خانه > اخبار > اخبار سریال > قسمت آغازین فصل هشتم «بازی تاج و تخت»، به عنوان پربیننده‌ترین قسمت تاریخ تلویزیون توسط Guinness World Record آنالیز می‌شود

قسمت آغازین فصل هشتم «بازی تاج و تخت»، به عنوان پربیننده‌ترین قسمت تاریخ تلویزیون توسط Guinness World Record آنالیز می‌شود

هرچند هم امتیازات فصل هشتم از سریال «بازی تاج و تخت» در وضعیت بدی قرار دارد و هم طرفداران سریال از سیر داستانی این فصل عصبانی هستند، اما باز هم تماشایش می‌کنند. برای نزدیک به یک دهه این سریال خیل عظیمی از طرفدارانی داشت که دنبالش می‌کردند و این فصل یک آمار تماشای بی‌سابقه، و بیشترین آمار را در بین فصول قبل دارد و طبق Guinness World Records، قسمت اول فصل هشتم پرطرفدارترین قسمت آغازین کل تاریخ تلویزیون است!

در شروع فصل هشتم سریال «بازی تاج و تخت»، قسمت اول در تلویزیون، HBO Go و HBO Now آمار ۱۷٫۴ بیننده را در ۲۴ ساعت بعد از اکران داشت. Guinness World Records با همکاری Parrot Analytics یک تحلیل برای قسمت اغازین انجام داده است.

شرکت‌های تحلیل داده از روش‌های اندازه‌گیری مخصوص خودشان برای سنجیدن میزان علایق و درخواست مخاطبین تلوزیونی استفاده می‌کنند، و آمار نهایی می‌گوید که ۲۵٫۴۶ تقاضای سرانه بوده است، که ظاهرا مقدار بالایی است. «ساموئل استدلر» معاون بخش بازاریابی شرکت «پرروت آنالیتیکز» اذعان داشت:

«فصل نهایی ۲٫۹% افزایش جهانی نسبت به فصل ۷ام داشت. آمار تقاضای قسمت اغازین در ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه به شدت قوی و بالا بود.»
«کریگ گلندای» سردبیر «رکوردهای جهانی گینس» اضافه کرد:
«هیچ تعجبی نداشت. بازی تاج و تخت مثل همیشه هواداران خود را نگه می‌دارد و هیجان این فصل آخر در تمامی سطوح حس می‌شود. از اولین پخشش، رکوردهای زیادی رو جا به جا کرده، برای شخصیت پردازی برنده جایزه «امی» شده و حتی وضعیتش به عنوان پر تلاطم ترین برنامه تلویزیونی! به نظر میاد تا آخر فصل به همین رکورد شکنی ادامه بده، بدون شک قسمت آخر بی نظیری در پیش خواهد بود.»
همچنین سریال در ۱۷۳ کشور سرتاسر جهان پخش می‌شود که خودش یک رکورد محسوب می‌گردد.

۱ دیدگاه

  1. امار میگه ۱۲ و نیم میلیون بیننده در آمریکا
    ۱۷،۴ میلیون بیننده در ۱۷۳ کشور جهان
    مردگان متحرک قسمت اول فصل پنجم ۱۷٫۳ میلیون بیننده فقط در آمریکا
    بعد چجوری رکورد ثبت کرده؟

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*