضی بودند تا حدی که میلیون‌ها نفر کمپینِ درخواستِ ساختِ مجددِ فصل هشتمِ سریال را امضا کردند. با این حال اگر بخواهیم به یک اتفاق در قسمت آخر اشاره کنیم که همه آن را دوست داشتند، باید به ذوب شدن تخت آهنین توسط دروگون اشاره کنیم.

بیشتر طرفداران موافق بودند که این یک ایدۀ عالی بود. ولی با انتشار متن کامل فیلمنامه، به نظر می‌رسد که این سکانس آنطور که فکر می‌کردیم با منظور قرار داده نشده است.

در حال حاضر فیلمنامه‌هایی که نامزد دریافت جایزۀ اِمی هستند به صورت آنلاین در دسترس قرار گرفته‌اند. با توجه به اینکه فیلمنامۀ اپیزود آخر سریال بازی تاج و تخت با عنوان «تخت آهنین» نامزد دریافت جایزۀ بهترین فیلمنامۀ اِمی شده است، متن کامل این فیلمنامه هم در وب‌سایت اِمی قابل دسترس است.

آنچه که ما در سریال دیدیم این بود که دروگون، تخت آهنین را به آتش کشید و آن را ذوب کرد. تعبیر کلیِ این اتفاق این بود که دروگون از تاج و تخت عصبانی است و آن را عامل اصلیِ مرگ دنریس می‌داند. علاوه بر این دروگون می‌خواهد چرخ را بشکند، ‌همانطور که مادرش همیشه این آرزو را داشت. امّا فیلمنامۀ این اپیزود دلایلِ دیگری را برای این اتفاقات ارائه کرده است:

«دروگون می‌خواهد جهان را بسوزاند، ولی او جان را نمی‌کشد. او آتشش را می‌دمد و دیوارۀ پشتی را به آتش می‌کشد و هر آنچه از سنگ‌های بزرگِ گداخته باقیمانده را درهم می‌شکند.

درحالیکه جان را می‌بینیم که دچار دلهره و نگرانی شده است، آتش به سمت تخت آهنین دمیده می‌شود – نه به عنوان دلیل و مقصود خشم دروگون، بلکه صرفاً به عنوان یک تماشاگرِ واقعه و یک رهگذرِ زبان بسته که در یک آتش‌سوزی بزرگ گرفتار شده.»

خب! این واقعاً ناراحت کننده است. دلیل واقعی که باعث شده بود خیلی‌ها ذوب شدن تخت آهنین را دوست داشته باشند این بود که آن‌ها فرض کرده بودند که دروگون به اندازۀ کافی باهوش است که بفهمد همۀ این اتفاقات و ناکامی‌ها به خاطر تاج و تخت بوده است و الآن این فیلمنامه برای طرفداران سریال، درست مثل دلیل دیگری برای متنفر شدن از نویسندگان فیلمنامۀ اپیزود آخر یعنی دیوید بنیاف و دن وایس است.

در ضمن فایل PDF فیلمنامه در وب‌سایت اِمی قابل دسترس است اما برای دریافت این فایل باید در سایت لاگین کرد.

نظر شما دربارۀ دلیل نابود شدن تخت آهنین چیست؟ آیا ترجیح می‌دادید این اتفاق عمدی و با منظور خاصی نشان داده می‌شد؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*