خانه > اخبار > اخبار سریال > چگونه قسمت آزمایشی یا پایلوت سریال بازی تاج‌ و تخت، اچ‌بی‌او را وادار به استفاده از سلاح مخفی خود کرد!

چگونه قسمت آزمایشی یا پایلوت سریال بازی تاج‌ و تخت، اچ‌بی‌او را وادار به استفاده از سلاح مخفی خود کرد!

دی بی وایس و دیوید بنیاف، تهیه‌کنندگان سریال بازی تاج و تخت، این مجموعه را بر اساس کتاب‌های جرج آر آر مارتین ساخته‌اند و قسمت اول این مجموعه در سال ۲۰۱۱ به نمایش درآمده است. دی بی وایس و دیوید بنیاف پس از دریافت بودجه‌ی ده میلیون دلاری برای ساخت قسمت آزمایشی، آماده‌ی به نمایش گذاشتن پایلوت به مدیران اچ بی او شدند. مدیران اچ بی او پس از تماشای قسمت آزمایشی با نام زمستان در راه است آن‌قدر حس بدی پیدا کردند که در همان ابتدا مجبور به استفاده از کلمات جادویی خود شدند (به تیم وان پاتن زنگ بزنید).
قسمت آزمایشی آن‌قدر افتضاح بود که مدیران اچ‌بی‌او را شگفت‌زده کرده بود. لباس‌ها خنده‌دار، گریم‌ها و موهای بازیگران بسیار بد بودند. قسمت آزمایشی برای یک داستان فانتزی و حماسی خیلی بد بود و کل بودجه‌ی ده میلیون دلاری به هدر رفته بود. پس از مدتی بررسی، ریچارد پلپلر تصمیم گرفت یک شانس مجدد به تهیه‌کنندگان بدهد. اچ‌بی‌او درخواست فیلمبرداری مجدد پایلوت و ده قسمت را برای فصل اول داد اما با کارگردان‌های جدید.

زمانش رسیده بود تا با تیم وان پاتن تماس بگیرند. اچ‌بی‌او ریسک بزرگی کرده بود و حاضر به پرداخت مبلغ سنگینی شده بود. آن‌ها از تیم وان پاتن درخواست کمک کردند، پاتن در ابتدا درخواست اچ‌بی‌او را رد کرد. تیم وان پاتن در پی کار بر روی پروژه‌های فراوان اچ‌بی‌او مثل سریال سوپرانوز و مینی سریال اقیانوس آرام به‌شدت خسته شده بود. مایکل لومباردو به تیم وان پاتن اصرار کرد که کتاب‌ها را بخواند، پاتن بعد از مطالعه‌ی ده صفحه کتاب گفت «سرم داره منفجر می‌شه، این برای هضم کردن خیلی زیاده!». مایکل لومباردو بعد از آن قسمت آزمایشی را به پاتن نشان داد. تیم وان پاتن با دیدن آن متوجه شد که این قسمت آزمایشی توانایی موفق شدن را ندارد. لومباردو به پاتن گفت «فقط تو می‌تونی این رو درست کنی».

سرانجام پس از تغییرات زیاد در عوامل سریال، تهیه‌کنندگان در تابستان ۲۰۱۰ با کارگردانی تیم وان پاتن در دو قسمت ابتدایی، پروژه را مجدد آغاز کردند.
قسمت آزمایشی جدید همه را تحت‌تأثیر قرار داد و تهیه‌کنندگان به کار خود برای ساخت کل فصل ادامه دادند. اعتماد ریچارد پلپلر به عوامل و تیم وان پاتن بدون شک یکی از بهترین تصمیم‌ها در تاریخ شبکه‌ی اچ‌بی‌او است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*