خانه > اخبار > اخبار کتاب > نوشتن کدام‌ کتاب‌ها برای مارتین در اولویت است؟!

نوشتن کدام‌ کتاب‌ها برای مارتین در اولویت است؟!

جرج مارتین، نویسنده دنیای وستروس که سریال بازی تاج و تخت اقتباسی از آن است، اخیراً در رویدادی در لندن حضور یافت و از برنامه‌های آینده خود گفت و اینکه قصد دارد روی کدام پروژه‌ها کار کند.

با تشکر از آدام وایت‌هد که مصاحبه مارتین را در توییتر منتشر کرد، مهمترین قسمت این مصاحبه صحبت‌های مارتین در مورد برنامه‌ریزی‌اش در نوشتن بود. وایت‌هد این توییت را در این مورد ارسال کرد:

«جرج برنامه‌ نوشتنش رو مشخص کرد؛ بادهای زمستان، دانک و اگ ۴، رؤیای بهار، دانک و اگ ۵ و در نهایت آتش و خون ۲.»

طبیعتاً کتاب بادهای زمستان از سری کتاب‌های حماسی نغمه‌هایی از یخ و آتش، با تأخیر بسیار بسیار طولانی، اولین کتاب در لیست خواهد بود که باید کامل شود اما مسئله مهم این است که مارتین همچنان تاریخی برای انتشار این کتاب مشخص نکرده است.

و در کمال تعجب رؤیای بهار که نسخه پایانی سری نغمه‌هاست، قدم بعدی او نخواهد بود و مارتین قصد دارد که به سری داستانهای دانک و اگ بپردازد که مربوط به حدود صد سال پیش از وقایع داستان نغمه‌هاست و بعد از آن به رؤیای بهار برسد. تاکنون سه نسخه از سری داستان‌های دانک و اگ منتشر شده که به سرگذشت شوالیه سر دانک بلند و ملازم او اگان تارگرین پنجم که به اگ شهرت دارد، می‌پردازد.

شاید شما اگ را بخاطر بیاورید، چرا که در سریال بازی تاج و تخت، میستر ایمون پیش از مرگش نام او را گفت: «اگ، خواب دیدم که من پیر بودم.»

البته این نکته حائز اهمیت است که داستان‌های دانک و اگ داستان‌های بسیار کوتاه‌تری نسبت به رمان‌های نغمه‌ها هستند و تقریباً می‌توان گفت مارتین سریع می‌تواند آن را تمام کرده و به سراغ آخرین رمان نغمه‌ها برود. به علاوه کتاب چهارم دانک و اگ قرار بود در سال ۲۰۱۳ چاپ شود، پس می‌بینید که اگر کامل هم نشده باشد، تقریباً کامل شده به حساب می‌آید.

نکته دیگری هم هست. مارتین کاملاً به این موضوع آگاه است که مردم منتظر پایان کتاب‌های نغمه‌ها هستند و فاصله زمانی بین رقصی با اژدهایان و بادهای زمستان بسیار زیاد شده و ما همچنان منتظریم. پس قطعا این فاصله زمانی را برای نسخه بعدی بیشتر نمی‌کند.

پس از رؤیای بهار نیز نسخه پنجم داستان دانک و اگ و در نهایت نسخه دوم آتش و خون در راه است.

دیگر صحبت‌های جالب مارتین در مصاحبه‌اش:

۱. او اعتراف کرد که نقشه وستروس را از نقشه ایرلند کپی کرده.

۲. هنوز از اینکه جنسیت اسب رنلی را در کتابها تغییر داده پشیمان است.

۳. او تاریخ اسکاتلند را بسیار خونین‌تر از تاریخ وستروس و شام سیاه را الهام بخش عروسی خونین می‌داند که او آن را تا ۱۱ درجه خشن تر کرده ولی در سریال خونین عروسی تا ۱۴ درجه خشن شده.

۴. مارتین اعتراف کرد که آتش و خون کاملا تصادفی نوشته شد. او برای کتاب جهان یخ و آتش نیاز به متریالی داشت و شروع به نوشتن این کتاب کرد اما طی چند هفته کنترل از دستش خارج شده و هزاران کلمه نوشت و ناشران را ترساند و در نتیجه الیو و لیندا در خلاصه نویسی آن به او‌ کمک کردند و کتابی جدید چاپ شد.

۵. در مورد اسپین آف ها با اینکه نام بلادمون مشخص شده، مارتین همچنان روی شب طولانی اصرار دارد.

۶. در مورد اژدهای محبوب و شمشیر محبوب مارتین در دنیای نغمه‌ها سوال شد و او «بالریون» و «سحر» را انتخاب کرد. بالریون نام اژدهای اگان تارگرین اول و سحر نام شمشیر سر آرتور دین است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*