خانه > اخبار > احتمالاً فصل اول سریال ارباب حلقه ها شامل ۲۰ اپیزود خواهد بود

احتمالاً فصل اول سریال ارباب حلقه ها شامل ۲۰ اپیزود خواهد بود

آمازون نسبت به سریال ارباب حلقه ها تاحد زیادی محتاطانه عمل کرده و تاکنون بزرگترین اخبار منتشر شده از سوی آنها مربوط به کلیپی می‌شود که نام عوامل سازنده درآن وجود دارد. یکی از اسامی منتشر شده Tom shippey است که تا پیش از بازنشستگی پرفسور ادبیات قدیمی و میانه انگلیسی بود که از قرار معلوم یکی از مقامات حفظ آثار تالکین نیز محسوب می‌شود. همین موضوع باعث شده که وی بارها به عنوان میهمان و محقق آثار تالکین به برنامه ها دعوت شود که به خودی خود موضوعی بزرگ محسوب می‌شود. وی به تازگی در گفت و گو با وب‌سایت آلمانی طرفدار تالکین اطلاعاتی جالب درخصوص سریال جدید آمازون ارائه داده است که به آن خواهیم پرداخت.

همانطور که در جریان هستید و تاکنون اخبار مربوط به پروژه را دنبال کرده باشید حتماً می‌دانید که سریال آمازون در دوران دوم سرزمین میانه جریان خواهد داشت که ۳۴۴۱ سال به طول انجامید. و همین فرصت بزرگی را برای ساخت یک سری طولانی به وجود می‌آورد. طبق اطلاعاتی که شیپی در اختیارمان میگذارد اتفاقات خیلی جالبی درخصوص این دوران رخ خواهد داد. ازجمله زمانی که سائرون خودش را تحویل نومه نوری‌ها داد و مدتی را در عنوان یک زندانی در جزیره نومه نور گذراند تا جامعه آنها را فاسد کند. هرچند که «آمازون باید اطلاعات اصلی درخصوص این دوران را حفظ و دست نخورده باقی بگذارد» اما شیپی به امکان حضور کرکترهای جدید اشاره کرد و افزود:

«اما شما می‌توانید کرکترهایی جدید را به مجموعه اضافه کنید و سوالات زیادی را مطرح کنید. همانند اینکه سائرون بعد از مرگ ملکور کجا بوده؟ مخصوصا از جایی که تالکین چنین رخدادهایی را توضیح نداده اما آمازون باید مراقب باشد تا هیچگاه با حرف های تالکین در تناقض نباشد و باید رسمی بماند. تغییر محتوا و زیرساختی که توسط تالکین خلق شده غیر ممکن است.»

البته بنیاد تالکین پیش از این هم درخصوص سریال آمازون محتاطانه عمل کرده و گفته بود که «اگر موضوعی در ارباب حلقه ها و پیوست‌هایش ذکر نشده باشد احتمالاً (سازندگان) نمی‌توانند از آن استفاده کنند»

همچنین آنها مشخص کرده اند که سریال می‌تواند رفرنس و اشاره‌هایی به دوران اول داشته باشد اما ماهیت کلی سریال باید در دوران دوم جریان داشته باشد. که چنین موضوعی می‌تواند این اطمینان را به مخاطبین بدهد که خبری از فرودو، گاندولف و اراگورن یا سایر کرکترهای دوران سوم نخواهد بود. همچنین درنهایت شیپی در پاسخ به سوالی درخصوص مکان فیلمبرداری گفت که اطلاعی ندارد اما اضافه کرد:

«فصل اول بیست اپیزود خواهد داشت پس تا زمانی که نگویند چه پایانی خواهد داشت نمی‌توانند فیلمبرداری آن را آغاز کنند».

طبق تعریفات شیپی احتمالا نویسندگان سریال تاکنون نتوانسته‌اند آن‌را به صورتی کامل تکمیل کنند اما درنهایت می‌توان گفت تا انتشار اخباری بیشتر از سریال جدید آمازون چندان زمان زیادی باقی نمانده و در آینده شاهد موضوعاتی بیشتر چه از سازندگان و چه بازیگران خواهیم بود.

۱ دیدگاه

  1. با سلام دوباره .

    واقعاً حیفه که دوران اول رو رها کردن و رفتن سراغ دوران دوم . بهترین و باشکوه ترین افسانه های سرزمین میانه که تالکین خلاصه همه آنها را در کتاب سیلماریلیون نوشته و برخی هم به صورت کتاب های جداگانه و مفصل تر منتشر شده اند ، در دوران اول رخ داده است! ماجرای سوگند شوم فئانور و فرزندانش ، ماجرای برن و لوتین ، نبرد اندوهبار نیرنائت آرنوئدیا ، نبرد خشم و …

    فقط امیدوارم در سریال به شخصیت گیردان کشتی ساز هم پرداخته شود! در فیلم های جکسون شخصیت گیردان بطور کامل حذف شده بود در حالی که گیردان کهنسال ترین و عاقل ترین الف در سرزمین میانه است!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*