خانه > اخبار > اخبار سریال > سرداب وینترفل؛ مکانی امن یا قبرستان ابدی شخصیت ها؟! بررسی یک تئوری که ممکن است سرنوشت اپیزود بعدی را مشخص کند

سرداب وینترفل؛ مکانی امن یا قبرستان ابدی شخصیت ها؟! بررسی یک تئوری که ممکن است سرنوشت اپیزود بعدی را مشخص کند

حال پس از گذشت زمانی تقریبا ۲ ساله شاهد پخش دومین اپیزود از فصل پایانی بازی تاج و تخت بودیم. فصلی که می‌تواند در یک جمع بندی جذاب پرونده ده ساله سریال را ببندد. اپیزود دوم نیز همانند اولین قسمت تصمیم گرفت آخرین نامه عاشقانه خودرا به برخی از کرکترهایی که احتمالا در اپیزود بعدی کارشان برای همیشه تمام می‌شود بدهد. اما در این میان یکی از موضوعاتی که تبدیل به محور خیلی از بحث ها شده چگونگی حمله شاه شب به وینترفل است. همانطور که دیدیم جان و دنریس تصمیم گرفتند که برای امنیت جان افرادی که توانایی جنگیدن ندارند آنها را به سرداب وینترفل بفرستند. اما آیا واقعا این مکان را می‌توان امن ترین نقطه وینترفل دانست؟

پیش از هرچیز بهتر است اپیزود هاردهوم در فصل پنجم سریال را به یاد آوریم. اپیزودی که جدا از ارائه یک نبرد جذاب بین ارتش مردگان و زندگان نکته ای جالب را به نمایش گذاشت و آنهم توانایی نایت کینگ برای زنده کردن تمام کسانی که کشته شده بودند بلافاصله بعد از مرگشان بود. توانایی زنده کردن را می‌توان اصلی ترین قدرت شاه شب ارزیابی کرد که می‌تواند در هرزمانی به ارتش خود بیفزاید. حال درنظر بگیریم که در سرداب وینترفل جسد چندین تر از اعضای خانواده استارک وجود دارد؟ البته می‌توان اشخاصی مثل ند را فاکتور گرفت که تمام بدنشان تا پیش از رسیدن به وینترفل پوسیده بود اما افرادی همانند ریکان که در همانجا دفن شده اند می‌تواند تبدیل به یکی از اهداف شاه شب برای نفوذ به سرداب شود. یکی دیگر از موضوعاتی که می‌توان به آن اشاره کرد در پروموی اپیزود سوم مشخص میشود که طبق دیالوگ دنریس با عنوان «مردگان همین الان اینجا حضور دارند» یا سکانسی که تیون گریجوی درحال شلیک به چیزی با کمان است یا درگیری آریا درون قلعه میتوان تصور کرد که به نوعی پادشاه شب یا وایت ها توانسته اند به درون قلعه نفوذ کنند. حال در این میان آیا ابتدا به سراغ افراد حاضر در سرداب رفته یا برن مشخص نیست اما درنهایت میتوان از این موضوع مطمئن شد که درون وینترفل ممکن است از میدان نبردی که بیرون آن جریان دارد برای افراد حاضر خطرناک تر باشد.

لازم است به این نکته اشاره کنیم که در اپیزود دوم به صورت مدام از سوی شخصیت ها شاهد نام بردن از سرداب با عنوان مکانی امن و دور از خطر شاه شب بودیم که ممکن است کاملا عکس قضیه ثابت شود. به هرحال سرداب مکان دفن خیلی از لردها و پادشاهان خاندان استارک بوده که از سالها پیش در این مکان حضور داشته اند و در صورت برخاستن از خواب ابدی می‌توانند افراد بی دفاع حاضر در آن مکان را به خاک و خون بکشند. اپیزود سوم این فصل که مدتی تقریبا ۸۰ دقیقه ای دارد دوشنبه آینده پخش خواهد شد و به احتمال قوی سرانجام خیلی از موضوعاتی را که هشت فصل درحال زمینه سازی بود مشخص میشود و ممکن است از آن پس شاهد موضوعاتی مربوط به سرسی لنیستر و گلدن کمپانی باشیم که سرنوشت سیاسی تاج و تخت را مشخص میکند. مخصوصا با این حقیقت که تنها سه اپیزود دیگر برای جمع بندی کلی سریال باقی میماند و در این میان اپیزود سوم احتمالا خانه بزرگترین و سرنوشت ساز ترین نبرد کل تاریخ سریال می‌شود.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*