خانه > اخبار > فصل هشتم گیم او ترونز: لباس‌های جدید کاراکترها چه چیزی برای گفتن دارند؟

فصل هشتم گیم او ترونز: لباس‌های جدید کاراکترها چه چیزی برای گفتن دارند؟

اخیرا شبکه HBO مجموعه‌ای از پوسترهای کاراکترهای فصل آخر سریال را منتشر کرده که این یعنی اگر طراح لباس، میشل کلپتون، برای شش قسمت آخر لباس جدیدی طراحی کرده میتوانیم نگاهی به آن بندازیم! کار او تا حالا در طول این سریال واقعا عالی بوده است. حالا باید ببینم کار نهایی او چگونه خواهد بود.

در خیلی از موارد میبینیم که کاراکترها لباس‌هایی پوشیده‌اند که ما قبلا آنهارا دیده‌ایم، که البته منطقی است، چون زمان زیادی از آخر فصل هفت نگذشته [در سریال] و همه وقت تهیه لباس جدید نداشته‌اند یا اصلا براشون مهم نبوده! برین همان زرهی را پوشیده که در فصل ۴ جیمی به او داد، سگ شکاری هم همان زره چرمی فصل هفت را پوشیده، کرم خاکستری و میساندی هم همان لباس های مشکی تیم دنریس رو به تن دارند. اما پوشش بقیه کراکترها تغییرات جدی کرده، و اولین نفری که باید در این مورد بحث بشه سانسا استارک هستش!

چند وقت پیش سوفی ترنر گفت که سانسا در فصل هشتم برای اولین بار زره به تن خواهد کرد، البته نه یک زره کامل اما یک چرم براق مشکی محافظ. ترنر می‌گوید:

«ایده‌ی اولیه‌ی آن تنها محافظت از بدن بود، اما من می‌خواستم که بیشتر حالتی جنگجویانه نیز به خود داشته باشد. سانسا شبیه به جنگجوی وینترفل است.»

لباس سانسا در پوستر فصل هشت مطمئنا همان‌چیزیست که ترنر درمورد آن می‌گفت:

«این لباس شبیه هیچکدام از لباس‌هایی که قبلاً تن سانسا دیده‌ایم نیست. حتی با تصویر رسمی فصل هشتِ او نیز بسیار متفاوت است!»

الهام پشت طراحی این لباس گویا از خاندان مادر سانسا گرفته شده است. لباس سانسا بسیار شبیه به زره خاندان تالی که به شکل فلس ماهی است و قبلتر بر تن دو دایی‌ سانسا یعنی ادمیور و بریندن (بلک فیش) دیده‌ایم :

قدرت تالی!!

لباس جالب توجه بعدی مال سرسی است.

آویز، گردنبد و سینه‌بند همگی عالی هستند… دقیقاً منطبق بر استاندارد بالای دراماتیکی که سرسی برای خودش تعیین میکند! این خیلی جالبه که سرسی تاج روی سر نگذاشت! نه؟ و در این عکس به نظر میرسه که قرمز و مشکی پوشیده، رنگ‌های تارگرین‌ها! من که تعجب نمیکنم اگر سرسی صرفا برای تاکید بر اینکه اوست روی تخت نشسته نه دنریس این رنگ‌ها رو پوشیده‌باشد.

او از وقتی که روی تخت آهنین نشسته، ظاهری زره‌گونه داشته مخصوصا روی شانه‌هایش. برخلاف سانسا، ما این لباس جدید رو در تن سرسی در عکس‌های رسمی فصل هشت دیدیم. به تفاوت یکی از لباس‌هایش در فصل هفتم (چپ) و لباس جدیدش (راست) دقت کنید:

همچنین ما این لباس‌ها را در پشت صحنه در Dubrovnik دیده‌ایم:

لنیستر بعدی، جیمی!

از وقتی که جیمی آن زره پر زرق و برق لنیستری را در فصل ۵ و ۶ برتن داشت بسیار چیزها در او تغییر کرد.

زره جدید او که هم در فصل ۷ و هم در یک تصویر از فصل ۸ دیده‌ایم به مراتب ساده‌تر هستش:

و این زرهی‌ست که او در پوستر جدیدش پوشیده

جیمی فروتن!

درمورد برن من فکر میکنم که او همان لباسی که در فصل هفتم به تن داشت رو پوشیده، البته کمی توی پوستر جدید آبی‌تر بنظر میاد، که احتمالا بخاطر نور هستش.

می‌رسیم به دنریس در عکس‌های پیش فصل هشتم، ما لباس‌های جدید او رو دیدیم، لباسی مشکی با نوارهای قرمز متقاطع روی قسمت بالای سینه‌بند.

در پوستر جدید اما، دید خیلی بهتری به لباس داریم.

جوری روی تخت نشسته که نشان میده واقعا میخوادش!

یه لحظه‌ هم جورا رو بررسی کنیم، او همان زره مشکی که در آخر فصل هفت داشت را پوشیده، اما این خیلی بهتر از پوستر بنظر میاد. و اونم خیلی بهتر از پیرهن زرد موش‌مانندی که برای ۶ فصل تنش بود! سِیر فشن جورا خلاصه ولی خیلی مشهود بوده:

ملیساندرا کاراکتر دیگریست که لباس‌هایش حرف زیادی برای گفتن دارد. او همیشه قرمز پوشیده، اما نوع قرمز در طول سریال تغییر کرده. وقتی که آخرین بار در فصل هفتم او را دیدیم، یک خز قرمز تند پوشیده‌بود بدون جزئیات خاصی.


اما قبلتر از آن لباس‌هایش شامل طرح‌هایی بود، یا اینکه چاکدار بود و یا با انواع دیگری از قرمز مخلوط شده‌بود. در زیر، میبینیم که چنین لباسی رو در فصل پنج پوشیده‌بود: لباسش در پوستر فصل هشت نیز از اون نوع هستش و یکی از ظاهرهای استادانه طراحی شده‌اش است: این یکی با شش‌ضلعی‌های کوچک تزئین شده، و در این نورِ کم، کمتر از آن بنفش تاریک، قرمز بنظر میآید..

لباس واریس هم در عکس‌هایی که از فصل هشتم پخش شد با لباسش در فصل ۷ متفاوت است، بیاید اون هارو باهم مقایسه کنیم: اما در پوستر لباسش شبیه همانی است که در فصل ۷ داشت با این تفاوت که این یکی مشکی است. ظاهراً او یک قفسه از یک نوع لباس با رنگ‌های متفاوت دارد که همه‌جا آن‌را باخود می‌برد!!

و در نهایت تیریون! اینجا دو تصویر از فصل ۷ و ۸ میبینم: در پوستر، به نظر می‌رسد که تیریون ترکیبی از لباس‌های فصل ۷ و ۸ را پوشیده:

اگر لباس برند جدید ندارید، کافیست که آن‌هایی که دارید رو باهم ترکیب کنید، موثر و کم‌هزینه!

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*