خانه > مقالات > پایان کار ملکه دیوانه دردناک تر از همیشه. نگاهی به چند تئوری درخصوص سرنوشت سرسی لنیستر در فصل هشتم

پایان کار ملکه دیوانه دردناک تر از همیشه. نگاهی به چند تئوری درخصوص سرنوشت سرسی لنیستر در فصل هشتم

همانطور که به زمان پخش آخرین فصل مجموعه بازی تاج و تخت هرچند آهسته اما درحال نزدیک شدن هستیم بهتر است بازهم به سراغ احتمالاتی برویم که از زمانی دور به شکل علامت سوال در ذهنمان جای خشک کرده اند. یکی از تئوری هایی که این روزها درحال مطرح شدن است سرنوشت مجهول سرسی،کرکتری خاکستری اما منفی گرا در فصل هشتم است که هنوز هم نمیتوان با قاطعیت از آن سخن گفت. اما امروز قصد داریم تا با یک جمع بندی از تمامی نظریه ها یک نتیجه معقول ارائه دهیم. هرچند یکی از خصوصیات این سریال عظیم تلویزیونی عدم پیشبینی از آینده میباشد که بارها شاهدش بوده ایم.
بهتر است قبل از آغاز به اولین اپیزود از فصل پنجم برویم،زمانی که در یک فلش بک کوتاه سرسی لنیستر به سراغ یک پیشگو میرود و از وی میخواهد تا سرنوشتش را برایش آشکار کند. در پاسخ پیشگو علاوه بر اشاره به ملکه شدن وی اضافه میکند که یک ملکه زیبا تر به زودی جای تورا خواهد گرفت. همانطور که از ابتدای سریال تا فصل هفتم شاهد به حقیقت پیوستن اکثر پیشگویی های وی بودیم و بدون شک نیز در پایان سریال سرنوشت خوشی در انتظارش نخواهد بود اما در این میان یک سوال عظیم در ذهن مخاطبین ایجاد میشود. «سرسی توسط چه کسی قرار است کشته شود» در پاسخ به این سوال نگاهی به سه احتمال قوی خواهیم داشت.

جیمی لنیستر،یک سناریوی تکراری

در اولین مورد تئوری بهتر است نگاهی به نزدیک ترین فرد به سرسی یعنی برادرش جیمی داشته باشیم،فردی که از کودکی در رابطه ای عاشقانه با سرسی به سر میبرد و در طول خط داستانی سریال بارها شاهد بودیم که تصمیم میگیرد برای خشنود سازی سرسی دست به هر کاری بزند. اما همانطور که میدانیم بالاخره در قسمت پایانی فصل هفتم جیمی تصمیم میگیرد برای احترام به قول خود و البته نجات وستروس سرسی را ترک کند و رابطه این دو وارد فاز جدیدی شامل نفرت و دشمنی های احتمالی شود. حال اگر نگاهی به پادشاه دیوانه،اریس تارگرین در اواخر حکومت خود داشته باشیم میبینیم که در آخر تصمیم میگیرد تمام پایتخت را برای نابودی مخالفین خود در آتش بسوزاند. و درهمین حال جیمی لنیستر برای نجات مردمان بی گناه تصمیم میگیرد به پادشاه خود خیانت کند و وی را بکشد. با همین تاریخچه میتوان حدس زد که به احتمال زیاد جیمی با تکرار سناریوی مد کینگ مجددا سرسی را در لحظاتی حساس که احتمالا وی درحال تلاش برای فعالیتی مشابه اقدام اریس به قتل برساند که چندان دور از ذهن نیست.

آریا استارک،یک انتقام کهنه

در احتمال بعدی به سراغ یکی از مخوف ترین قاتلان هفت قلمرو میرویم. شخصی که تنها با امید انتقام توانست در این جاده طولانی باقی بماند. آریا استارک کرکتر محبوب سری که یک لیست از تمامی اشخاصی که قرار است بخاطر جنایاتشان علیه آریا یا نزدیکانشان به قتل برسد تشکیل میدهد و پس از والدر فری و مرین ترانت درحال حاضر سرسی لنیستر در صدر این لیست قرار دارد. از دیدگاه آریا سرسی یکی از دلایل اصلی مرگ پدرش ادارد و برادرش راب است که با همکاری جافری و تایوین چنین اعمالی را انجام داده. از آنجایی که آریا یک قاتل بی چهره محسوب میشود میتوان انتظار داشت که در اپیزود های پایانی سری شاهد یک کشمکش جدی بین این دو شخصیت باشیم و در آخر کار نیز به مرگ سرسی ختم شود. موضوعی که همواره از ابتدای سریال مدنظر مخاطبین بوده.

خودکشی؟!

در آخرین تئوری خود به سراغ یک موضوع کم آشنا اما قریب الوقوع میرویم. همانطور که در فصل ششم سری شاهد مرگ تامن به همین شکل بودیم احتمالا میتوانیم چنین موضوعی را برای سرسی نیز درنظر بگیریم. البته درصورتیکه در خط داستانی سری شاهد موضوعات غیر قابل پیشبینی باشیم همانند رسیدن وایت واکر ها به پایتخت یا خیانت از سوی یورون گریجوی. در این صورت شاید زمانی که این کرکتر پایان کار خودش را دیده باشد با یک مرگ به صورت داوطلبانه به کار خود پایان دهد. هرچند این تئوری در مقایسه با دو مورد قبلی کمرنگ تر است اما بازهم چندان دور از ذهن نیست و با توجه به اعمال غیر قابل پیشبینی وی در فصل های گذشته باید به هر موضوعی در قبال این کرکتر احتمال داد زیرا درحال حاضر وی یکی از اصلی ترین انتاگونیست های سری قلمداد میشود که نیازمند پایانی نسبتا تاثیر گذار است.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*