خانه > اخبار > اخبار سریال > جورج آر. آر. مارتین در جستجوی بهترین زوج برای خواهران استارک

جورج آر. آر. مارتین در جستجوی بهترین زوج برای خواهران استارک

با وجود آنکه آریا و سانسا مانند شب و روز متفاوت هستند، اما به شدت به هم وابسته‌اند. تا جایی که می‌توان به یک شخصیت مونث در قرون وسطی اجازه داد، آریا و سانسا دارای شخصیتی پیچیده هستند و حضورشان برای داستان کلی این مجموعه الزامی است. جورج آر. آر. مارتین در مصاحبه‌ای با «رولینگ استونز» درباره جستجویی که برای پیدا کردن بهترین افراد برای بازی در نقش خواهران استارک کرد، و همچنین اینکه چگونه این جستجو به سوفی ترنر و میسی ویلیامز ختم شد، سخن گفت.

مارتین می‌گوید که از اول مشخص بود که آن‌ها تنها دو چهره زیبا نمی‌خواهند.

او می‌گوید

«اینجوری نبود که ما مانند کمدی‌های موقعیت‌ (سیت کام) به یک دختر جذاب و یک دختر باهوش، که پدر خنگش را ضایع می‌کند، نیاز داشته باشیم. این‌ها دخترانی بودند که قرار بود درد زیادی را تحمل کنند. آن‌ها قرار بود با مرگ و مبارزه روبرو شوند، آن‌ها قرار بود با انسان‌هایی روبرو شوند که در شرف مرگ بودند.»

مارتین می‌گوید پیدا کردن بازیگر برای آریا استارک مشکل بزرگی بود.

«همونطور که می‌ترسیدم، [پیدا کردن بازیگر برای آریا] کار مشکلی بود. فکر کنم که ما برای پیدا کردن بازیگر آریا نسبت به شخصیت‌های دیگه تلاش بیشتری کردیم.»

شاید بخاطر این بوده که آریا باید برخلاف یک دختر قرون وسطایی (محیطی که بازی تاج و تخت در آن روایت می‌شود) باشد.

مارتین می‌گوید او آریا را براساس چندین زنی که در دوره جوانی خود، حدود دهه شصت و هفتاد میلادی، می‌شناخت ساخته،و این شخصیت بازتابی از جنبش‌های فمنیستی است. آن‌ها با صدها بازیگر مصاحبه کردند، اما آن ترکیب بی‌گناهی و آتشین مزاجی را که به دنبالش بودند در کسی پیدا نکردند، تا اینکه با میسی کوچولو مواجه شدند.

مارتین می‌گوید

«من فیلم ضبط شده میسی رو دیدم، و با خودم گفتم، خودشه، این آریا هست، اون متنی که باید می‌خوند رو خوند، اون زنده بود، روح آریا در او بود. فوق‌العاده بود. من و دن و دیوید گفتیم آره، پیداش کردیم، هورا»

پیدا کردن بازیگر برای سانسا به نسبت ساده‌تر بود، اما آن‌ها از بابت سوفی هم همانقدر خوشحال بودند. چیزی که مارتین درباره آن دو دوست داشت، این بود که سوفی و میسی به سرعت با هم دوست شدند. آن‌ها در همان زمان مصاحبه با هم آشنا شدند.

در واقع میسی به قدری تحت تاثیر سوفی قرار گرفته بود که به مادرش گفته بود

«نمی‌دونم این نقش رو می‌گیرم یا نه، اما امیدوارم اون دختری که دیدمش نقشش رو بگیره، چون خیلی دختر خوبی بود.»

در ابتدا سانسا و آریا به شدت با هم دعوا داشتند، اما پس از گذشت هفت فصل (هشت سال) آن‌ها بالاخره یاد گرفتند به عنوان خانواده در کنار هم باشند. البته این موضوع برای سوفی و میسی از همان ابتدا محقق شده بود، و در طول زمان تنها پیوند آن‌ها قویتر می‌شد. برای نمونه میسی قرار است ساقدوش سوفی شود. مارتین وقتی این‌ها را می‌گفت مانند پدربزرگی بود که به این موضوع افتخار می‌کند.

مارتین در آخر گفت

«این خانم‌های جوان با هم بزرگ شدند. آن‌ها برای یکدیگر مانند خواهر هستند،و فکر می‌کنم دوستی آن‌ها پایدار باشد.»

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*